FIV 218

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns medut spune:

Buna fetele
Asa este, o parte din ele se vor ieftini. Daca vreti va si pot spune cu cat ( lucrez la o farmacie), nunai sa imi dati exact denumirea si concentratia. Atentie, unele farmacii care le au pe stoc deja s-ar putea sa le vanda cu pretul vechi si dupa 1 aprilie, deci cel mai bine sa le cautati la farmacii unde nu se gasesc pe stoc si vi le poate aduce pe comanda, asa cum e unde lucrez eu.,

Exemplu CETROTIDE(R) 0,25mg - se ieftineste cu 63, 37 lei ( Cutie x 7 flacoane/0.25mg + 7 seringi pre-umplute/1ml solvent + 7 ace pt. injectii (marimea 20) + 7 ace pentru injectii subcutanate (marimea 27) + 14 tampoane imbibate cu alcool (2 ani))

CETROTIDE(R) 3mg - tot 63.37 Cutie x 1 flacon/3mg + 1 seringa pre-umpluta/3ml solvent + 1 ac pt. injectii (marimea 20) + 1 ac pentru injectii subcutanate (marimea 27) + 2 tampoane imbibate cu alcool (2 ani)



Si eu sunt o fivoasa, maine fac testul sa vad daca am reusit




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanademunck spune:

Li_am Feliictari o sarcina usoara si bebel la termen!


Eu dupa al treilea esec vad ca ma refac greu de tot, ieri am fost la doctor mi-a zis ca al meu caz este foarte rar, femeie la 31 de ani cu ovocite comparative calitativ cu ale unei femei de 45..;asa ca am decis sa imi ferac organismul lunile urmatoare, in mai plecam in vacantza la soare si mare si apoi la inceput de iunie mai facem si al patrulea fiv cu ovocitele mele...daca si de data asta isi dovedesc 'calitatea' trecem la donator de ovule, m-a impresionat doctorul a spus ca se va ocupa personal sa-mi gaseasca o donatoare care sa semene fizic cu mine, macar atat ca vad ca la o Oana mica n-am sanse.......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns medut spune:

Puregon - se ieftineste cu 37 ron/ cutie Cutie x 1 flacon/3mg + 1 seringa pre-umpluta/3ml solvent + 1 ac pt. injectii (marimea 20) + 1 ac pentru injectii subcutanate (marimea 27) + 2 tampoane imbibate cu alcool (2 ani)

GONAL - f 75 UI (5,5 micrograme)- 15.37 ron /Cutie x 5 fiole pulb. x 75ui + 5 fiole solv.; (1 an)

DIPHERELINE(R) 11.25mg - se ieftineste cu 475.07 ron!!!!!!!!!Cutie x 1 flacon cu liofilizat + 1 fiola x 2ml solvent, 1 seringa x 3ml + 2 ace pt. injectie (2 ani) - din pacate nu e ce ne trebuie noua

Menopur - se ieftineste cu 103.11 ron /Cutie x 10 flacoane din sticla incolora cu liofilizant + 10 fiole x 1ml solvent pentru solutie injectabila (liofilizant 2 ani; solvent 3 ani)



Daca mai vreti preturi scrieti-mi la ce produse va intereseaza


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

goldi e super vestea! Doamne ajuta!

kora eu am dat pe puregon 300 ui - 4 cutii + stilou pentru injectare 1900 RON saptamana trecuta la giulesti! nu stiu in ce masura te ajuta aceasta informatie dar m-am gandit sa o scriu totusi! eu nu stiu cat costa cetrotide. ai idee cat este?

medut multumim mult de informatii si multa bafta maine la testare.

oana eu zic ca vei avea o onutza sau un onutz mic... ia sa vezi tu ce te vei reface dupa o vacanta bine-meritata.

antosit mare dreptate ai!

Laura

"Destinul nu este legat de noroc; este mai degraba legat de alegere. Nu este un lucru pe care trebuie sa il astepti, este mai degraba un lucru care trebuie realizat."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanademunck spune:

Fetelor
are cineva nevoie de Pregyl 3 fiole cred ca mai am(tinut in conditii optime la frigider)si Suprefact (doua tuburi). Problema este ca ar ajunge in ro abia pe 16 aprilie, daca e cineva interesat just let me know

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Li_am felicitari pentru sarcina. D data asta iti doresc sa fie usoara si fara nici un fel de probleme.

Sa stii ca nu m-am suparat deloc pe tine, dar am vrut sa iti spun punctul meu de vedere. Oricum nu am fcaut FIV-ul cu un doctor din Romania si nicidecum nu mi-a fost recomandat sa stau in pat, ba din contra mi s-a spus sa imi continui stilul de viata pe care l-am avaut pana acum, dar cu o singura exceptie: sa nu il car pe Mario in brate si nici macar s anu il ridic, mai ales ca este foarte greu 14.2kg
Data trecuta mi-am reluat munca foarte repede, ba chair la o saptamana de la fiv am avut cred ca cea mai grea saptamana de munca din viata mea: plecam la 8 dimineata si veneam dupa ora 10-11 noaptea acasa si s-a prins...dar de data asta am avut niste dureri ciudate si la fiecare efort pe care il faceam simteam cum am contractii si automat a aparut un sentiment de nesiguranta...Iar in plus se simtea ceva ciudat cand bagam utrogestanul ca si cum colul coborase in jos....acum vad ca nu se mai simte si vad ca si durerile au disparut. Din pacate sunt etape in viata in care trebuie sa faci comxpromisuri....Oricum pentru tine ai o de la mine prin ce ai trecut in sarcina precedenta....eu sunt sigura ca nu as fi rezistat...cel putin atunci, cand nu puteam sa stau acasa mai mult de 2 ore, efectiv ma apuca durerea de cap. Acum in schimb m-am mai schimbat si linistit putin.

Betty78 6+ si Mario-Alexandru 16 aug 2007
www.flickr.com/photos/15923681@N07/" target="_blank">Mario prima oara la mare
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia21 spune:

Claudia,sunt sigura ca ne vom plimba cu carucioarele pe acolo cat de curand.De soacra,...nu poti sa o faci sa te ajute,sa faci transferul si sa faca treaba in casa,...iar tu sa stai in pat?Sper ca nu vorbesc aberatii,...eu am intalnit si soacre de treaba,....sincer.Daca nu e cazul tau,....trimite-o repede la cumnatica,....sa ajute pe acolo la bebelus,chiar cate luni mai sunt pana vei fi matusica?O sa iasa soare si pe strada ta,gandeste pozitiv!

li am,ooooo,ce veste buna!!!FELICITARI si sarcina usoara pana la 40 de saptamani si sa te bucuri si de bebe si de burtica!!!Sa nu cumva sa se repete istoriile!
mami vreau,o data ce am gustat din cupa fericirii,...nu am cum sa ma opresc,...caci am devenit dependenta.Ma repet si sper sa nu supar pe nimeni,am un baietel al meu de 3 ani impliniti de curand si am fost prea fericita de cand il am ca sa nu imi doresc sa mai am asa minuni,...cel putin inca 2,vorbesc serios.Si nu ma supar foarte tare daca intre Rudy si urmatorul vor fi 4 ani diferenta,...uite asa nu voi avea 2 copii in facultate deodata,...,...caci costurile cresc de la an la an.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns huski spune:

LI_AM, FELICITARI!!!
Iti doresc sa ai parte de cea mai usoara sarcina pe care o poate avea vreo femeie pe lumea asta, asta asa in compensatie, ca tarea ai mai suferit la prima

Mami vreau, bafta multa!

Medut, multumim pentru informatii. Bafta multa si tie

Kora, in primul rand felicitari pentru endometru si sper din suflet ca de data asta sa se lase cu ochisori
Despre mine: pe 22 luna asta, ma internez iar pe 23 fac laparo pentru scos trompele. Apoi cat mai repede catre fiv nr. 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Li_am felicitari si multa bafta maine la betaHCG, sa fie mare!
Kora, Iana_mari
Mami_vreau multumesc frumos de urare! Multa bafta sa fie FIV-ul norocos!
Maria08 multumesc iubita! Planuri nu prea am, deocamdata ma bucur ca am scapat de dureri. Dupa "experienta mea" din decembrie am avut dureri de ovare aproape zilnice si abia acum dupa 2 CM-uri cred ca m-am mai reglat, pentru ca cel putin am scapat de dureri. Cred ca organismul meu a fost prea solicitat anul trecut cu trei tratamente FIV si doua pierderi de sarcina, asa ca am decis sa o las mai moale pina prin toamna. Intre timp sper sa gasesc o cauza a pierderilor de sarcina si intentionez sa fac toate analizele posibile si imposibile. Mersic de intrebare!


"Mama este numele lui Dumnezeu pe buzele si in inimile copiilor" W. Makepeace Thackeray

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonia spune:

medut, dar diphereline de 3,75mg. ?
sa vii cu vesti bune!

Mergi la inceput