PRIETENE FARA TITLU (34)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

DANIELA eu am tot certat-o,ca mai face si acasa la masa asa uneori,chiar daca are un prosop de bucatarie alaturi.Nu stiu cum sa o dezobisnuiesc,trebuie sa imi vina mie vreo idee.
Eu sper sa ii treaca si Deei supararea si sa ne mai scrie despre ele.
Vai ce ma ameteste de cap Diana,de cand a venit de la gradinita bate din gura non stop.Si la mami a facut la fel.


MONI 19s+ SI www.dropshots.com/DIA1#date/2009-03-07/16:31:31" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
"Rasul e o vacanta instant"

www.versuri-si-creatii.ro/poezii/e/serghei-esenin-7zuduho/focul-vanat-7zudpho.html" target="_blank"> www.youtube.com/watch?v=weJ4a5cKGZ4" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

A si am uitat sa amintesc ca iar si-a facut "casa".A scos toate jucariile de pe raftul unui dulap si le-a insirat pe masuta.A impins si taburetii acolo si a cladit perne pe ei.Deasupra troneaza ursulocul E ceva de groaza.O sa iau in curand doi saci si car tot de-aici,dar mi-e ca o sa isi faca dupa aia casa,tren,gradinita sau mai stiu eu ce isi imagineaza ea, din cartile mele din biblioteca

MONI 19s+ SI www.dropshots.com/DIA1#date/2009-03-07/16:31:31" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
"Rasul e o vacanta instant"

www.versuri-si-creatii.ro/poezii/e/serghei-esenin-7zuduho/focul-vanat-7zudpho.html" target="_blank"> www.youtube.com/watch?v=weJ4a5cKGZ4" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Pentru sters nasul cere intotdeauna batista sau servetel si acasa si la gradinita.La sters gura e problema.La gradinita cine sta sa ii atentioneze, ca si alea halesc in timpul mesei lor ... Si daca asa s-a obisnuit acolo,mai greu e acasa sa o dezobisnuiesc.Educatoarea mi-a zis ca ele ii pun la masa si sa isi ridice manecile bluzelor,ca la spalat ...

MONI 19s+ SI www.dropshots.com/DIA1#date/2009-03-07/16:31:31" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
"Rasul e o vacanta instant"

www.versuri-si-creatii.ro/poezii/e/serghei-esenin-7zuduho/focul-vanat-7zudpho.html" target="_blank"> www.youtube.com/watch?v=weJ4a5cKGZ4" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

S-a facut cam liniste si am intrebat-o ce face."PAI FAC INJECTIE LA DOI SOALECI" Am intrebat-o ce soareci si s-a ridicat de pe jos aratandu-mi causul palmelor ca si cand ar avea ceva acolo Cica-s doi soricei care au venit din pivnita,"unde tot or ros mancare: nuci,ghinda ... tot felul"
Ma tot mir de unde le scoate fata asta ...

MONI 19s+ SI www.dropshots.com/DIA1#date/2009-03-07/16:31:31" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
"Rasul e o vacanta instant"

www.versuri-si-creatii.ro/poezii/e/serghei-esenin-7zuduho/focul-vanat-7zudpho.html" target="_blank"> www.youtube.com/watch?v=weJ4a5cKGZ4" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marchplayer spune:

Noi avem fetele la noi in vizita. Copii se joaca frumos.
Eu le-am facut o prajitura cu visine. Acum am scos-o din cuptor, sper ca a iesit buna.
Pe mine ma dor toate oasele si fiecare muschiulet de pe corp dar nu ma las de sala. ma cam omoara programul asta dar nu am incotro ca eu o frunza la pranz si coada ei seara nu pot sa mananc. ma abtin de la sucuri, paine, dulciuri dar de mancat dimineata, la pranz si seara(la 6) mananc si eu ce le dau copiilor.
Eu cred ca un regim din ala drastic as putea sa tin doar atunci cand n-as avea nici un fel de contact cu mancarea, adica nu gatit, nu servit, frigiderul gol si scos din priza. Am zis ca ma cantaresc fix dupa 7 zile de sala. tare sunt curioasa daca o fi vreun kg plecat

daniela cu minunile ioana alexandra (05.02.2006)si rares stefan (15.07.2007)
www.dropshots.com/marchplayer" target="_blank"> filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Cand sa plecam de la gradinita,mai ca a apucat-o plansul ca nu isi gasea desenul,i-l luase cineva din dulap,unde zice ca l-a pus ea.Ca asa le-a zis doamna sa le duca acasa ... Mai erau vreo patru mazgalite pe dulap, dar erau fara nume pe ele (ciudat ca pana acum tot timpul erau toate cu numele) si zicea ca nu-s ale ei.
Erau cu oua si iepurasi.Si ieri au avut desen fain cu un camp cu flori de primavara
Dupa aia,pe drum cand am zis ceva despre primavara,pasti si iepurasi s-a enervat,ca nu asa, ca io nu stiu nimic,ca doamna le-a zis ca atunci doamne-doamne a inviat ...
Aoleuuu ... acum a deschis toate dulapioarele de jos de la mobila cica a deschis patul la toata lumea.Asta imi mai lipsea!!! Ba a mai si remarcat ca astea nu se deschid cum trebuie (ca alea de la gradinita adica de sus in jos ) Bineinteles a deschis si sertarele ... nu doar dulapurile. Cica le-a deschis ca "dupa aia vine supica" (eu cred ca ordinea e invers totusi ) Si ca trebuie sa mearga la baie ,mi-a aratat si unde e baia - intr-un coltz.
Se mai joaca vreun copil asa ??? E-adevarat ca si eu ma jucam mult stilul asta imaginar,dar eram mult mai mare,asa imi amintesc!


MONI 19s+ SI www.dropshots.com/DIA1#date/2009-03-07/16:31:31" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
"Rasul e o vacanta instant"

www.versuri-si-creatii.ro/poezii/e/serghei-esenin-7zuduho/focul-vanat-7zudpho.html" target="_blank"> www.youtube.com/watch?v=weJ4a5cKGZ4" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

DANIELA bine ca mi-ai amintit ca si eu am prajitura cu mere de la mami,merg sa imi aduc Sper sa te ti de sala si pana la vara sa ajungi la 80.Iar pana vara viitoare manechina de 70.Dar tot nu imi vine sa cred ca ai 90 de kg,nu pareai chiar defel asta vara sa ai atat!!!

MONI 19s+ SI www.dropshots.com/DIA1#date/2009-03-07/16:31:31" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
"Rasul e o vacanta instant"

www.versuri-si-creatii.ro/poezii/e/serghei-esenin-7zuduho/focul-vanat-7zudpho.html" target="_blank"> www.youtube.com/watch?v=weJ4a5cKGZ4" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marchplayer spune:

Sub 70 ar fi mai bine. Prajitura mea se pare ca-i foarte buna, au mancat cu totii si m-au laudat iar eu balesc pe aici. o sa mananc o portocala.
Ioana in toate jocurile ei m-ar include si pe mine. Nu rea se joaca singurica, nu-i place. daca o las singura in cel mult 20 min ajunge la tv. Ii place sa facem corturi, adica sa ne bagam pe sub paturi prinse de te miri ce si sa ne jucam acolo dedesubt cu diverse. ii place tare mult sa ne jucam cu papusile, sa pune in scena diverse povesti. Ne jucam ascunselea, daca ma ascund eu intr-un loc imediat se ascunde si ea in acelasi loc. sau atunci cand o caut imi zice imediat unde este. mai vrea sa ne jucam de-a balerinele si sa dasam. ma mai pune cateodata sa fiu eu printul si sa dansez cu ea dupa ce a avut cateva esecuri cu printul rares care n-a cooperat deloc la jocurile propuse de ea, asta chiar dupa ce ea ii explicase foarte clar ce trebuie sa faca in prealabil


daniela cu minunile ioana alexandra (05.02.2006)si rares stefan (15.07.2007)
www.dropshots.com/marchplayer" target="_blank"> filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Apropo de printul Rares,Diana i-a zis lui mami ca pe fratior o sa il cheme LALESH

MONI 19s+ SI www.dropshots.com/DIA1#date/2009-03-07/16:31:31" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
"Rasul e o vacanta instant"

www.versuri-si-creatii.ro/poezii/e/serghei-esenin-7zuduho/focul-vanat-7zudpho.html" target="_blank"> www.youtube.com/watch?v=weJ4a5cKGZ4" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marchplayer spune:

Pai nu i-ai zis ca o sa-l cheme Tudor?? sau nu-i place ca nu are corespondent in lumea reala si ea cum il place tare mult pe Rares deja viseaza cu ochi deschisi un fratior ca Lalesh.

daniela cu minunile ioana alexandra (05.02.2006)si rares stefan (15.07.2007)
www.dropshots.com/marchplayer" target="_blank"> filmulete

Mergi la inceput