PRIETENE FARA TITLU (34)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Denisa, si tu ai primit Wii ala? Asta cadou baban, sunteti trei acum care il aveti, eu am jos in garaj un aparat de asta pentru sport si imi agat gecile de el cand le spal . Lenea, frate! Ce ti-a pregatit Emma cu Dragos?
Acum 3 zile i-am dat inghetata la Diana, sper ca nu de acolo i s-a tras, era aproape topita, mai degraba de la nepoata-mea ce a facut o viroza superba.
Daniela, super raspunsul Ioanei , sa astepte nitel sa mai creasca Rares si o s-o invarta el pe sus...doara baietii sunt mai cu forta.
Amu, ca sa revin la cele scrise de tine, n-am vazut nici acum rostul unei certe intre voi doua (sa-i zic razboi?), ca doar pareri diferite avem fiecare, atata timp ca nu le bagam una alteia pe gat, eu zic ca e ok. Nu cred ca Deea isi timoreaza copila sau ii impune ceva, stii de ce? Pentru ca n-a reusit de mult timp s-o faca sa doarma sau sa manance cum vrea ea, deci clar ca nu-i tipul dominator. Probabil ca fetitza a imprumutat un comportament mai aiuristic de la unii copii si a inceput cu el acasa. Eu sunt foarte lejera in privinta asta, poate Deea ii permite multe, dar nu vrea sa fie refractara mereu la ce zice ea, asa vad eu lucrurile!
Linisteste-te si mai cujeta, ca noaptea e un sfetnic bun, sunt absolut convinsa ca ai tai copii sau Diana mea nu sunt maimute urlatoare, au si ei crize din cand in cand, dar sunt datorita varstei si trec cu siguranta.
Deea, eu sper sa te razgandesti, te inteleg ca esti nervoasa din cauza fetitzei, dar daca tot n-o mai duci la gradinita, mai au rost certurile aici? De fapt, nici inainte nu aveau rost, eu urmaresc pe fiecare ce spune si trag invataminte de rigoare, nimeni nu-ti baga pumnul in gat, fa cum zic eu, ca altfel...
Te rog sa nu pleci.
Moni, ti-am vazut pozele si filmele, e din ce in ce mai frumoasa Diana si o actrita desavarsita! Pe cuvant ca eu le-as duce un film din asta la educatoare.. Mi-au placut desenele, cosul cu struguri cel mai mult, sa stii ca deseneaza foarte bine, ca si Daria.
Cat priveste raspunsul tau a fost foaarte echidistant. Mi-a placut.
Anamaria, de ce nu mai scrii un cuvintel-doua? Please!
Diana a stat azi doar in camera ei, a plans ca nu vrea sus, doar in pat, de parca eu o fortam sa urce in living. Acuma seara s-a plans iarasi ca o doare capul. Cand am venit de la pediatra o dureau mainile si iar plangea. M-a tampit de cap, asa ca am fost claustrata in camera cu ea. Pediatra a verificat-o si la spate, unde am simtit un nodul mai demult, una din vertebrele lombare putin mai proeminenta, a spus ca musai o radiografie, stiti ceva? Acum am o grija in plus, ce are pe coloana totusi?
Ma duc sa-i dau Panadolul.

Ingrid S si Diana
www.dropshots.com/Ingrid28_photo" target="_blank"> FILME 1
www.dropshots.com/Ingrid28photo" target="_blank"> FILME 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Deea si Daniela- eu zic ca suntem adulti care stiu sa discearna si zic sa nu va mai suparati-haideti sa scriem si sa ramanem unite, ne exprima opinia, spunem fiecare cum gandim si imprumutam ce sfaturi consideram ca sunt ok cu principiiel noastre si se aplica copiilor nostri-care nu sunt identici.Eu va pup si sper sa va vad pe amindoua relax si scriind soon!
Ingrid-da, am jocurile, dar sunt inca in cutie, aseara insa am ajuns la sala 50min,dar tot la 11 m-am pus in pat ca nu imi vad capul de treburi- am gasit acasa dupa gym(tati a plimbat copii cu caleasca si au fost si la cumparaturi)-1 orhidee in ghiveci, cu felicitrae scrisa de mema si dragos si un tort mic de cioco,ca asa a vrut E ca sa cante ea LMA si sa sufle in lumanare-insa tati a ratat momentul sa o filmeze-asa ca altadata
Moni-cand ziceai ca mergi al medic, sper sa iti confirme ca e "surubica" cum zice fii-mea ,asa ii spune uneori lui A cand il vede la baie
Va pup pe toate, o zi buna, merg ca iara e biroul plin de acte

Denisa cu Emma Andrea 3 ani si Mark Alex 1,6 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Ceau fetelor!
Copilul meu s-a recuperat cu o viteza supersonica imediat dupa antibiotic. Noaptea a mai respirat greu, avea nasul infundat, dar de a doua zi era ca noua. Ca sa vezi si sa nu crezi!
Denisa, frumos cadou ti-a facut Emma cu felicitarea si tortul (asa mic cum e), nu ai filmat chiar nimic?
Spor la treaba!
Moni, cum se mai simte fetitza, tot ragusita? si sanatate!
Eu sunt la a doua cafea, Diana a primit de la maica-mea o camila de plus dragutza si un tricou (pe care scrie 4 ani), as fi inteles daca nu avea ochelarii la ea, dar deja sunt obisnuita sa primeasca haine pe care sa le depozitez in dulap. Nu-i bai, vine acusi prietena din Germania si i-a cumparat o gramada, rochite, ciorapei, pantaloni si bluze, toate de calitate. Mai ales la sosete i-am dat comanda, ca aici gasesc doar din alea care o strang la glezna, iar cele de bumbac se fac mici-mici la spalat, asa ceva...
Sotul face pe deseara spaghete carbonara, sper sa pape Diana ca sunt cu usturoi (varianta adaptata de el), pana acum a mancat destul de bine.
Azi ne-am mai jucat spanzuratoarea, iar a ghicit toate cuvintele si era fericita. Acum trage camla pe parchet si vorbeste cu ea. A anuntat-o ca merg impreuna la circ. Da, da, vezi sa nu.

Ingrid S si Diana
www.dropshots.com/Ingrid28_photo" target="_blank"> FILME 1
www.dropshots.com/Ingrid28photo" target="_blank"> FILME 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

A, da si pentru ca nu am stare, trebuie sa va anunt ca eu ii mai dau de mancare, mananca singura, dar o mai indop si eu cateodata. Asa ca Moni, pregateste facaletul.

Ingrid S si Diana
www.dropshots.com/Ingrid28_photo" target="_blank"> FILME 1
www.dropshots.com/Ingrid28photo" target="_blank"> FILME 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Ce liniste s-a asternut pe aici. La noi e un frig, a si nins slab azi (eu dormeam, mi-a spus sotul).
Diana se uita la Scooby pe CN, ma duc sa-i fac o baie si revin.

Ingrid S si Diana
www.dropshots.com/Ingrid28_photo" target="_blank"> FILME 1
www.dropshots.com/Ingrid28photo" target="_blank"> FILME 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Buna seara!
INGRID ma bucur ca e mai bine Diana ta.A mea e cam la fel si tot la fel, nu tace deloc Am cautat aseara in disperare si n-am gasit nimic.Eu zic ca asa e conformatia si nu e niciun nodul acolo.Pe coloana pot aparea sau la sportivi,sau de la reumatism sau sa fie de natura tuberculoasa.Ceea ce nu prea e cazul.Cand mergi cu ea la raze?
Eu am fost tare ocupata azi la birou . Mami a scapat cu bine de operatie - nu cred ca v-am zis ca e la Szeged iar,azi i-a facut operatie de implant de timpan la una din urechi,peste o luna (cred) urmeaza la cealalta.
Mi-a venit deja si comanda (jocul de care intrebai in drop Ingrid) de pe net.I-am dat deodamdata Dianei doar foarfeca de plastic si jocul ala.Pe rand.Intai foarfeca si dupa ce s-a plictisit ,jocul. Deci eu m-am intins in pat dupa ce i-am organizat coaforul in dormitor,in care s-a manifestat din plin A adus toate papusile si animaloacele sa stea la coada la tuns.A scos o multime de boarfe de prin sertare,dar le-a strans pe toate si le-a pus la loc dupa ce i-am zis ca mai urmeaza o surpriza.Pe care logic o deschidem numai daca face ordine.Si jocul ii place mult dupa cum ma asteptam.Chiar nu imi pare rau ca am dat cca 30 lei pe el.Pacat ca nu-s mai in bani sa ii fi luat cu si mai multe piese - asta e cu doar 35 de bucati.Dar nu e tarziu,ca sunt compatibile unele cu altele.Nu de alta dar deja ma pune sa ii fac eu unele imagini desenate pe cutie ... si unele din alea se pot forma doar din mai multe bucati sau din bucati cu forme diferite care se afla in alt set Nu-s ei prosti degeaba Deci nu regret ca nu i-am luat inca Geomag- uri ... intr-un fel seamana.
DENISA chiar ca pacat ca nu ati facut poze la asa eveniment .Cred ca ti-am mai zis de 3 ori ca in 31 martie am programarea


MONI 19s+ SI www.dropshots.com/DIA1#date/2009-03-07/16:31:31" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
"Rasul e o vacanta instant"

www.versuri-si-creatii.ro/poezii/e/serghei-esenin-7zuduho/focul-vanat-7zudpho.html" target="_blank"> www.youtube.com/watch?v=weJ4a5cKGZ4" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Moni, mai pune odata linkul de unde ai facut comanda. Ca sa am de unde alege cadouri de Paste. Cat a fost taxa de expediere?
Ma bucur ca mami tau e bine, il trimit si eu la Szeged pe sotz, ca de multe ori strig la el si se face ca nu aude.
Nu pot sa merg la raze cu ea decat la 6 luni dupa ultima radiografie minim, dar ma duc la eco, poate se vede acolo. Maine sun la un cabinet, unde i-a facut eco transfontanelara si intreb daca se poate. Altceva, doar RMN-ul ar mai fi, dar sper sa nu ajungem acolo. Are un nodul, se simte la pipait si e tare ca o nuca. S-ar putea sa fie mai mare o vertebra...nu stiu, dar e foarte ciudat. Vedem noi.
Tot maine merg la gradinita sa-i iau hainele de rezerva si prosopul si sa le zic bye la alea. La toamna o inscriu la stat, am ceva cunostinte la gradinita de langa noi.
M-a lovit somnul, ma duc la nani, noapte buna!

Ingrid S si Diana
www.dropshots.com/Ingrid28_photo" target="_blank"> FILME 1
www.dropshots.com/Ingrid28photo" target="_blank"> FILME 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Saluti gagici.
Eu la birou cu munca,dar maine raman iar acasa.Poate asa apuc si eu sa mai fac cate ceva pe-acolo - la categoria smotru si aranjat dulapuri.Nu mai zic de acte ...
Diana azi-dimineata mai era foarte putin ragusita.Cred ca daca nu vorbea si canta atat ii trecea si mai repede.
INGRID ce ai mai comandat? Zi si noua.Pacat ca-s preturi de preturi ca am vazut tare multe deosebit de interesante acolo.
Cu AnaMaria am vorbit eu si se pare ca are Clara o pofta de mancare de speriat acum,s-a si ingrasat.Exact ce iti spuneam eu acum vreo luna, ca o sa ii prinda foarte bine statul la tzara! Se vedea si atunci pe ea ce rosie era in obraz ... pai daca si Diana mea a observat asta si a zis ca e "dlagutza" din motive de ... "oblaji" Sper sa mai scrie si ea pe-aici,nu doar sa citeasca.

Aici a inceput sa ninga
Ma pun sa pap.

MONI 19s+ SI www.dropshots.com/DIA1#date/2009-03-07/16:31:31" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
"Rasul e o vacanta instant"

www.versuri-si-creatii.ro/poezii/e/serghei-esenin-7zuduho/focul-vanat-7zudpho.html" target="_blank"> www.youtube.com/watch?v=weJ4a5cKGZ4" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marchplayer spune:

Saluatare

am reusit sa stric atmosfera?? Sper ca nu, ar mai fi un motiv in plus pentru care vom pastra tacerea pe viitor.
Ingrid, nici eu n-as sta linistita pana n-as fi sigura ce-i cu chestia aia tare(nodul) de acolo. Ma bucur ca se simte Diana mai bine.
Eu deja nu mai pot. Abia astept sa treaca frigul asta ca sa scapam de raceli, iara are Ioana muci si mai este si subfebrila. Rares inca nu are nimic dar probabil este pe vine si la el ca sunt nedespartiti la necaz.
Foarte bine faci ca nu o mai duci la gradinita aia. Deci ai amanat mersul la gradi pana la toamna.
Monica, Diana doar ragusala? Alt simptom?? De am fi avut si noi atat noroc, cand ma gandesc la anul trecut, muci, ser si gata trecea, anul asta a dat boala in noi, cum apar niste muci cum sunt cu inima la gat.
Denisa tare draguta a fost Emma. Deci ti-ai tras si tu Wii, sa-mi zici cum este ca eu pe al meu nu l-am vazut inca, de probat nici atat.
sa-mi spui ce fel de enciclopedii vrei si am sa-ti cumpar eu.
Fetelor, m-am apucat de sala, azi a fost a doua zi. deocamdata stau acolo doar 1h. fac ceva pista, apoi abdomene si la sfarsit bag bicicleta. Am mai unblat si pe alimentatie si atre sunt curioasa sa vad ce iasa. Am plecat de la fabuloasa cifra de 90 kg.

daniela cu minunile ioana alexandra (05.02.2006)si rares stefan (15.07.2007)
www.dropshots.com/marchplayer" target="_blank"> filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

DANIELA pai alt simptom sunt secretiile din nas.Dar nu ii curge nasul decat daca plange si nici nu ii e infundat ,nici macar noaptea.Se mai aud insa fornaind mai ales noaptea si de aia mai scoatem cu aspiratorul cand si cand.Si cat apuca sa iasa,ca nu prea iasa cine stie ce.Azi e mai bine,nu mai e ragusita,decat raguseala ei de zi cu zi, ca ea nu are voce subtire precum Ioana ta de exemplu.Chiar imi zicea Ingrid odata ca de ce nu merg sa o controlez si eventual sa o operez de polipi.Nici nu vreau sa aud de asa ceva,mai ales ce niste cazuri de operatii tragice de amigdalita sau polipi (la copii) am auzit in ultimii ani . Eu cred ca asa e vocea ei,nici a mea nefiind deloc subtire.
In rest mananca,zburda,canta () si face tampenii.Tocmai s-a rujat cu un marker bleu. Azi chiar mi-a cantat in premiera un cantec tare dragutz :
"Copacelul din gradina,primavara a-nverzit
Si c-o raza de la soare,alb ca neaua a inflorit
Copacel,copacel te iubesc de mititel ..."
Si dupa aia a zis "DA IO NU STIU MULT,CA IO NUMAI CU DOAMNA STIU " Probabil ca o fi mai lung,dar atat a retinut.


MONI 19s+ SI www.dropshots.com/DIA1#date/2009-03-07/16:31:31" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
"Rasul e o vacanta instant"

www.versuri-si-creatii.ro/poezii/e/serghei-esenin-7zuduho/focul-vanat-7zudpho.html" target="_blank"> www.youtube.com/watch?v=weJ4a5cKGZ4" target="_blank">

Mergi la inceput