Licurici de ianuarie februarie 2009 (5)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Anuc spune:

FLORYELA, bun venit! sa-ti traiasca puiutul! te vor trece cu siguranta fetele pe prima pagina. Acum e cam liniste pe aici

Anuc cu Ioana mica si BB Filip


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IRINA.C spune:

am vb cu Flo.

Dupa ce din greseala a luat 2 Augmentine(uitase ca l-a luat la ora 3 noaptea) i-a dat Alexiei Nan.Fetita s-a inecat a varsat si apoi a aspirat laptic.Flo s-a speriat si a ajuns la Floreasca cu ea cianotica, iar apoi au fost trimisi la Grigore cu salvarea unde sunt si acum.Alexia e la incubator, are (probabil, asa am inteles) o sonda nazogastrica, ii vor face radiogr sa nu fi aspirat in plamani, ii vor da si tratament antibiotic.Copilul este si putin racit(are muci, probabil si cauza inecului cu laptic)
Sa o sustinem pe Flo care dupa ce ca este una dintre cele mai panicoase dintre noi a si patit-o acum.Cred ca a plans deja 2 ore incheiate, nu stiu dc e o idee grozava sa sunam acum , sunt inca medici pe acolo, dar in orice caz sms si sunat mai incolo are nevoie sigur.Eu sunt mai trecuta prin operatiuni medicale dar ea e daramata si in plus se considera vinovata(ca deh de la augmentin bla bla).Dc bebe era racit s-ar fi intamplat oricum.Hai sa o incurajam ca e f greu sa stai in spital si ea acum e chiar speriata rau , Alexia s-a cianozat, ea a crezut ca nu mai respira.

Tinem pumnii pt cele 2, personal cred cu tarie ca va fi totul f bine la final, dar e greu acuma

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=8069a40b05eaf331b3527d&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url/" target="_blank">VIDEO ANDREI
POZE ANDREI
mami cea mai fericita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floryela spune:

Multumesc pentru primire. Oricum eu va citesc mereu chiar daca scriu mai rar. In felul asta mai aflu si eu cu ce probleme va confruntati (ca sint cam aceleasi si la mine) si ma inspir din sfaturile voastre. In acelasi timp ma si linistesc cind aflu ca si alti bebelusi sughitza, stranuta etc etc ca ma speriam rau la inceput. ma framint si acum cind vad ca regurgiteaza laptic sau sughitza dar nu ma mai sperii asa rau.
numai bine tuturor si sa stiti ca va citesc mereu cind am timp !

floryela

mama de baietel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DarkBendis spune:

Ziua buna la toata lumea!

Bine ai venit, Floryela

Irina , multumim pentru ca ne-ai dat vesti despre Flowerbee si Alexia, vai ce sperietura trebuie sa fi tras saraca mamica. Ma gandesc la ele si le urez sa ajunga acasa repede-repede cu bebica sanatoasa , o sa-i trimit SMS mai incolo.

Bebe mic a dormit frumusel azi noapte... de la 12.30 la 6 dimineata, apoi de la 6.30 la 8 si un pic, cand l-am luat cu mine in pat mai alaptandu-l, mai motaind amandoi pana la ora 10. Ei, asa mai vin si eu de acasa, mai ales daca programul acesta devine regulat.

Alinuk, in sfarsit am vazut si eu montajul final, tare frumos si emotionant.

Ca raspuns la intrebarea cat papa bebe... habar nu am. Il pun la san de cate ori vrea, cat vrea... acum e cantarit doar o data pe luna (probabil la sfarsitul saptamanii viitoare) iar eu deocamdata sunt multumita atata timp cat "umple" scutecele si cu No1 si cu No2 .


Iris, ce program frumos v-ati facut, bineinteles ca trebuie profitat de vremea buna.
Si la noi e vreme faina, cu un pic de soare, asa ca o sa iesim si noi... mai ales ca trebuie sa duc niste carti la biblioteca. Nu e foarte aproape biblioteca, cam 3 sferturi de ora la deal/juma' de ora la vale... deci va fi o plimbare numa' buna de ars niste calorii si pentru mine .



Dark Bendis
& Hogmanay Baby (31.12.2008)



"Ye harm none, do what thou wilt shall be the whole of the Law"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bleuberry spune:

O zi buna va urez si eu!
Am reusit sa realizez un mic album cu fetita mea Ioana.
Asteptam si noi sa fim trecute pe prima pagina:nascute pe 26 ian,ora 7:12 min ,apgar 9, greutate 3350 gr si 48 cm.
Va rugam,daca se poate sa ne dati si parola de la contul comun.
Multumesc
http://community.webshots.com/album/570560795bTYjIU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_vr spune:

Buna fetelr sa va traiasca licuricii.....eu nu am mai aucat sa scriu caci bebicul meu de la 3 noaptea are ora de ras si gangurit
Nu stiu cum sa fac sa-i reglez progamul,seara la ora 20 dupa baita doarme se trzeste la 24.00 sa pape dupa la 3 si de la 3 gata incepe chinul.....
Si ca sa il pot pune in patut trebuie sal legan pe picioare si cum il pun in patut zici ca are pionezevrea doar la mami in brate.......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anculet spune:

Vrea si parola de la contul comun,plssssssss

[fetele 2 in 1

[Alexandra Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_vr spune:

Fetelor cand aveti timp va rog sa-l treceti si pe licuriciul meu in listuta...Eduard Andrei52cm,3930g scor apgar9,nascut in data de 09.01.2009 iar eu 06.05.1983.....Va multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

Flowerbee sa stii ca suntem alaturi de voi. Multa sanatate va doresc si stai linistita ca totul o sa fie bine.

Mami puiutului Vlad Mihai


http://www.flickr.com/photos/33042663@N07/?saved=1

"Cel mai mare dar primit de o femeie in viata este acela ca poate da nastere"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catisto spune:


Fetele vreau sa va intreb daca voua v-a venit factura de la celulele stem recoltate la nastere . La noi inca nu a venit si au trecut 2 luni si o saptamana de la nastere.

Multa sanatate pentru Alexia! flowerbee sa fi tare ! O sa vezi ca totul o sa fie ok . Doamne ajuta !

Mergi la inceput