Burtici fericite de septembrie-octombrie 2009(24)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Elle, mar in foetaj??????????/ M-ai lasat paf. CE de mai mancam cand eram la scoala. Eram lesinata dupa ele. Nu am mai mancat de ani de zile... unde ai gasit? Sau ai facut???Mama si erau unele siropoase cu mult zahar care se carameliza deja lesin de pofta...



POZNICI CU NOI
POZICI CU BEBE

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 13+ cu (Dragos Alexandru??)
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns panda77 spune:

Buna dimineata si o saptamana minunata sa avem! Poate ca or sa se inmulteasca carucioarele, mmmm? Si eu merg maine la eco dar nu indraznesc sa sper ca aflu ce e...

In alta ordine de idei, La multi ani! tuturor fetelor care isi serbeaza saptamana asta ziua de nastere: Marianaa, Monica si dayssy! Sa aveti un an minunat, unul care sa devina un reper nepretuit in viata voastra: anul in care ati adus niste minuni pe lume .

Cat despre mancaruri si pofte, pe mine nu m-ati prea prins la mijloc, eu in weekendul asta am prestat (la modul ca mama mi-a gatit ) o supa de galuste si un ghiveci gustos cu carne de vacuta. Iar ca desert, Cristina m-a inspirat asa ca am mancat inghetata .
Cat despre salate, mie uneia imi plac tare mult, dar de cand sunt insarcinata nu am prea putut manca, lucru foarte ciudat. Cred ca incepe sa mai treaca greata si o sa ma reapuc de halit verdeturi la greu. Ce anume nu prea conteaza, ca eu merg mult pe improvizatie.

Panda, fudula mamica de www.flickr.com/photos/23506973@N07/" target="_blank">Ilinca - 15 iulie 2007 si 12+
countdown pentru samburel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:

Citat:
citat din mesajul lui monica_dicut

Elle, mar in foetaj??????????/ M-ai lasat paf. CE de mai mancam cand eram la scoala. Eram lesinata dupa ele. Nu am mai mancat de ani de zile... unde ai gasit? Sau ai facut???Mama si erau unele siropoase cu mult zahar care se carameliza deja lesin de pofta...



POZNICI CU NOI
POZICI CU BEBE

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 13+ cu (Dragos Alexandru??)
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata



l-am cumparat .. dar a fost deliciu .. doar nu crezi ca m-a apucat pe mine harnicia .. .. e o patiserie/cofetarie/covrigarie vis-a-vis de gara de nord (pe grivita).. fac niste chestii absolut delicioase ... iar marul in foietaj .. .. era scobit la mijloc si umplut cu stafide si scortisoara si sirop de zahar .....

hai ca lesin aici ...

Elena de Eva Maria (14.01.2008) + 10+

Eva creste mare
Eva
www.youtube.com/user/ellena2006" target="_blank">Eva filmulete

papa bun

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202008&page=10" target="_blank">Participam la concurs ell1 si ell2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

La gara de nord slabe sperante sa ajung eu azi dar am sunat una bucata injiner si i-am dat tema sa nu cumva sa indrazneasca sa vina acasa fara mere in foetaj. 2 bucati.

Daca data trecuta NU AM AVUT NICIO POFTA (va spun cu toata sinceritatea) iar injineru' meu nu a stiut ce inseamna cautat una sau alta, apai acum l-am terminat pur si simplu. De la varza murata la ecler cu ciocolata (numai ciocolata) si mere in foetaj, sunt curioasa ce va urma



POZNICI CU NOI
POZICI CU BEBE

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 13+ cu (Dragos Alexandru??)
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

N-am mancat niciodata mar in foetaj, dar suna taaaaare bine! Dar nu-mi cumpar, na, sic! Mancati voi, sa va faceti (zisei io, care dupa portia babana de papanasi de azi-dimineata, tocmai pregateste o ditamai halca de ciolan afumat )
Panda, iti tin pumnii sa afli maine ce-i bebicul din burtica!!! Sa stii ca nici eu in perioada greturilor nu m-am putut atinge de salate si alte cruditati-verzituri, dar acum am de gand sa compensez din plin!
Eu am inceput cu stresul! Sambata l-am simtit foarte bine pe bebe, dar duminica si azi-nimic, asa ca deja am intrat in panica. Nu va zic ce faceam la sarcina trecuta, daca nu misca bebe juma de ora, incepeam sa ma apas pe burta prin toate partile, si nu ma lasam pana nu il trezeam. Asa eram de panicata. Am zis ca acum ma calmez, dar vad ca deja am inceput cu paranoia!

Cristina, mamica lui Andrei Eric (26.07.2007) si 14+
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danuta1979 spune:

Monica, imi place numele. Suna bine.

Si...fetelor...ce pofte ...ce povesti...

Eu ieri am chirait de mama focului (sa nu ma certati)si am crezut ca lesin...si incepuse sa-mi iasa si buba la gura...dupa ce am vazut intr-un film pe una ca a baut Coca Cola.
De cand sunt gravida mor sa beau Cola sau pepsi...eu care inainte nu beam si nici nu-mi placea.

Saracul sot...s-a imbracat si s-a dus in parc (noi stam vis a vis de Cismigiu si cele mai apropiate magazine duminica acolo sunt)si mi-a luat Pepsi. Si am baut cca. 0,8 l. Parca m-a uns la inima...zici ca nu sunt normala la cap.

Ieri am gatit ciorbita de fasole boabe cu ciolan:) F buna. Tot saracul sot a curatat si tocat morcovul si ceapa. face de toate ca sa ma menajeze.

Aaa...si mananc multe dulciuri..zilnic...eu care inainte nu apreciam si nu-mi placeau.

Si greturile...traiasca...sunt tot acolo. de dimineata am vomitat Elevitul la 5 min dupa ce l-am luat...asa ca am plecat la munca si am mai luat o pastila cand m-am mai linistit. Sper sa treaca greturilwe in curand. La ce varsta simti ca misca bebe...ca se zice ca atunci trec si greturile...

Maine mergtem la dr.O sa va tin la curent. dar dupa emotiile de sapt. trecuta...merg relaxata:)

Pupici.


Dana 13+ cu Alexandra
http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Dana&year=2009&month=9&day=21&babycount=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns panda77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristina_ana
Eu am inceput cu stresul! Sambata l-am simtit foarte bine pe bebe, dar duminica si azi-nimic, asa ca deja am intrat in panica. Nu va zic ce faceam la sarcina trecuta, daca nu misca bebe juma de ora, incepeam sa ma apas pe burta prin toate partile, si nu ma lasam pana nu il trezeam. Asa eram de panicata. Am zis ca acum ma calmez, dar vad ca deja am inceput cu paranoia!


Si eu zic ca l-am simtit pe bebe! In doua zile diferite, niste senzatii atat de usoare incat numai el putea fi! Yupiiiii! Dar tu esti de groaza, Cristina! Pai acum, cand abia se simte bebe, vrei sa-l simti in fiecare zi? Stii ce i-am facut eu cu sotu' Ilincai cand era in burta? Si era destul de mare, nu mai stiu prin ce luna...am pus lanterna pe burta si am tot miscat-o pana cand a sarit saracutza din loc! Cred ca am speriat-o zdravan, ca a lovit atat de brusc... sa vezi pe urma ce imi mai mangaiam burta, ce ii mai cantam si ii vorbeam ca sa o linistesc! Parinti nebuni, ii faceam copilului discoteca in uter...

Panda, fudula mamica de www.flickr.com/photos/23506973@N07/" target="_blank">Ilinca - 15 iulie 2007 si 12+
countdown pentru samburel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Vai cris, eu te inteleg cu miscatul atat de bine... cred ca si eu voi face la fel. SUnt tare stresata pe tema asta mai ales ca Andrei a fost cam puturosel de la inceput si eu ma bucuram ca vai ce copil cuminte o sa am. Iar pe final slab rau cu miscarile iar doc imi zicea ca asa e ca nu mai are loc... Acum vreau sa fie terminator si un zgubilitic si in burta si dupa numa sa fie sanatos. Poa sa-mi omoare ficatii, sa faca ce vrea numa sa miste.



POZNICI CU NOI
POZICI CU BEBE

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 13+ cu (Dragos Alexandru??)
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns panda77 spune:

Deci ati plecat cu toate la masa...pai atunci pofta buna!

Panda, fudula mamica de www.flickr.com/photos/23506973@N07/" target="_blank">Ilinca - 15 iulie 2007 si 12+
countdown pentru samburel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Panda, si eu am incercat-o pe asta cu lanterna la Andrei, dar nu a avut nici un efect!
Monica, exista un aparat pe care il pui pe burtica si masoara bataile inimii lui bebe. Eu as fi vrut sa mi-l cumpar la sarcina trecuta, dar costa destul de mult (parca vreo 5 mil) si am renuntat. Dar cred ca ar fi tare bun la stresate ca noi!
Danuta, la prima sarcina o sa il simti pe bebe pe la 16 sapt cel devreme. Dar greturile trec putin mai repede, sau macar ar trebui sa se amelioreze. Dar clar, dupa ce misca bebe esti si tu din nou om!
Io imi fac griji cu bebe al meu mai mult pentru ca ultima data (adica sambata) l-am simtit in timp ce . Pe urma ioc! Asa ca ori s-a speriat micutul, ori s-a relaxat si el asa de bine, ca doarme vreo 3 zile!

Cristina, mamica lui Andrei Eric (26.07.2007) si 14+
POZE

Mergi la inceput