Burtici fericite de septembrie-octombrie 2009(24)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Raluca_u spune:

La multi ani Marianaa , sa fii sanatoasa si tu si bb si sa aveti un an plin de bucurii.

Raluca 12+ si www.totsites.com/tot/adinaungureanu" target="_blank">Adina Andreea (12 nov 2006)

Copiii sunt cei care ne arata încotro merge lumea, fiindca pentru asta au venit aici, ca sa faca lumea sa mearga mai departe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diamar78 spune:

Mariana.
Fetelor eu am constatat ca sunt cu sistemul imunitar la pamant. Am fost racita 2 saptamani, inca nu mi-a trecut tusea de tot si vad ca iar o iau de la capat, durere in gat si tuse. M-am saturat. In sarcina trecuta nu am fost racita niciodata desi am prins toate lunile de iarna.


11+ si mamica strengarului David 25.05.2007

Doamne ajuta pe toata lumea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danuta1979 spune:

Buna dimineata burtici

Sa aveti o saptamana minunata.
Mariana, La multi ani cu sanatate si implinire si bebita sanatos!

Azi schimb si eu prefixul...adica intru in sapt 13:P
maine merg la controlul obisnuit la dr. mea de la Bucur si probabil voi mai face o ecografie. Sper sa nu dauneze la bebe atatea ecografii.

Va pup.

Dana 13+ cu Alexandra

http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Dana&year=2009&month=9&day=21&babycount=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha74 spune:

neata burtici!

Marianaa - LA MULTI ANI! sa fii sanatoasa si iubita , si sa ai parte numai de bucurii.

elle- multumim de cafea si pe Eva nazdravana, ca am citit la clopotei

doro76- pai asa, ca ma intrebi, eu mi-as dori fetita. cred ca mi se trage de la hainute. Chiar si acum cand intru in magazine sa ii iau lui Matei hainute, intai dau o tur la fetite admir rochitele...si apoi imi aminteste sotul...tu cumperi pentru baiat acum

danuta- nu cred ca ecografiile pot face vreun rau, asa ca vizionare placuta astazi

eu nu am apucat ieri sa fac apapanasi, ca am tot fost plecati sa profitam de soare...si apoi am avut o lene cat cuprinde, dar astazi ma bag

Miha, mami de Matei (16.01.2008) si Laura (30.09.1997) si 14+
"Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate." (Jack Penn)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Danut, nu cred ca ii face rau eco. Bafta, si sa ne povestesti ce face bucuria mica

Na ca am bagat si eu un nume, mie imi suna bine. Tacsu inca nu stie da io cred ca m-am hotarat.



POZNICI CU NOI
POZICI CU BEBE

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 13+ cu (Dragos Alexandru??)
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



danutza te asteptam cu vesti bune!!!

monica suna tare bine numele nazdravanului!

Elena de Eva Maria (14.01.2008) + 10+

Eva creste mare
Eva
www.youtube.com/user/ellena2006" target="_blank">Eva filmulete

papa bun

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202008&page=10" target="_blank">Participam la concurs ell1 si ell2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary_07 spune:

Buna dimineata
Mariana,La Multi Ani!!! Sa fii sanatoasa si sa ai parte de un bebe sanatos tun si frumos
Multumim fetelor de cafea/ceai....eu azi am baut o cafea normala,dar cu muult lapte.
Zicea cineva ieri sa impartim retete de salate...si eu zic ca e o idee buna,mai ales ca deja e primavara si gasim multe legume si verdeturi
Merg sa fac o omleta cu ceapa verde sa pap cu Alex...revin

Poze cu noi

15+ si de Alex (2 noiembrie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Io nu vreau salate Eventual doar de varza acra
Eu vineri si sambata o sa gatesc la greu bunatati ca o sa imi fac ziua... deci nu va pot ajuta cu salate



POZNICI CU NOI
POZICI CU BEBE

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 13+ cu (Dragos Alexandru??)
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:


nu vreti sa ne facem un subiect la bucatarie?

burtici fericite gatesc cu spor .. sau burticile de sept-oct 2008 in bucatarie???

si eu am pofta de chestii "grele" ca sa spun asa .. dar de azi ma abtin .. sau de maine .. ca taman ce am infulecat un mar in foietaj .. si vreo 2 covrigi ...

Elena de Eva Maria (14.01.2008) + 10+

Eva creste mare
Eva
www.youtube.com/user/ellena2006" target="_blank">Eva filmulete

papa bun

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202008&page=10" target="_blank">Participam la concurs ell1 si ell2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Mariaana, La multi ani!!!! Iti doresc din suflet sa fii fericita si de-acum inainte sa nu mai ai parte decat de bucurii!!!!

Fetelor, sa nu mai aud de papanasi si alte retete din astea ingrasatoare!!!! Azi dimineata am mai bagat o tura, ca imi ramasese compozitie de aseara si pe urma m-am cantarit! Aveam cu 1 kg mai mult decat ieri dimineata! Eu v-am zis ca dau in depresie pentru fiecare kg, asa ca m-am hotarat: de maine trec numai si numai pe gratare cu salate sau legume, branza, fructe...si cam atat! Azi nu, ca aveam in plan o ciorba de fasole cu ciolan afumat si nu vreau sa arunc carnea si toate celelalte. Dar de maine....gata!

Eu ca salate-garnitura la gratare fac asa:
1. Salata verde+ridichi+ceapa verde+rosii+castraveti+masline cu oet si ulei de masline
2. varza+morcovi+praz cu zeama de lamaie si ulei de masline
3. rosii+ceapa verde+branza rasa pe deasuipra cu ulei de masline

Diamar, pentru imunitate incearca sa iei oscilococcinum, un tub pe saptamana. Nu stiu daca chiar ajuta, dar cica asa ar trebui!
Sweet_angel, si eu mik-am facut zilele trecute spanac, asa ca nu-mi faci pofta! Eu am observat ca simt nevoia de spanac doar in timpul sarcinilor, in rest nu ma ating de el!
Monica, frumos tare numele lui bebe!!!!
Miha, sunt buni papanasii, dar mai bine nu mai faci! Crede-ma ca se puuuunnnn!!!!! Adica pe fund, burta, coapse, etc...

Cristina, mamica lui Andrei Eric (26.07.2007) si 14+
POZE

Mergi la inceput