*LMA!!* Puiuti de Randunici 2008!! (226)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nicol_conte spune:

Citat:
citat din mesajul lui natynic

Eu nu stiu ce a scris Gecko, pur si simplu mi s-a facut rau la ochi cu galbenul ala mic si io mi-s cam chioara...

Naty
mamica Iuliei Elena-esenta tare in sticluta mica (30.01.2008)
DA-I DOAMNE MINUNII MELE SANATATE, MINTE SI NOROC!
www.onetruemedia.com/shared?p=7f4020c8ca8fe8c9c90c20&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Primul an al Iuliei...



Naty , selecteaza cu mousul paragraful respectiv, el se albastreste si astfel vezi ce a scris Gecko

Mami de Antonia(23apr2008) si Alexia(24aug2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

Citat:
citat din mesajul lui tuchita
1. Nu cred ca faptul ca la 1 an sunt sociabili sau nu este relevant pentru dezvoltarea lor ulterioara!

2. am vazut pozele cu Mufa, n-am putut sa nu remarc maieul lu' mamaie!
Trebuia sa dati si voi centrala mai la mic!

Catalina, mami de Ilinca (5.07.2005) si Sebastian(30.01.2008)


1. Absolut de acord!!!
2. stiu mah!! ma gandeam eu 'cine observa prima'??!! ce sa-i fac frate, daca ea nu stie ca ala e lenjerie intima, nu bluza sepsi! luase 2 Sangria la bord, ca era dulce si buna, cu fructe,se incalzise!..ea nu serveste defel, dar de data asta..

LUNY, mami de bebe MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zozela spune:

Sal'tare! Am fost la buneii de aici din Craiova,Mihai a papat supica facuta de buna,a alergat-ghici pe cine-catelul..pana a ametit(Mihai),apoi am fost la mama sa luam aparatul foto pt.ca noi l-am belit pe-al nostru ieri,la tara..I-am spart ecranul..Maica-mea facuse piscotele in forma de steluta,iepuras,catel,romburi si dame,ne-a dat o plasa!Mihai a basculat vreo 5 si acum mi-e teama sa nu-i fie rau Pe la 3 eram in parc!! Si da-i alergat(de mana),chirait,tainuit-pe limba mihaiasca(aaa..baldaca-daca-daca-aaaiiiaca),dat in leagane,animalute pe arc,tobogan-moartea lui,cred ca s-a dat si cu capu' inainte..A mers in 4 labe prin nisipul de la spatiul de joaca,a furat tricicleta unui copil,i-a mancat iaurtul unei fetite mofturoase,a cules floricele de-alea move (piszda tzigancii),ne-am jucat pitulushu..Suntem franti cu totii!..Bine..nu chiar toti..Mihai sta pe burta pe parchet(covorul curenteaza/pisca/musca), da din picioare si cearta-baca-ee-baca-gue-gaga-aatac-ta-taca-atatata-uuueee..nananana..maca-maca-baca
Am de copil..Nu stie ce prostii sa mai faca,pe unde sa mai caute..Un rautacios!

Acum mi-e foame-face Dan pizza
Fug sa strang pe-aici si vin sa recuperez,ca-s restanta cu vreo 3 pagini din capitolul vechi



Ela,mami de sufletel blond!!
Mihai creste!!
Copil zdravan, plin de viata, cu par balai si ochi albastri, ca si maica-sa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gecko spune:

Citat:
citat din mesajul lui luny


2. stiu mah!! ma gandeam eu 'cine observa prima'??!! ce sa-i fac frate, daca ea nu stie ca ala e lenjerie intima, nu bluza sepsi! luase 2 Sangria la bord, ca era dulce si buna, cu fructe,se incalzise!..ea nu serveste defel, dar de data asta..

LUNY, mami de bebe MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!


si eu am remarcat da' nu am indraznit sa spun...ca m-am gandit ca s-a schimbat intre timp moda in Romania
ah da, si vezi ca si-a pierdut Matei o masinuta sub canapeaua/fotoliul din ultima poza.

nicol, bine ai revenit la cucuietele tale.

cleme, deci chin lung imi prevezi...las ca le scoatem noi ochii cand or creste mari...ca parca le va pasa...

Dupa cum se observa nu m-am culcat...am stat pe net si am platit facturi...ca asa ii sade bine omului sa de-a bani de la inceputul saptamanii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

am vazut familia Valentinei in parc! haiosi ciorapii tai verzi!

LUNY, mami de bebe MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gbutucica spune:

rasfoind ,fish fish paginile ,am vazut ca Antonia mai are o luna pina sa intre si ea in rindul celor mari si eu ii spun la mai mult cu sanatate

Nicol Bine ai venit

Tuchi sa va fie de bine plimbarile

Sa va mai relatez din ale copilului perle: ieri cind bunicasa facea curat prin casa ( ca tocmai imprastiase Andrica cenusa toata din soba prin toata casa :pe covor , pe paturi ( 3 la numar ) din toate camerele p[ina si in sifonier) dar asta este o alta poveste, si ii spunea :
of of of ce sa ma mai fac io cu tine mai andrica( mai nou asa i se spune) el bodoganea cde genul aghe, aio, si de astea in timp ce patruleaza ca o santinele prin casa ............cind se aude OF OF OF , din toata puterea lui de la auzit si vecina de curte, ...mama a crezut ca moare de dragul lui .mai am multe din astea dar .............. atat va spun .





Giani .. Mamica de ANDREI ,....



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

gecko ce moda, ea e in vremea ei ramasa acolo! stiu de masinuta, mi-a zis si Bubu, e ceva firesc la noi in casa, gasesc diverse jucarii bagate pe unde nu-mi trece priun cap!

LUNY, mami de bebe MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gecko spune:

butu, cu pozele...s-a oferit mihutza sa ne faca "SLAID SHOU" cu grupul puiutilor de randunici...si ziceau fetele...si eu sunt intru totul de acord ca sa punem 3 poze de caciula...din alea 3 poze se face o poza si Mihutza baga vraja, munca si chin pe ele si face un montaj sa il avem de amintire.
Zice clau ca pozele alea 3 sa fie de la nastere, 6 luni, 12 luni...no ce dai ca ti-am facut rezumatul???????? OF OFFFF....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Eu nu stiu ce a scris Gecko, pur si simplu mi s-a facut rau la ochi cu galbenul ala mic si io mi-s cam chioara...

Naty
mamica Iuliei Elena-esenta tare in sticluta mica (30.01.2008)
DA-I DOAMNE MINUNII MELE SANATATE, MINTE SI NOROC!
www.onetruemedia.com/shared?p=7f4020c8ca8fe8c9c90c20&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Primul an al Iuliei...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gecko spune:

si pentru ca totusi in Australia e deja 16 martie...si pentru ca (,) capul meu inca nu se odihneste in perna...zic de pe acum..


La Multi ANI sanatosi, frumosi, fericiti!!! Amira, Matei, Sean si Iulian!!!
Felicitari mamicilor pentru un an minunat alaturi de puiutii vostri, sa va bucure zilele si sa va creasca OAMENI mari!!!

Mergi la inceput