Rares-Piscotelul nostru mic si iubit

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Flori

"La vita e bella"
De mancare
Dulciuri
Din gradina mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina spune:

Flori,am citit povestea voastra si m-a impresionat f tare .Te stiam de la subiectele de infertilitate,stiam cit de mult l-ati asteptat pe Piscotel.
Aici sunt destul de bine integrati copilasii cu SD,majoritatea sunt asa de afectuosi si draguti .
Acum cu operatia la inimioara,ati incercat si in strainatate?Poate s-ar rezolva mai bine,mai sigur si conditiile din spital sunt altele.

Sanatate multa va doresc si tone de optimism,Piscotel are nevoie de voi!

_
Alina,mami de printesa si baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andra.C spune:



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

Flori , de la mine si Razvan, milioane de pupici tie si lui bb Rares! Sa dea Dumnezeu sa fie usor si bine.
Am plans citind povestea lui bb Rares...... insa stiu ca voi sunteti puternici si cu suflete mari si nobile.
Numai bine va dorim .


Kiki si Nicolae-Razvan (31.01.2006)

www.dropshots.com/asteryaro
www.dropshots.com/asteryaro1
www.dropshots.com/asteryaro2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurel_cris spune:



Cristina deBianca Maria 4.03.2008

Bianca
Cum cresc eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bertha spune:

Flori, dragostea ta nemasurata iti va da putere!

Bertha, mamica a doua comori - Darius-Andrei (DN 08.06.2004) si Ioana-Ruxandra (DN 12.11.2008)


poze
Cum s-a nascut Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flori76 spune:

Multumesc

Ieri s-a implinit 1 an de la ET...Vorba sotului,am trecut prin atatea,ca parca au trecut 10 ani...
Imi amintesc cat stres aveam atunci,cum am parcurs drumul Reykjavik-Keflavik pe perna din spate a masinii,culcata si cu o perna sub mine...Doamne,nu mai stiam ce strategie sa aplic sa reusesc...Dumnezeu mi-a ajutat si mi-a implinit visul!


------------------
Flori Rares Teodor 08.12.2008

Asa a venit pe lume Piscotel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katalina spune:

Flori,iubita, nici nu stiu ce sa spun...Stiu doar cit de mult v-ati dorit acest copil, e tare nedrept, dar o sa fie bine, ai sa vezi.Te imbratisez cu mult drag si Dumnezeu sa va ajute!

Catalina, ROBERT si CATALIN


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Flori, ti-am scris la Vrancea, copiez si aici.

Si-un ochi plange, alaturi de sufletul meu, pt ca Flori trece prin asa ceva, pt ca Piscotelul ei trebuie sa sufere atat. Chiar e greu de inteles uneori de ce Dumnezeu pune cruci atat de greu de carat pt niste oameni atat de buni...
Flori, draga mea, ai fost atat de tare, nu ai zis nimic atunci cand am mai vorbit, sunt convinsa ca ai sperat in fiecare clipa ca totul o sa fie bine si o sa ne poti spune ca Rares este un copil sanatos si vesel si frumos asa cum l-ati dorit. Si nu-ti pot spune decat sa iti pastrezi speranta in continuare, sa te rogi si sa ai incredere ca va fi bine, ca bunul Dumnezeu stie El de ce va supune acestor incercari.
Rares este un copil foarte norocos ca a venit pe lume intr-o familie in care, sunt convinsa, si mami si tati ar face orice pt el.
Sa fii puternica in continuare, sa nu cazi in depresie pt ca el are nevoie de tine - pastreaza gandul asta in mintea ta si cu el mergi mai departe!

Spune-ne daca ai nevoie de ceva si o sa facem si noi tot ce putem sa te ajutam.
Il pup cu drag pe Piscotel si ma rog pt sanatatea lui si pt reusita operatiei.
Te pup cu drag si pe tine si sper si ma rog sa va fie bine.

--------------------

Andra si bebe Theodora Povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

Citat:


Piscotelul mic si iubit este cel mai bun copilas:nu plange decat decat daca ii e fomita sau somn,doarme noptile super bine(doar cu trezire pentru papa)...iar,acum,de cand a inceput sa gangureasca si sa ne zambeasca...zilele noastre sunt altfel .

Speram in minuni de la DD,sa se dezvolte ca orice copilas de varsta lui.



Flori, nu-tzi pierde sperantza! Rares are nevoie de voi asa cum avetzi si voi de el. Bucura-te de fiecare zimbet al lui si zimbeste-i si tu mereu, chiar daca sufletul itzi plinge. Eu am incredere ca Rares va fi bine, operatia va reusi si el se va dezvolta frumos alaturi de cei doi parintzi minunatzi ai lui. Si...nu uita: oricind aveti nevoie de ceva, spune-ne!



Mergi la inceput