Licurici de ianuarie februarie 2009 (4)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Carmen_Marieta spune:

LA MULTI ANI NATY! SA FII SANATOASA, FERICITA SI IMPLINITA!
Nathalie Stefana bb de Iris2002
Ioana Ruxandra bb de Catisto

Brandusa multa sanatate! Sa dea Domnul sa te faci repede bine sa poti vorbi cu printesa Alexia.
Irina poate o sa ne intalnim, sa-ti dau o mie de , esti o pentru mine....
Bb este mult mai bine, pe timpul noptii a fost mai linistit, a mancat putin si des... dar cel putin nu a mai varsat. A avut si scaune, dar fara supozitor, l-am masat pe burtica, si pana a venit tati de la farmacie cu supozitoarele el umpluse pampersul..

Fetele si eu i-am dat suzeta, la inceput o scuipa, si acum o mai scuipa dar cand e agitat o tine...




Poze ..

Stefan-Sufletelul meu grabit..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IRINA.C spune:

Carmen nu am facut nimic , ma bucur ca e bb bine.Te pup dulce.Noi ne luptam de dimineata cu Ochila mraiat, am trecut prin Espumisan si Debridat si ..el vrea numai tzitzi , continuuu.Asta e semn de colici iar.

Aalina???ceva de tine nu mai stim nimic?Cami?Hai mai sa ne plangem impreuna fetelor

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=8069a40b05eaf331b3527d&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url/" target="_blank">VIDEO ANDREI
POZE ANDREI
mami cea mai fericita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

La multi ani, Raluca! Sa fii sanatoasa si sa te bucuri de familia ta frumoasa!

Selene, ma bucur ca s-au rezolvat problemele voastre.



Andreea, mami de Tudor- 10.08.2005 si Ilinca- 09.01.2009
am tot ce am visat

Delu Prichindelu'
Prichinduta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

in primul rand mamicii fericite de doua printzese, Raluca..
muulti ani traiascaaaaaaaaa
muulti ani traiascaaaaaaaaa
laaaaa muuulti aaaaaani!!!

asa cum v-am promis o sa va pun link la proiectul de montaj pt campania proalaptat.
Sunteti primele care il vizionati.

ideea e urmatoarea:
vreau sa ma ajutati!!! de fapt va rog!

sa-mi scrieti aici sau pe PM la urmatoarele puncte:

1. vi se pare ok muzica? daca nu, dati-mi pe mail un mp3 pe care-l cnsiderati mai potrivit (de min 4-5minute)

2.primele 6-7 imagini sunt oportune?Sunt bine puse in 'poveste' sau ar fi mai bine sa le inserez printre imaginile cu mamici alaptand?

3.ar fi potrivit sa punem niste mesaje printre imagini? sa construim un mesaj clar... eu zic ca da... Intrebarea e daca sa fie puse asa cum le-am pus pe cele doua ...Mi se par personale si credibile.
Asa cum un text care vine din partea cuiva..e cu impact mai mare decat atunci cand e anonim.

Daca sunteti de acord cu acest gen de mesaje, cine doreste e invitata sa-mi puna pe mail si sa zica inainte de ce minut sa il pun (tb sa nu fie lungi...e un nr finit de caractere care poate di postat.. aprx cate sunt in mesajele mele)

4.daca vreuna dintre voi mi-a trimis foto si nu se regaseste in montaj..pls sa-mi scrie pe PM unde gasesc foto

orice alta parere sau propunere e binevenita

http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=835022c2c158e393325b01&skin_id=601

cand o sa-l finalizez il voi posta si pe youtube

viitoarele mamici care vor alapta cred ca ne vor multumi

si eu in numele lor






Alinuk
mamik de Andu mik si Teo voinik

nasterea - ca un cadou
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=4b43ab1fe6e90f0fd2caa0" target="_blank">fericire, implinire..un an de Teo!
www.flickr.com/photos/13087113@N06/" target="_blank"> franturi de viata
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=2ad52edce530b33f65f3b1&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">spicuiri de botez
...................................................
Nimic nu-i intamplator!
...................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

Hello mamici si pitici,

Suntem si noi in zona insa nu am mai avut timp sa mai intram pe forum. Citesc din urma si revin.

Insa am o intrebare: medicul pediatru mi-a spus sa ne interesam de pe acuma de vaccinul de 2 luni (luni facem o luna ). Voi ce vaccin ati facut si de und el-ati cumparat?

Scuzati intrebarea prosteasca insa nu ma pricep de loc.

si revin

Crisspy mamica fericita de Razvan Andrei


http://picasaweb.google.com/cristina.pereteanu/Bebe#5305286512475982930

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_vr spune:

Buna am revenit.....ce fac mamicile?Noi tocmai neam intors de la o plimbare...e foarte frumos afara.....ma poate ajuta cineva sami spuna cum pot pune poze cu bebicul meu???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

am uitat sa fac o precizare (este punctul meu de vedere pe care..cel putin aici vreau sa il exprim):

Consider ca, mamicile de aici sau de pretutindeni care nu alapteaza din diferite motive (lipsa de informare, stres, depresie, etc) sunt la fel de bune mamici ca si cele care alapteaza.

Imi doresc ca ele sa nu se simta vinovate ...copiii vor creste voinici si puternici... importante sunt grija, afectiunea si dragostea cu care sunt inconjurati.

va multumesc dragi mamici de licurici si aveti toata consideratia mea,

..absolut toate



Alinuk
mamik de Andu mik si Teo voinik

nasterea - ca un cadou
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=4b43ab1fe6e90f0fd2caa0" target="_blank">fericire, implinire..un an de Teo!
www.flickr.com/photos/13087113@N06/" target="_blank"> franturi de viata
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=2ad52edce530b33f65f3b1&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">spicuiri de botez
...................................................
Nimic nu-i intamplator!
...................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaq spune:

Multumesc multDark si celorlalte fete! Chiar ma ingrijoram cu leaganul. M-am decis sa-l mut in pat cand adoarme in leagan, asa evit sa stea cu orele.Alinuk, am trimis si eu 2 poze, sper sa nu fie prea tarziu. E foarte frumos ce faci!mami de Luca nazdravan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_vr spune:

Ma poate ajuta cineva cu o informstie plscum fac sa pun si eu poze??sorry da sunt noua pe aici printre voi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

Oana bine ai venit!

Ira si noua ne cade parutul...am umplut patutul de parut...

Naty LA MULTI ANI!! Sa fii fericita alaturi de printesele tale si de sot

Bee uff deci nu ai scapat pana la urma. Incearca cu laptic cu miere si cu galbenus de ou. Face foarte bine la gat si este si foarte gustos. (laptele incalzit bineinteles)

Eu am fost azi sa caut local pentru botez si am si gasit. O sa il facem in 26 aprilie. Tin sa va anunt ca fiu-meo doarme de la ora 13.00 si este ora 18.00 si el nu s-a trezit. E maica-mea in vizita la noi si se minuneaza de copil....ce e cu el de nu se mai trezeste.

Mami puiutului Vlad Mihai


http://www.flickr.com/photos/33042663@N07/?saved=1

"Cel mai mare dar primit de o femeie in viata este acela ca poate da nastere"

Mergi la inceput