Gravidute si mamici de Constanta(47)....

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns creem spune:

Citat:
citat din mesajul lui ellen79i


Creem nici noi nu am planuit nimic. initial vroiam sa-l scot putin la aer dar, am vazut ca e cam frigut si el a fost putin racit si mi-a fost frica. Nasa a sunat si a zis hai la City si..am mers. A fost ceva asa pe nepusa masa dar a fost frumos!
Fi-miu e fan bilele...s-a jucat cu ele si radea..era fericit. Clar trebuie sa-i iau si eu...astea mai lipseau in casa ....dar el e sefu si ce vrea el aia i se ia momentan....
Daca stiam anuntam pe forum. poate se mai iveau doritoare. Dar poate mergem intr-o zi...vorbim mai multe fete si mergem...

ellen79i + bebe Bogdanel (16.05.2008)

http://community.webshots.com/user/ellen79i


Si fi-mea e innebunita dupa bile din alea. Chiar voiam sa-i iau, dar n-am gasit. Apoi Mada a zis ca "alea imi trebuie prin casa sa am ce aduna toata ziua" si m-am razgandit. Dar totusi, daca vezi pe undeva sa-mi zici si mie...ca pana la urma m-oi sacrifica si cu alergatul dupa ele

Ecaterina o mamica fericita de MARIA SOFIA (7.11.2007) cu (26.05.2008)

Poze Maria Sofia

VOTATI-O PE SOFIA la concursul "Ia te uita ce pot face!" AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Buna si de la noi

Eu doar am citit pana acum, sunt la zi, dar nu am apucat sa raspund

Pupicu e bine, nu mai tuseste dar inca mai e putin fornait, nu.i mai curge nasul dar se aude.

Ellen, felicitari pt bebe Bogdanel care se da singur jos din pat, baiat mare!

Si noi avm bile din acelea si inca sunt in top si mie chiar imi place sa le alerg toata casa

Noi azi am fost in Carrefour cu o prietena si Pupicu s-a jucat la locul de joaca in vreme ce eu am stat cu o prietena la o cafea, a fost baiat salon si m-a lasat. Pe urma am mers si noi un pic pe faleza dar nu am coborat din masina fiindca a adormit pe drum.

Irina, noi am facut botezul la Rustic, am fost fff multumita dar intre timp au marit preturile ca naiba. Motul in sschimb l.am facut la Rapsodia la recomandarea lui Ellen (20 pers) si a fost SUPER!!

Andreea, nu cred ca ajung maine, desi taaare as vrea, dar nu vrau sa iti fac o bucurie cu nasul lui Pupicu...

cititi aici ce mi-a facut juniorul http://zicolorata.blogspot.com/2009/03/nu-dati-banii-pe-prostii-luati-laptop.html



Angelique, mami de Pupi (28.12.2007)
Inimioara mea
zicolorata

Sa-l ajutam pe Mihaita
Bazar pentru Mihaita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellen79i spune:

Hello! Intru si eu mai mult pt a ura noapte buna.

Creem te anunt daca gasesc ceva...ideea e sa am timp sa caut...dar trebuie ca sincer chiar vreau.

Angi tu de unde le-ai luat? Parca am mai vorbit cand era si Doc si zicea ca au pe langa ea...? Poate dati un semn si ne spuneti si noua...multumim anticipat.

Acum va pup ca ma duc langa fi-miu...sunt rupta! Am tot asteptat sa-mi scrie sotul dar cred ca are f multa treaba si nu a avut inca timp...ar trebui sa ma vedeti dimineata cum ma infig in calc sa citesc mail-ul...si in general am macar unul de la el, lucru care imi lumineaza ziua . Sa le dea Dumnezeu sanatate la cei care au inventat toate aceste dracovenii tehnologice ..nu vreau sa ma gandesc cum era inainte cand pleca cu lunile si nu stiai nimic de el!

Va pupam si va uram somnic usor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellen79i spune:

Pentru ca sunt blonda:

Multumesc mult pt aprecieri fetelor.. Sunt sigura ca stiti cum e... poate nu e asa un lucru maret dar pentru mine a fost imens...imi venea sa plang. Parca il vedeam cand am venit in prima zi cu el acasa..o mogaldeata asa mica. Iar acum ditamai voinicul care pleaca deja pe picioarele lui, caruia i-am aratat de cateva ori cum sa se dea jos si el a tinut minte...a fost...fenomenal!

Multumesc din suflet si ma bucur ca sunteti alaturi de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns isidora spune:



Sunt pe aici,va citesc dar cand sa mai raspund ma ia somnul...

Ma oboseste teribil programul fii'mii si asta e abia inceputul...

Ioan cere oala de vreo 3 zile,adica arata spre usa de la baie ,noi il intrebam :"Vrei oala,faci caca? El da din cap si zambeste larg...Pus la oala face fara gres...Mai,mai...

Sper sa ajung la urmatoarea intalnire ,mi-e dor tare de voi...
Pe mine nu ma aranjeaza decat programul de dimineata pt. intalniri ,ca altfel am optionalele Isidorei dupa masa + ca n-as putea pleca fara sa o iau si pe ea...Deci daca ne potrivim...

"M-am" ras de m-am prapadit aici:

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=134945


Posibil ca v-ati ras si voi,cele cu copii...cine stie cunoaste


Feicitari ,Ellen pt. progrese!,Menuet ca ati scapat de bibe,Angi,las' ca-ti ia tati de ziua lui altul daca se repeta figura sau devine mai inventiv Pupicu .


Pup tare,noapte buna !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

si eu pe aici va citesc.
eram la telefon cu angi si stergea laptopul de zor.normal ca una bucata copil nu e de vina daca mama il alearga
adina, felicitari pt ioan si olita.

adriana&razvan-mihai 01.11.2004
varsta lui razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns isidora spune:

Neata'!

Mersic Adriana! Iti dai seama ca e doar o faza...o sa faca si in pampers din cand in cand...E doar dresat ,nu are inca control ,desi de cand spune pana il pun pe oala se tine...zic eu...
Oricum pt. mine avantajul oalei e ca nu mai schimb toata ziua scutece ;el facea in mod normal de cel putin 4 ori pe zi ...Pus la oala face tot odata si scap...


Intrebare:unde va parcati masina, in Bucuresti, cand plecati din tara ,de la Otopeni?


Daniela ,mai ne mai citesti? N-ai intrat de muuult...
As vrea sa-ti returnez premergatorul,Ioan nu-l mai foloseste de ceva timp...

Mihaela,v-ati intors de la manastire?

Selen,eu ador cartea asta:"Cum sa nu fii o mama perfecta" de Libby Purves-o jurnalista britanica.Am citit-o in sarcina cu Isidora si m-a relaxat teribil.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AndreB spune:

Felicitari Ioan! Si noi suntem la faza de dresaj, de 2 ori da de 5 ori nu....Adina stie cum e conditionat fii-miu de relaxare.. in scutec!
Nu mai stiu cum e cu masina in Bucuresti, dar pot sa intreb pe cineva. E urgent?
Angie, nu are nimic, de ieri pana astazi s-a mancat toata tava de juma de metru (nu exagerez), jumatate ieri calda si astazi dimineata nu am gasit decat 2 randuri ramase (festinu de 2 noaptea al sotului meu, chipurile ramas la birou sa scrie un referat) din care am sa-i dau si lui Matei in masa de 17.30.
Imi retrag mcdrive-ul....

Si eu vreau bile!

Mama lui dom' doctor (?) Matei (5 nov. 2007)

My new blog http://secundavietiimele.blogspot.com/

Matei la fotograf http://home-and-garden.webshots.com/slideshow/565482382Dpsuvf]


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns isidora spune:

AndreB,pt. luni dupa pranz ma intereseaza parcarea...

Esplicatii:cand intru eu in casa Matei face caca;deci abia atunci se relaxeaza cupilu'cu adevarat Eu zic sa pui oala dupa usa,cel putin martea si vinerea


Mamacita,cum fu'? Ati resusit sa va distrati?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AndreB spune:

Luni astazi sau sapt viitoare?

Mama lui dom' doctor (?) Matei (5 nov. 2007)

My new blog http://secundavietiimele.blogspot.com/

Matei la fotograf http://home-and-garden.webshots.com/slideshow/565482382Dpsuvf]


Mergi la inceput