Fulguleti de nov-dec 2006 (211)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns geo_ionita spune:

Un vot pentru frumusetea asta de fetita .... nu va costa nimic .... este foarte usor ..... http://concurs.pampers.ro/profile/18695 va multumesc [scz de mass]
Multumim!!
Ne scuzati ca am dat buzna peste voi pe nepusa masa...

Georgiana,
mamica clopotelului Bianca Maria (25.12.2007)
UN VOT VA RUGAM SA NE DATI SI NOUA!
http://concurs.pampers.ro/profile/18695
MULTUMIM!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Felicitari celor care au scapat de scutec, noi mai avem pana atunci...

kiki a stat garga nemiscata la radiografie? Bine ca nu-i nimic grav la osute. Cu calciul stati bine? sau am eu impresia ca osutele-s mai sensibile la ea? Pt contuzii noi folosim un Golpium Stick pe baza de plante care ajuta extraordinar...adica nu se face vanataie deloc...si Dani al meu e brutal rau...

Adinazotsexy mami, sexy tati, baga detalii, pret?

Asiza se roaga Denis la ingeras?

Folosim r-ul dar nu intotdeauna...

Puii vostrii papa singuri? ma refer, singur la masa/scaunel cu lingura/furculita lui? Cu furculita mai merge, dar cu lingura la noi e jaleeee, si abandoneaza repede idea, arunca lingura si mananca cu mana!





Dbunny si Daniel
www.flickr.com/photos/dbunny/sets/" target="_blank">poze Daniel

I never said it would be easy, I only said it would be worth it...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizzy spune:


off topic, va rog sa ma scuzati

daca nu stiti unde sa donati cei 2% din impozitul datorat statului, aveti mai jos detalii despre contul lui Andrei Fagurel (cel de la umanitare) pentru care am in continuare o afinitate speciala si pe care visez sa-l vad in final in carne si oase, sanatos, alergand si bucurandu-se deplin de copilarie

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?whichpage=-1&TOPIC_ID=130214&REPLY_ID=4677755

multumesc


O minune de bazar - Sonia si Andrei /
Sunt PUTERE si IUBIRE pentru pretioasa Emma, in fiecare zi, ora 13

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kikineata spune:

Acs, sa stii ca io dupa o sapt dupa ce am vazut ca cere ziua de fiecare data am observat scutecul uscat noaptea si la pranz mereu. Se zice ca tre sa vezi dc 7-10 zile e uscat il scoti. E pacat sa pierzi trenul:). Asa am lungit-o io la 1 an si 8 luni ca vezi c-o dau la gradi sa n-o ametesc si dupa ce avuses o sapt pampers uscat noaptea, apoi gradi...totul s-a dus pe apa sambetei. Dc chiar sunt vreo 2 sapt cu el uscat n-are sens. E drept te inarmezi cu paturi din alea sa nu ude salteaua, un schimb aproape pt. accidente noaptea, ca la toata lumea vor fi. Azi noapte de ex cand s-a trez la 6 pt. lapte io rpd fericita ca nu e uda s-o pun pe oaloa....si Garga direct d epe oala s-a rasturnat in pat in fundul gol...mami, lasa-ma mi-e somn, nu vreau pipi, vreau laptic, da ofticata rau:))

Dbunny, ei a stat, in momentul pozei ziceam eu mai tare: nu misca acum e gata poza si a iesit perfect. Dar pana la aia ne-a stiut tot Sandorul. Striga, gata, acasa, nu-mi place nenea doctorul, nu vreau poza, vreau sa-mi faca mami acasa, du-ma pe scari, am transpirat ...ala d ela radiografie o mai si chinuia, ba o gadila, ba o ciupea cat asteptam radiografia si ea ii dadea mana la o parte...lasa-ma, n-auzi lasa-ma:)
Are Calciul la limita superioara :) Ea merge atat de clar si corect ba da cand se buseste o data la juma de an trozneste podeaua sau pamantul. Alerga mica de ea cu papusile ale FIFi, Primrose si canta si buf.

Da, cu mancarea, ma Garga manaca singura urmatoarele cu furculita sau lingura zic: pastele (cu servetel langa ea sa se stearga la gura ca altfel e jale- e atat de siloasa!), salata de ton cu porumb, ciorba, iaurt, smantana, iaurt cu fructe, brocoli, fagaras...dar marea parte a mesei io i-o dau si zice dc n-are chef si la celelate "imi da mami".

E efectiv :) innebunita dupa:
Upsy Daisy, Maka paka, Igle Piggle
Fifi, Bumble, Primrose, Vilet si toti aia
Papusile Disney...cel mai tare Ariel
trenul Thomas
Papusile Teletubbies
Urateniile alea cu porcu si dinozauru, rade de se prapadeste
Papusile Muppets

Acs, pune-ma in garda ce urmeaza la fetite la varsta asta.
Unde ati vazut puzzle Ravensburger mai mari de 18 piese?
Cei care folosesc reductor, cat, cum de unde, e BUN??
Azi dimineata a vrut si Kk la oala lu' mami si am stat tare incomod io s-o tin, ca ea era concentrata :)

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202008&page=13" target="_blank"> GARGARITA IN CONCURS ki 1 si ki 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizzy spune:


marc are pampers. si va avea mult si bine! germania sa traiasca ca de acolo vin!

marc nu zice pe "r". nici macar pe "l" . si nici perle nu avem (inca) in program. da' bine ca va citesc ca stiu ce fac la anu' pe vremea asta. rad in hohote si io!

marc nu papa singur. uneori nici ianis nu papa singur si de regula papa in pat la desene si nu la masa in bucatarie. no si ce? bine ca la gradi mananca fara firimituri, la masa si rade tot din farfurie. sper ca si marc va face asta la timpul lui... bine ca are tot 14 kile da' macar ii sunt mici hainele la maneci si pe la glezne s-au scurtat pantalonii, deci crestem

important este ca sunt 10 zile de cand e sanatos. zau daca mai conteaza altceva. de fapt conteaza si altele, dar totul e mai usor de abordat si rezolvat cand e vesel. si e vesel cand e sanatos

sa aveti o saptamana beton!


O minune de bazar - Sonia si Andrei /
Sunt PUTERE si IUBIRE pentru pretioasa Emma, in fiecare zi, ora 13

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aka spune:

noi avem pampers, dar sper ca nu pentru mult timp. de vreo cateva saptamani vrea sa faca la wc. in prima faza stateam cu ea in baie, o ajutam sa stea, o tineam de manute, apoi mi-a spus sa stau pe marginea cazi, de vreo cateva zile ma da afara din baie, du-te mami si inchide usa . aseara am luat reductor, unul simplu, din cora. i-am aratat ca se pune pe wc, dar ea l-a pus pe olita. si asa intr-un echilibru instabil a facut kk . era super fericita, si noi pe langa ea.
mananca singura, se murdareste peste tot dar nu mai conteaza. la ultimele lingurite oboseste si ii dam noi.
nici Cris nu zice pe r. il inlocuie cu l.
aseara vroiam sa o invat pluralul la os, si ii iesea doar un os, doua os .
cu mersul am declarat ca am cel mai impiedicat copil. se impiedica de nimic, adica merge si cade dintr-o data. bine ca nu plange, se ridica si pleaca mai departe.



www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202008&page=1" target="_blank">Cristina in 2008 la ak11 si ak21

mami de www.totsites.com/tot/mariachristina" target="_blank">Maria Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luly spune:

Salutare fetelor!
Felicitari celor care ati scapat de pampersi asa de repede si usor. Isa nu prea da semne ca ar vrea sa renunte prea curand la ei. Olita aproape ca n-o folosim deloc, dar din cand in cand vrea la toaleta (eventual in acelasi timp cu sor-sa dc se poate, ca pe urma ii dispare interesul).
Kikineata noi folosim un reductor luat mai de mult de la Interex de care sunt destul de multumita, de fapt Di este.Reductorul e frantuzesc, nu mai stiu cat a costat dar era destul de convenabila suma.
Dianarus ma bucur ca sunteti bine. Se simte din "tonul vocii".

Va pup si va doresc o saptamana usoara.

Luly mamica de Maria Isabela si Diana Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

salutari mamici!
reductor avem ... chiar doua, no name, cumparate de la un magazin de materiale plastice. l-am folosit cu succes pana sapt trecuta, cand nu a mai vrut. sta pe wc si se sprijina in maini. olita i-am "donat-o" lui matei. de ce? pentru ca facea la wc de vreo 3 luni, a inceput bona sa il puna la olita si nu mai vroia la wc. iar la gradi nu e olita, e numai wc. asa ca a disparut din casa. stam toata ziua fara pampers, in schimb noaptea (desi nu bea nimic) are un kil pampers-ul. la pranz are un pisu (care cred ca il face chiar cand se trezeste) - cand doarme 1h1/2 - , plin pampersul cand doarme mai mult. so ... nu cred ca scapam curand. a! si cu kk am revenit - dupa cele 3 reusit - la pampers. da' incerc sa nu ma mai stresez si, implicit, nici pe el.
r - il spunem, dar nu in cuvinte. e tot timpul l.
nu papa singur. a mancat ... cand avea un an jumate, dupa care nu a mai vrut. cu furculita mai mananca din cand in cand, dar nu mereu. cum are el chef. cu lingura NU. a mancat lapte cu cereale singur acum vreo 3-4 zile, dar atat. a fost o "scapare"
am raspuns la teme? am fost cumintica? mai ziceti si voi ceva ... mai mult?
dianarus tare ma bucur pentru marc si pentru voi.

cica azi spargem usa la 4.30 ... yupiiiiiiiiii!


Laura lui Daniel - 14.11.2006
Poze Daniel

slideshow Daniel

Mamici din Iasi

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">Fulguleti noiembrie-decembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca_u spune:

buna

noi binisor, am zis sa mai dau si eu buna-ziua.
Adina are multe luni de cand face doar la olita, cu exceptia noptii cand ii pun scutec.
de impiedicat ne luam de mana cu cristinuta, si adina se impiedica de nimic, merge, merge si buf o cazatura, se ridica si pleaca mai departe.
de papat, singura papa de aproape un an. asa as mai vrea sa ii dau eu uneori, dar foarte rar ma lasa. mananca cu lingura, cu furculita, depinde ce mananca. aici cred ca e importanta si cresa.
r-ul nu il spune. avand in vedere ca pana in ianuarie nu folosea decat cuvinte separat, nu lega propozitii si ca acum spune poezii si canta... nu ma stresez deloc. a progresat rapid.
cel mai drag imi e cand din viteza in loc sa spuna te-am pacalit, spune te-a capalit... si are asa o mutrita dulce cand o spune. si apoi tot ea bufneste in ras si se corecteaza.
aseara am stat 2 ore afara cand am luat-o de la cresa. si pt ca unii s-au gandit sa ia prima treapta de la topogan sa o foloseasca in alt scop asa era de dulcica cand ajungea in capul treptelor si incepea, mamii nu pot, e mare teapta, nu pottttt ajuta-maaaaa, eu fiind langa ea
cand o intreb mami da de ce tipi, ca eu sunt aici si te ajut.
pai atuncea poate aduce apoi nenea rau teapta.
are de vreo doua sapt 2 achizitii, banuiesc ca cineva la cresa le foloseste: pai atuncea si atunci cum.

pupici, fug si eu acasica.

Raluca 12+ si www.totsites.com/tot/adinaungureanu" target="_blank">Adina Andreea (12 nov 2006)

Copiii sunt cei care ne arata încotro merge lumea, fiindca pentru asta au venit aici, ca sa faca lumea sa mearga mai departe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Laura felicitari pt "spartul usii" vreau si eu...
Noi purtam pampers si cred ca ne va apuca vara...Nu vrea nici pe olita , nici pe wc si pace. Nici biberonul sau suzeta nu vrea sa le lase, zice ca "eu e mica", da la mancat e fata mare, asa ca vrea singura, desi de multe ori intoarce lingura invers. Cat despre cazaturi...Erica nu merge de obicei si alearga, in timp ce se uita in alta parte, asa ca ....buf la greu, dupa care plange si o ia de la capat.

Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03/sets/72157613393630890/detail/" target="_blank">poze,

Mergi la inceput