Bobocei de septembrie - octombrie 2008 (78)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ankussa spune:

Aoleoo ce-a iesit, am vrut sa zic sarumana Anamona. pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CosmyB. spune:

Carla de Anca Wowww printesa are 7 lunite!!!!

Tudor de Simo

Mario de MaryB

Radu de Onutzu

LA MULTE LUNITE!!!

Pozici
Mamica deMaya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babymom75 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anamona

Babymom
va spun si eu noapte buna.....incerc sa ma culc si eu mai devreme dar tot nu reusesc si ma oftic rau cand pierd diminetile dormind ...


Anamona, bine ca poti dormi dimineata. Te invidiez, ca eu sunt cucuvea, dar dimineata am somnul cel mai dulce. Nu mai stiu cum e, ca de mult nu l-am mai savurat. Acum am 2 "ceasuri desteptatoare", plus tel. mobil = 3.

Mama lui Dragos (04.10.2008) si a lui Victor (12.09.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babymom75 spune:

Citat:
citat din mesajul lui CosmyB.

Cum a fost la baita finutei? Eu parca n-as mai stii sa manevrez un bebe asa micut si alunecos


Cosmy, n-a fost nicicum ca m-au sunat ca incearca sa se descurce singuri. Sincer, m-am bucurat ca si la mine seara e foarte aglomerata cu 2 copii care trebuie hraniti, spalati si culcati.

Oricum, mult oi avea io de tras cu ei, ca azi m-a sunat dispe, in timp ce eu alaptam, ca aia mica a inceput sa faca kk in timp ce incerca sa-i schimbe pampersul si ca... CE SA FACA ACUM??? Si ca daca plange in timp ce faca kk, ce e?? si s-o alapteze in timp ce face kk?? Deci... m-asteapta vremuri grele!

LE: fug si eu la culcea, chiar daca nu mi-e somn, ca maine... . Imi place emoticonul asta!

Mama lui Dragos (04.10.2008) si a lui Victor (12.09.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CosmyB. spune:

Babymom Noapte buna!
Ma cam regasesc si eu in dilemele finutei Ce vremuri

Plec si eu la

Noapte linistita tuturor!

Pozici
Mamica deMaya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babymom75 spune:

La multe lunite Carla !!!
Ai 7 luni !!!
Ce fetita mare! Sa fii sanatoasa si mereu o bucurie pt. parintii tai!

Mama lui Dragos (04.10.2008) si a lui Victor (12.09.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns khristin spune:

Anca, Carlei, sa iti traiasca si sa te bucuri de ea.

Piolica, am vazut-o pe Elsa cum mananca si la mar n-a reactionat rau deloc as zice eu . Poate ca ar trebui sa o pozitionezi cu fata spre tine cand o hranesti, sa diminuezi distragerile.

Ankussa, iata reteta de sweet potato cu broccoli

1 cartof dulce mediu cojit si taiat bucati
3 sferturi de cana de buchetele de broccoli
1 lingurita de unt nesarat
1 sau 2 lingurite lapte (al tau sau formula)

Aburesti la steamer cartoful dulce si broccoli pana cand sint bine patrunsi. Cartoful se tine 12 minute, broccoli aprox. 7 min. Le adaugi pe toate in blender si asa obtii pureeul. Se pot fierbe legumele dar prin fierbere injumatatesti practic continutul de vitamina C. Daca observi ca nu-i place, ca alternativa poti amesteca sweet potato cu rutabaga sau butternut squash. Pofta buna va dorim.

Babytza, eu am observat ca fetitele sint niste mofturoase la mancare, cel putin senioara mea asa a fost. Cu fiumeu acum, la fel cum spui tu nu-mi vine sa cred ca mananca fara mofturi.

Eu tocmai i-am gatit lui Chris puree de avocado. Sa vedem cum il va primi. Rice cereals sint un succes rasunator, aproape ca plange cand se termina portia.

Cristina

le bébé Chris Anthony

noi, www.flickr.com/photos/khristin107/sets/" target="_blank">poze mai noi si AOB

“Arguing with a student is like mud wrestling with a pig – you both get dirty and the pig likes it".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_ada spune:

neata
offf mie imi trebuie cateva luni sa ma obisnuiesc sa tin pasul cu voi
la multe lunite tuturor sarbatoritilor zilei
si pt ca sunt prima , sa servesc si cafeluta
astazi mai pe la pranz o sa plec la soacra mea si revin duminica ,cred ca o sa am de recuperat ...... dar poate in spirit de solidaritate nu o sa consumati prea multe capitole

mamica fericita de Maia Sofia - 23.09.2008
poze cu pitica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:

Buna dimineata!

Khristin, Babymom, Cosmy, multumim mult

Azi am doua sarbatorite in familie - Carla si mama mea - doua norocoase nascute intr-o zi de 13.

toate fetele si va doresc o zi minunata.

sarbatoritilor de azi!

Mamica fericita de Carla Alexandra (13.08.2008)
Piti mic se face mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:

Babymom, ai putea sa-mi spui daca e OK sa-i inversez masa de fructe si cea de cereale, adica sa-i dau cereale dimineata (pentru ca nu prea bea lapte iar dimineata mananca cel mai bine) si sa-i dau fructele cu branza dupa masa la 18?

Mamica fericita de Carla Alexandra (13.08.2008)
Piti mic se face mare

Mergi la inceput