A zburat cineva cu... Austrian Airlines

A zburat cineva cu... Austrian Airlines | Autor: Yael

Link direct la acest mesaj

in special operated by: TYROLEAN AIRWAYS?

Please, am nevoie de ceva informatii....

Multumesc mult

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Da, de mai multe ori. Pe ruta Viena-Bucuresti si retur.
Ce informatii iti sunt necesare? daca pot sa te ajut...




Dana mama lu'Radu Stefan(Fecioras de 2003)

"Prietenii sunt aceia care te iubesc chiar si atunci cand te cunosc"

Hobby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yael spune:


Merci mult Dana.

Noi o sa venim din Helsinki cu ei -cu escala la Viena, evident... Au avioane de tip Fokker F70 (olandeze) Nu am mai zburat pana acum cu ele si vroiam sa stiu cum sunt... Care sunt conditiile... O sa am si 3 copilasi dupa mine... Daca sunt seriosi... Din cate am inteles nu e companie low-cost...

... si am frica de avioane... mai ales acum ca nu cunosc...

I,J ,N & E
--------------------------------------------------
"One who knows languages feels home everywhere."
(Dutch saying)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamitzica spune:

Noi in fiecare an mergem la Ro(din 2000 am zburat cu ei pina acum de 6 ori) si zburam cu Austrian pina la Viena iar de acolo cu Tyrolean.Nu am avut niciodata nici o problema cu ei,am fost multumiti.Nu sint 5 stele dar nici low cost in nici un caz.Asa ca... go for it.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns columbiana spune:


Am zburat si eu doi ani cu Austrian, sunt seriosi, incomparabil cu ungurii, de exemplu (e drept ca nu-s ei British, dar sunt ok); intr-un an ni s-a anulat cursa Vienna-Montreal si ne-au asigurat cazare+masa+transport hotel ok;altfel personalul e destul de rigid, fetele alea nu stiau sa zimbeasca deloc, seci-isi faceau munca si atit.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Yael in functie de ora zborului poti nimeri si la zbor cu Tyrolean cu Fokker. In rest au avioane si Airbus si Boeing. Dar nu e nici o problema. Fokker este mai mic, dar este f ok. Mie mi s-au parut ok si ca personal, nu am avut nici un incident aiurea, iar cu copilasii se poarta ok, le dau puzzle-uri sau carti de colorat. Acum, cu criza asta, nu stiu cum mai e, ca am auzit ca mincarea din avion s-a redus la un sandwich sau o prajiturica, dar nu cred ca asta e o problema .

Zbor placut!




Dana mama lu'Radu Stefan(Fecioras de 2003)

"Prietenii sunt aceia care te iubesc chiar si atunci cand te cunosc"

Hobby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lara_c spune:

Austrian sunt ok.Depinde de destinatie.Eu zburam f des Romania-Belarus cu escala la Vienna.De la Vienna la Minsk intotdeauna zburam cu niste avioane 'minuscule' cel mai mic cred ca avea 15 locuri (un singur rand de fotolii si nu te puteai ridica in picioare...
Dar in rest mi s-au parut ok, nici prea prea nici foarte foarte, nici probleme nu am avut cu ei.


Lara
Erinn's mummy
http://picasaweb.google.com/LovelyLaraUK/Wedding?feat=directlink
http://picasaweb.google.com/LovelyLaraUK/ErinnKendall?feat=directlink
http://picasaweb.google.com/LovelyLaraUK/AroundTheWorld?feat=directlink

www.onetruemedia.com/shared?p=7a28966e1c7a95b174b0df&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">My stars

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns osolita spune:

Si eu am zburat cu ei de 2 ori si a fost foarte bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yael spune:


mamitzica, Ana Stroe, danat, lara_c, osolita MULTUMIM!

Am luat si biletele (Helsinki-Bucuresti, cu escala de 1 ora la Viena -sper sa fie de ajuns 1 ora intre avioane)... zburam si cu un AirBus, insa celelalte 3 sunt Fokker... 2x Fokker 100 si Fokker 70 Doamne Ajuta!

O sa va scriu ce parere am avut!

Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prettysunshine spune:

Am zburat cu Austrian pe ruta Iasi-Viena si apoi Viena-Bruxelles,nu a fost nici o problema,mi-ar place sa mai zbor cu ei,insa comparativ cu companiile low-cost sunt destul de scumpi.Asa ca nu-ti fa nici o problema,mie mi s-a parut o companie foarte serioasa.

Never take life seriously.Nobody gets out alive anyway.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Yael drum bun sa aveti, sa ajungeti sanatosi!

Prettysunshine nu fac reclama lui AUA, insa daca cumperi biletele din timp, atunci gasesti asa numitele red ticket de 48 Euro drumul, ceea ce inseamna sub 100 Euro dus intors de persoana. Nu mi se pare scump fata de low cost, care iti mai adauga niste costuri peste asa zisul pret mic al biletului. Ma rog, una peste alta, noi zburam des cu AuA si ii preferam altora, fara a avea actiuni la ei





Dana mama lu'Radu Stefan(Fecioras de 2003)

"Prietenii sunt aceia care te iubesc chiar si atunci cand te cunosc"

Hobby

Mergi la inceput