Rugaciune ortodoxa pt. a dobandi prunci(32)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pogonici1977 spune:

deeava..imi tare mult cum scriii, vorbele si sfaturile tale imi ajung la suflet...sa te intaresaca Dzeu sa iti mentii credinta pe care o ai, si cu ajut bunei maicii Domnuluisa ate jute sa iesi si tu la liman, din acesata durere si suferinta pe care o ai tu.....GREA E CRUCEA TA DOAMNE

sunt putin ingandurata, ca de ieri ma doare ovarul drept, cred ca imi este inflamat, voi lua supozitoare indometacin..sper sa nu fie mai grav de atat, ma voi ruga domnului sa fie ceva trecator si fara urme....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jujuka spune:

deeva multumesc mult de rugaciune sa stii ca a avut efect
va multumesc la toate fetele sa stiti ca sunt foarte fericita.ginecologul a spus ca am uterul malformat,dextrodeviat si acum ce credeti?dupa hsg a spus ca e totul bine si ca pot sa fac copii.MULTUMESC LUI DUMNEZEU CA M-A AJUTAT SA FIE BINE.
Eu tin in continuare canonul parintelui Iustin si chiar nu am nici o problema.imi era f frica ca nu il vom putea tine,dar Dumnezeu ne-a dat putere.va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pogonici1977 spune:

jujuka..am o intrebare la tine, canonul parintelui iustin il tineti amandoi nu???

ce bucurie si multumire ca ia dat atata putere si sotului tau sa poata tina canonul acesta, e tare greu............uf sotul meu nu poate, tine post doar miec si vinerea, numai zic de canon..ca i sa parut fffffff greu, desi eu aveam atata putere si intelepciune sal tin...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deeva73 spune:

pogonici 77, draga mea dar eu nu scriu nimic, asta m-a invrednicit Domnul sa simt. Imi pare rau ca nu poti sa-mi auzi vocea sa afli si tu cat sunt de linistita. Eu voi avea copii doar cu ajutorul Lui.

Am intrat pe un alt subiect si am ramas stupefiata ce am citit acolo. Erau discutii despre analize medicale complexe ceva despre gena treisute nu stiu cat, gena radical din pi patrat. In urma acestor analize rezulta ca trebuie sa iei un vagon de pastile ca sa suplinesti niste lipsuri. Exagerez evident ca sa va fac sa radeti.

Uite asa noi alea sterpe contribuim cu succes la conturile grase ale unor medici smecheri ce se imbogatesc pe spinarile, pardon pe burtile noastre. Si care medici faimosi ajuta la randul lor marii producatori de leacuri moderne sa se imbogateasca. Iar cand ne pun un diagnostic ei marii doctori ne vorbesc in termeni numai de tagma lor stiuti. Asta imi aduce aminte de Marta o femeie simpla de la tara vecina cu parintii mei. Avand copiii bolnavi s-a dus cu ei la medic. La intoarcere o prietena de-a mea a intrebat-o (ardeleneste)
- No fostai tu marta la doftor cu copii
- fost dara
- si ce-o zas ca au
- scabie, stie dracu ce-i aia.
no ase sa stiti dragele mele ca si cu noi doctorii fac tot la fel, cu mici exceptii.



deeva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deeva73 spune:

jujuka te pup apai sa stii tu fata ca-i chiar adevarat ca Domnul asculta ruga pacatosului. Ca m-am gandit eu in noaptea mintii mele ca poate nu m-aude, da m-o auzit.
si ii multumesc.

fetelor dragi eu ma rog pentru toate ca Dumnezeu ne intoarce binele cu bine si mare va fi rasplata Lui.

Acum ca ma cunoasteti de 3 zile sa stiti ca am prins indrazneala si in continuare voi trimite mesaje scrise ardeleneste ca ase ma exprime eu mai usor

deeva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deeva73 spune:

pogonici 77 zici tu ca am o cruce mare mare da sa stii ca singura am cioplit la ea. Ca noi singuri ne fabricam crucile din lacomie, pizma, desfranare... si toate celelalte pacate. Da iti spun un secret, sa nu mai zici la nime. Crucea ii grea eu am obosit am lasat-o jos si am strigat pana la cer: Doamne coboara si crucea me ia-o Tu.
si stii ce-o facut Domnu Bunu? Mi-o luat-o, jur.

deeva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sissica spune:

dragele mele,
va trimit cateva randuri dragi mie,sper sa va faca placere

Intr-adevr,
tu nu-l vezi pe Dumnezeu,
nu-l intalnesti pe drum,
nu poti sa-i strangi mana.
Insa atunci cand cauti adevarul,
atunci cand te straduiesti
sa promovezi pacea,
de fapt tu afirmi ca
"Dumnezeu exista".
El rasare in tine ca
si soarele dimineata;
creste in tine ca
si samanta in pamant;
este langa tine
ca o persoana care te iubeste.
El este izvorul oricarei vieti,
este speranta oricarui om,
este speranta oricarei inimi.
El este aproape,
chiar daca tu nu-l vezi;
te asculta,
chiar daca tu nu-l auzi;
se gandeste la tine
chiar daca tu il uiti:
pentru ca a trai
inseamna sa-l respiri
pe Dumnezeu.
Vito Morelli





Dragostea consta in dorinta de a da ceea ce este al tau altuia si de a simti fericirea acestuia ca si cum ar fi a ta. - Emanuel Swdenborg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

buna dimineata fetelor, am ajuns acasa aseara destul de tarziu, eram foarte obocita...dar acum va spun:
bebe este acolo, cicatricea de la cezariana arata si ea bine, m-a incurajat...mi-a zis sa emr peste 4 sapt la control.
La 16 sapt aflam cum a evoluat bebe, pana atunci merg la servici, apoi intru in risc maternal,daca se va vedea atunci ceva in neregula cu bebe, ma vor trimite in Austria, dar Doamne Fereste, sa nu fie nevoie.
Imi place medicul foarte mult...mi-a spus ca undeva in jur de 38 de saptamani facem cezariana...nu mai asteapta ca sa nu apara probleme!
V-am pupat!

Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

5+ Darius mi-a trimis de ziua mamei cel mai frumos cadou, un bebe!

bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaomaria spune:

Buna dimineata, fetelor
Laura iti doresc multa sanatate si incearca sa mananci cum ti-au zis fetele, sa ai vitamine.
Camy, te pup si ma bucur pentru vestile bune.
Deeva, imi place foooooooooarte mult cum scrii, ardeleneste. Sunt innebunita dupa graiul asta.

Fetelor, in Iasi ninge ceva nemaivazut....Niste fulgi mari si desi Nici asta iarna nu-mi amintesc sa fi nins asa
Eu sunt in continuare racita, dar de data asta am alta abordare: nu ma mai las impresionata. Beau ceaiuri, iau pastilutele permise, dar nu mai stau sa bolesc in pat. Ieri am fost la sala, azi planuiesc sa merg pana la ai mei la Botosani, si daca DD ma ajuta, o sa scap eu si de raceala.
Va pup pe toate si va imbratisez.
P.S. Eu n-am indraznit sa postesc pana acum, am renuntat doar la carne. Cand voi ajunge la duhovnic ma voi sfatui cu el si poate ma nevoiesc si eu macar vreo saptamana.
Va pup inca o data si muuuuuuuulta sanatate.

11+
Vine puisorul!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deeva73 spune:

camy pus, Domnu ii cu voi si da ajutor daca avem credinta.

anaomaria, Doamna preoteasa, tu stii mai bine ca noi ca Dumnezau ajuta fara daca si parca. Ii vedea tu ca trece si raceala asta ca doara omu' tau lucra cu Doftoru cel mare.

si azi ma rog pentru noi toate. Ca de cand am inceput canonu' asta de rugaciune mi-s ase de fericita.



deeva

Mergi la inceput