Sezatoarea canadiana (135)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Margott spune:

MQQm, Alegria avem pe dvd, ii place tare mult lui David. Si mie imi place muzica tare mult. Sa aveti fun in concediu!
Denisa spectacolul cu pricina e in Toronto, nu? Mai greu pt noi de ajuns. Poate cand se mai incalzeste...

http://community.webshots.com/user/arcultro
http://community.webshots.com/user/Margott2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CriPOD spune:

Maru, Diana nu scrie cu zilele pe DC, poate daca-i trimiti un email sau PM. Simonna sigur are si telefonul ei.


Common sense is not so common...[Voltaire]

Mom me  www.travelpod.com/members/_mqqm_" target="_blank">
#1     #2     #3  [-0.17]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

mQQm, trimis email, trimis PM, acu doar sa begui la Simonna sa o contacteze. Off, prostia se plateste, fata vru sa ma ajute, dar eu, de, donkey

Alaturi de Emma cu gandurile bune si rugaciuni, in fiecare zi la ora 13! Lupta iubita!
Doamne'ajuta!

http://maru-incotro.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

mQQm, imi pare rau ca nu te vad sambata, tare rauu

Alaturi de Emma cu gandurile bune si rugaciuni, in fiecare zi la ora 13! Lupta iubita!
Doamne'ajuta!

http://maru-incotro.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Citat:
citat din mesajul lui maru

mQQm, imi pare rau ca nu te vad sambata, tare rauu


SI mie la fel..Deci care suna mai pt rezervare ca eu nu gasesc numarul si ma fugaresc astia la job cape hotiii de cai-na ca m-am plins!

Denisa cu Emma Andrea 3 ani si Mark Alex 1,6 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns try spune:

Multuemsc fetelor pt incurajari si felicitari. Dar uite ca am ajuns la concluzia ca daca tu crezi ca reusesti, iese pana la urma. Nu m-am vazut stand multe luni acasa, si uite ca mi-a iesit pana la urma. O fi fost noroc (avand in vedere criza asta), o fi fost al meu si pus de-o parte, Dumnezeu stie. Important e c-am scapat de-o belea.

Nelia, mancam de toate: ardei, morcovi, conopida, brocoli, telina betze (maica-mea ii mai da lui adrian si telina cruda radacina uneori), rosii, castraveti. Astea-s nelipsite de la noi din casa. Masa de dimineata la copii e cu ou sau cremvusti (l-as scoate eu, dar e cam singura carnita ce-o manaca adrian, la restul am renuntat sa-l mai induplec), sandwich cu cascaval si mezel (doar alex, ca adrian nu manaca sandwich nici batut) si legume crude. Alex face mai multe mutre si nu manaca orice leguma (cum ar fi brocoli, telina bete), insa adrian, in afara de rosie, manaca orice. Rosia n-o accepta.
La pranz (adica ora 12) au masa numai de fructe (o farfurie fiecare, taiate bucati), nimic altceva si apoi au masa de seara unde manaca un fel de mancare gatita. Asta-i ce mananca copiii mei toata ziua. Seara inainte de baie vine laptele (care la alex e cu cereale, adrian il bea simplu din canute cu cioc). Alex are uneori o masa in plus fatza de adrian (el uneori mananca un fel de mancare cand vien de la gradi, si alt fel cand se trezeste – el merge la gradi dupa-amiaza de la 12:30-3:30 si doarme uneori de la 4 la 6 seara. La 9-10 e iar la culcare, dar la el merge pt ca e un mare iubitor de somn, nu are energia lui adrian si oboseste mai repede).
De cand si-a schimbat si sotul alimentatia, mancam cu totii legume dimineata (sambata si duminica atunci cand mancam cu toti micul dejun avem portie de legume pe langa oua sau mai stiu eu ce mancam noi acolo), iar daca e in cursu lsapt. sotul isi ia la servici caserola de legume (eu nu) – dar pt mine nu-i problematica acceptarea legumelor, intotdeauna am fost ma ifurajera. Schimbarea si efortul mare a fost la sot, pt ca el e prin definitie mare iubitor de carne si a avut nevoie de ceva timp sa accepte idea de legume/salae mai multe in detrimentul carnii. E adevarat ca problemele de sanatate l-au fortat sa ajunga la schimbarile astea.

Pai io am inteles ca-i la 5 intalnirea.....

DanaMario, mai vin cu copii, dupa cum vezi. Si simona73 vine cu amandoi copiii (ca e prea mult timp s-o lase pe bebelina fara tzitzi), ea apuca greu sa scrie aici asa ca eu fac pe postasul, plus ca e in bagaje si cutii ca se muta peste o sapt.
As fi venit si eu cu alex, dar vine o prietena de-a lui la joaca si nu ma indur sa-l privez de placerea asta pt ca daca ar fi sa-l iau dupa mine ar fi moftul meu, el prefera sa stea sa se jaoce cu prietena lui. Daca insa ne intalnim la vreun loc de joaca vreodata, o sa ii aduc pe amandoi barbateii mei.

Lorelai, felicitari pt carnetul sotului. Adevarat lux carnetul asta la 1400cad toata distractia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

try, pai la 5 mama, nu te lua dupa mine, sa stii ca incerc sa ma tratez, azi am mancat sushi cu orez brun si salmon crud, CRUD! ca poate o ajunge ceva si la creerii mei!


Alaturi de Emma cu gandurile bune si rugaciuni, in fiecare zi la ora 13! Lupta iubita!
Doamne'ajuta!

http://maru-incotro.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

Felicitari contesa!
http://ceris.metropolis.net/research-policy/GradStudentConference/GradConf2008_LVisan.pdf

Alaturi de Emma cu gandurile bune si rugaciuni, in fiecare zi la ora 13! Lupta iubita!
Doamne'ajuta!

http://maru-incotro.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Da , la 5- cine sunaaa pt rezervaree?
Try-nu sunt putine 3 mese pt Adrian? Ai mei au 3 si 2 gustari si lapte seara.
Eu sunt rupta de oboseala si o sa vin singura de data asta.
Gata merg sa maninc o grefa ca nu mai pot de nervi..

Denisa cu Emma Andrea 3 ani si Mark Alex 1,6 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns try spune:

Hai ca am facut eu rezervare pe numele ALEX (daca tot sunt acasa si nu fac mare lucru).

Denisa, ce sa zic, mai ciugule printre picaturi pe ici pe colo, dar alea nu le pun. Adrian manaca portii mici oarecum. Dimineata pe la vreun 8 sa zicem bea laptele (250ml), eu nu-i pot da micul dejun imediat ca nu-l mananca. Trebuie sa treaca vreo ora. Deci mic dejun pe la 9 sa zicem. Apoi pe la 12:30 mananca fructele. Apoi pe la 4:30-5 un fel de mancare gatita. Cum noi (cand aveam servicii ) veneam acasa si mancam de seara pe la un 6, maxim 7, copiii mai ciuguleau si ei pe langa noi cate ceva. Si apoi la ora 8 au lapticul de seara si asta-i tot. Daca adrian mananca la 5, nu pot sa-i dau masa serioasa la 6-7 pt ca e prea devreme si nu-mi accepta sa manance (decat ciugule un pic), iar daca mananca serios pe la 6-7, nu-mi mai bea tot laptele la ora 8 seara. Sunt multumita cu cat mananca si incerc sa nu ma stresez din asta. Ma bucur ca mananca amandoi fructe si legume crude si asta conteaza pt mine f mult. Alex manaca portii mai mari, adrian insa mai micute (ma refer mai mici decat manca alex la varsta lui). Sti uca-s copii care manaca cu mult mai prost ca ei si nu vreau nici sa-i stresez pe ei sa manace mai mult. Mananca atat cat sa ma multumeasca si pe mine si cat sa fie ok si pt ei (adica sa nu se simta impinsi de la spate).

Mergi la inceput