Intamplari paranormale

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns velenamaria spune:

buna seara..
m-a prins si pe mine subiectul...sau mai bine zis discutiile

si mie mi s-au intamplat chestii ciudate...m-am simtit speriata si imi tremura ceva in stomac , desi nu aveam motive o zi intreaga( eram la bunici). in aceeasi noapte bunicii mele i s-a facut rau si a trebuit sa plece la oras la urgente. am ramas singura cu doua verisoare mici in toiul noptii..si eu eram o fricoasa mare..nu am dormit toata noaptea. si acum cand am senzatiile acelea imi sun parintii sa ma asigur ca sunt ok.

odata am visat ca-mi cumparasem de la piata un cos impletit ptr ouale de paste...eram tare nemultumita ca era moale si imi cadeau ouale din el..peste cateva luni am luat de la piata acel cos..fara sa-mi aduc aminte de vis. am vopsit oua si le-am asezat in cos...bang 2 oua pe jos. atunci mi-am amintit.

cea mai tare experienta..eram pe pat( in liceu) ma uitam la stiri pe la 10 dim.dintr-o data mi-am simtit corpul fff greu si aveam totusi impresia ca plutesc. in jurul meu era o mare de lumina..ma simteam tare ciudat cand dintr-o data ceva m-a impins inapoi cu forta..era ca si cum as fi cazut din tavan pe pat. am citit ce s-a scris in primele pagini despre desprinderea sufletului de trup....dar nu stiu ce sa cred..i-am povestit sotului iar el spune ca sigur am atipit la stiri si m-am trezit brusc.

si inca o chestie..sper sa nu fiu dusa cu capul dar uneori am impresia ca totul se desfasoara cu repeziciune in jurul meu..chiar propriile miscari imi par iuti desi constienta fiind ma misc mai incet intentionat...senzatia ramane aceeasi de miscari bruste si repezi. oare am nevoie de doctor??

o seara buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rhoneea spune:

Gabi din cate stiu eu Xanax este pentru somn.

Nicol,cand am avut gripa si am ajuns la urgente printre toate antibioticele si siropurile date m-am trezit cu o cutie Deanxit.O cutie ce contine 100 de pastile si este pentru anxietate,depresie...
Am luat trei pastile,habar n-aveam ce sunt,le luasem ca asa scria pe reteta de la dr,iar dupa trei zile mi-am dat seama ca ceva nu e in regula cu mine,si apoi am luat toate medicamentele la rand sa le citesc.Primu care imi cazuse in mana fuse Deanxit.

Conteaza foarte mult,cine te-a diagnosticat,sau exact cum spunea Gabi te simt anxioasa?Te-as intreba mai multe dar nu vreau sa ma bag ca musca in lapte



Irina mamica sefului mic Pierre-Sebastien





age

www.onetruemedia.com/shared?p=336a8e388908e126cef388&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">
*Miracolul nostru*



***SONIA - docs` did miracles ***
Si Mihaita,are nevoie de noi!!





****************************************************
"Oamenii,isi strica sanatatea pentru a face bani si apoi,isi cheltuiesc banii pentru a-si reface sanatatea"
****************************************************







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rhoneea spune:

Asa..revin

Am avut sansa ca sa-l pot salva pe sotul meu...insa cred ca,chiar daca ii spuneam sa nu plece ca se va intampla ceva,sigur ar fi plecat orice ar fi fost.De acum,voi fi mult mai atenta la astfel de semne.


Aveam vreo 9 ani.Visasem ca mergeam singura pe un pod de la gara.Podul era foarte lung,mergeam intr-una si nu ajungeam la capat.Si mergand,pe margine am vazut un breloc pentru chei rotund din cauciuc care avea pe el o aluna.Eram tare fericita ca am breloc.Ceva mai tarziu,nu pot spune cu exactitate cand,dar m-am regasit pe podul din visul meu impreuna cu o prietena.Mergeam la tatal ei care lucra la C.f.r sa-i ceara cheia de la casa.Aproape de capat,la margine am gasit un breloc.Exact ca acelasi din visul meu dar fara aluna.Imediat i-am spus prietenei ca am visat lucrul asta,iar ea incepuse sa rada de mine.Multi ani de-a randu am dat peste breloc in casa.De fiecare data cand ma uitam la el,mi-aduceam aminte pana si atmosfera din vis.


O intamplare foarte stranie...

De cand murise bunica mea,eu eram singura din casa care o visa.O iubeam(iubesc) enorm de mult poate de asta o visam foarte des.
Intr-o seara am visat ca bunica paterna(cea care murise[o strigam mamaia])m-a rugat cu ea sa ma duc in ultima camera din apartament si sa o ajut sa curatam florile.Pe jos,erau foarte multe ghivece de flori,care mai de care,atat de multe...dupa care nu stiu cum se face si ma trezesc in dormitorul cel mic al apartamentului.O vad si o aud pe mama cum imi spune "Irina,hai vino nu vrei sa-l vezi pe Bicu?"(Bicu era bunicul meu,sotul mamaiei,insa a murit cand eu eram de-un an,nu-mi amintesc nimic de el).Atunci m-am apropiat de pat,era intins insa nu-l putea vizualiza,fata lui,era o lumina.Totul dispare si ma vad cu rolele in mana si-i spun mamei "hai,ma ajuti sa-mi pun rolele?" la care ea,"cred ca rolele astea ar trebui sa i le dai lu Bicu,stii ca lui ii placeau foarte mult",si atunci am tipat "nuuuuuuuu"moment in care Bicu dispare din camera,tata e incolacit intr-un colt al patului,speriat,transpirat tot,mama in celalalt colt speriata si cu ochii bulbucati.Simt o presiune in urechi,o vajaiala si totul se misca incet.M-am trezit din visul asta,cu inima mai sa-mi iasa din piept si frigeam toata,ciudat e ca nu aveam febra,dupa ce m-am linistit mi-am dat seama ca nu aveam febra.
Intr-o seara stateam cu fratele meu,amicii nostri,la centrala cartierului de unde se furniza curentul.Era seara,vara,cald iar noi povesteam de tot felul de dracii...si la un moment dat,eu ca sa-i sperii ma gandeam sa le spun de visul asta.Ei bine cand am deschis gura sa incep a le spune visul,jur ca totul se oprise in loc,simteam cum urechile imi vajaie,acelasi vajait din vis,,ii citeam pe buzele fratelui meu,ma intreba daca sunt ok,ceilalti gesticulau cu mainile.Nu puteam reactiona.Pur si simplu nu stiu ce-a fost.Totul a durat mai putin de un minut,dar mi s-a parut extrem de mult.
Cand fratele meu ma intrebase daca sunt ok,iar ceilalti se uitau siderati la mine,a fost nu pentru ca ei au crezut ca e ceva in neregula ci pentru ca aveau impresia ca eu am vazut ceva,cica aratam de parca vazusem o fantoma.


Mai am multe de povestit.





Irina mamica sefului mic Pierre-Sebastien





age

www.onetruemedia.com/shared?p=336a8e388908e126cef388&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">
*Miracolul nostru*



***SONIA - docs` did miracles ***
Si Mihaita,are nevoie de noi!!





****************************************************
"Oamenii,isi strica sanatatea pentru a face bani si apoi,isi cheltuiesc banii pentru a-si reface sanatatea"
****************************************************







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Pe bune de nu a dat in paranormal pagina asta...ce ma 'nerveaza!

In fine,aseara stateam si va citeam si mi-am amintit de un alt fenomen d-asta extra sau para :combustia interna...
Gabi...matale ce parere ai de asta?Cum ti-ai explica?Ca io nu-mi gasesc explicatia decat ca pesoana respectiva face temperatura peste 42 grade Celsius...

Ana-Maria,mami deAlex&Luana


Album pi casa

Pi casa nou



Amalgam de ganduri





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaba-rema spune:

Citat:
citat din mesajul lui rhoneea

Gabi din cate stiu eu Xanax este pentru somn.



Xanax nu e pentru somn, e un anxiolitic (alunga anxietatea)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaba-rema spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ana68

Pe bune de nu a dat in paranormal pagina asta...ce ma 'nerveaza!

In fine,aseara stateam si va citeam si mi-am amintit de un alt fenomen d-asta extra sau para :combustia interna...
Gabi...matale ce parere ai de asta?Cum ti-ai explica?Ca io nu-mi gasesc explicatia decat ca pesoana respectiva face temperatura peste 42 grade Celsius...



Mey, la mine s-a dres pagina! Miracol, domne !

Ana Maria, cred ca vorbesti de combustia spontana sau autocombustie, adica cineva ia foc de la sine. Combustia interna se refera la motoare termice .

42 grade Celsius nu ajung nici pe departe pt. autocombustie

Nu cred ca exista asa ceva. Cazurile relalate de "autocombustie" au fost probabil, autoincendieri, crime disimulate, prezenta persoanei intr-un mediu supraincalzit (ceea ce reduce autocombustia la incendiere dintr-o sursa externa)...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaba-rema spune:

Citat:
citat din mesajul lui velenamaria

si inca o chestie..sper sa nu fiu dusa cu capul dar uneori am impresia ca totul se desfasoara cu repeziciune in jurul meu..chiar propriile miscari imi par iuti desi constienta fiind ma misc mai incet intentionat...senzatia ramane aceeasi de miscari bruste si repezi. oare am nevoie de doctor??



Nu cred ca ai nevoie de doctor... Multa lume pateste asa ceva.

Dar nu stiu de ce noi, oamenii avem tendinta de a conecta orice ameteala, orice tulburare tranzitorie, orice coincidenta sau impresie de 'deją-vu', cu ceva inexplicabil rational, de paranormal si/sau de supranatural. De buna seama, e o aprehensiune a mintii pentru fantazari, evadare din prezent, din imediat... Si cred ca mintea se protejeaza prin astfel de fabulatii, se relaxeaza si spune intregului: "Give me a break, okay?... I'm tired to be focused all the time!... I want to wander, to relax!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Ok,pica varianta febrei...insa eu nu pot crede ca este vorba de crima disimulata sau autoincediere.Zic asta pentru ca persoanele astfel gasite,carbonizate sau partial carbonizate,au ars numai ele,nu altceva din jurul lor,casa,peretii,accesoriile...ramanand intacte.In multe articole existente despre autocombustia asta,persoanele facute scrum au fost gasite de catre politisti,care au facut ancheta si au incercat sa afle daca a fost crima sau autoincendiere,rezultatele anchetelor ramanand fara raspuns,pentru ca nici una si nici cealalta varianta nu erau valabile...

Ana-Maria,mami deAlex&Luana


Album pi casa

Pi casa nou



Amalgam de ganduri





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Eu am luat o singura data Xanax,o singura pastila...avusesem atac de panica,stateam cam prost cu nervii,era o perioada urata din viata mea....in fine,una din surorile mele,cadru medical,mi-a recomandat si mi-a dat...cum ziceam,am luat una si ultima din viata mea...in primul rand ca mi-a fost frica,podeaua pleca la vale,peretii se apropiau si se departau,mi-a fost greata,ma uitam la copil si i se hidosea fata...imi explodau cerculete in pupile...groaznic.Mi-am jurat ca in vecii vecilor nu voi mai lua asa ceva,chit ca ma dau cu capul de pereti de nervi.

Ana-Maria,mami deAlex&Luana


Album pi casa

Pi casa nou



Amalgam de ganduri





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaba-rema spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ana68

Ok,pica varianta febrei...insa eu nu pot crede ca este vorba de crima disimulata sau autoincediere.Zic asta pentru ca persoanele astfel gasite,carbonizate sau partial carbonizate,au ars numai ele,nu altceva din jurul lor,casa,peretii,accesoriile...ramanand intacte.In multe articole existente despre autocombustia asta,persoanele facute scrum au fost gasite de catre politisti,care au facut ancheta si au incercat sa afle daca a fost crima sau autoincendiere,rezultatele anchetelor ramanand fara raspuns,pentru ca nici una si nici cealalta varianta nu erau valabile...



Uite cum se poate obtine autocombustie: turnand peste un prafuletz chiar ... apa!
http://www.youtube.com/watch?v=dvo6Q5nbI9Q

De aici nu ma apuc sa deduc ca e imposibila autocombustia umana, nici ca s-au gasit explicatiile tuturor cazurilor raportate.

Mergi la inceput