Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (77)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

CD, sper ca sunteti bine amandoi!
eu nu vreau sa-ti spun decat ca Mikul arata f bine si tu esti o mamica ce face tot ce-i sta in putinta sa-i fie bine baiatului. te-am vazut de f multe ori ingrijorata si preocupata!
despre bautul cu cana...eu cred ca nu e ceva iesit din comun, ca oricine poate sa incerce si sa aiba succes! deci trebuie numai incercat! bebelusii sunt f incantati de noutatea modalitatii!
Razvan a poftit la noi si intindea mainile dupa cana, ceasca, pahar!
deci sa nu se mai mire rudele:P
si au dreptate fetele, n-are rost sa le dai apa la moara...

si la mine exista tentative din astea de minimizare a contributiei mele la buna creste a copilului...din toate punctele de vedere...dar nu-i las fara replica, chiar daca ei tot cu ale lor raman...ca daca sunt ingusti si atat pot sa priceapa, asta e...dar macar ma racoresc un pic!


blog in scutec,poze noi cu bebelushul
Razvan
mamica de Florin Razvan (14.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrielaene spune:

CD nu pot sa-ti trimit mesaj privat

iti las id-ul meu de mess:gabriela_mond

pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CD27 spune:

Se pare ca a trecut infectia urinara

Angelinna ma intrebai daca mai sterilizez suzeta, no way pai la cate chestii baga fimiu in gura, sa nu mai zic de maini ca le suge non stop bibele de lapte le mai sterilizez, dar daca nu am sterilizat il spal repede si il clatesc bine, nu tin copilul sa se sterilizeze, mai ales ca eu trebuie sa sar repede cand vrea omu' ca altfel....se mai duce o masa din alea 3 pe zi
ce crin frumos si papacios ai acolo mami

Preety pupam gogosarul care da emotii si pe mami

va invidiez ca va intalniti, l-am intrebat pe sot cum pot sa ajung si eu la voi si mi-a zis ca e departe, numai cu taxi pot sa ajung

Astazi nu a fost zi buna pentru mancare, dar o sa recuperam maine dar eu nu stiu ce sa-i mai fac ca se culca la 6 si cine stie cat doarme daca il las, ieri l-am trezit pe la 8 si a fost ok (dormea de la 4) dar in seara asta la 9 cand l-am trezit a inceput sa maraie rau si nici sa pape nu prea a vrut, a trebuit sa-l culc la loc. Abia l-am tinut pana la 10 treaz, ce somn pe el

Mami de Mikul Robert Constantin
http://community.webshots.com/album/567717346vFUaEH

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

off, babymom! imi pare fff rau!


blog in scutec,poze noi cu bebelushul
Razvan
mamica de Florin Razvan (14.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

Babymom ufff, ce rau imi pare

Preety am Sorina cea frumoasa

CD ma bucur ca ati scapat de infectia urinara, sa dea DD sa fie totul bine cu mancarica

Claudinna cand a mancat mamaliga cu branzica?

fericita de Crina Alexandra
Crinul Meu
Eco
Crina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piolica spune:

Citat:
citat din mesajul lui Joy21

Hello mamici!

Sofia dansatoarea s-a perfectionat si devenit si cantareata.

Din seria "grea e meseria de bebe": stau la umbra

Si are mama o dulceata de fetita

Nerantula, mi-au placut pozele. Astept in curand filmulete cu Gruia dansator

Victoria, binecuvantata de Anna Sofia

Poze Anna Sofia Ma fac mare

"Nu-ti fie frica sa faci un pas mare. Nu poti trece o prapastie din doua sarituri mici."
David Lloyd George


ai o fetita tare, tare frumoasa! poza cu statul la umbra e dementiala! mai, dar ce par are, nu-mi vine sa cred, am vazut-o in poza cu snurul de la martisor!

Mamica fericita de bebelina Elsa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

Joy, ce dulce e Soficaaaa, e bestiala, scumpica rau de tot! Ai prins-o in ipostaze foarte frumoase si e deosebit de expresiva! Vreau si eu o fititza roz!
Voi de cand aveti jumperul? Asa dansatoare a fost de la inceput? La ce inaltime ati fixat, cum sta cu piciorusele 'la relanti', adica atunci cand nu topaie? Gruia e destul de reticent pentru inceput, nu prea stie ce e cu chestia asta noua, insa si eu sper sa danseze si sa cante cat de curand!
Babymom, uof, te inteleg, asa am patit si noi cu apartamentul in care stam acum, se tot intampla cate ceva si nu mai ajungeam sa finalizam, tot ceream prelungiri la proprietara unde stateam cu chirie, insa pana la urma am reusit sa ne mutam, am mai avut si dupa asta multe de pus la punct, nici acum, dupa 2 ani, nu am terminat (suntem la tablouri, dar nu am mai avut ragazul sa ma gandesc in liniste ce as vrea sa atarne pe pereti) si ne simtim minunat aici! Chiar si cand plecam in concedii nu ne pare rau cand trebuie sa ne intoarcem acasa, e un locusor care ne da multa energie si in care ne simtim ... acasa
Angelynna, am vazut o Crinuta rosioara foc dupa sfecla, dar stiu ca si-a dorit mult si sfecla, si spanacul, de s-a decorat asa! Imi plac mult si pozele de la oglinda si fatzuca ei pretioasa care nu lasa zambetul sa se arate de tot!
Piolica, multumim! Pe cutie spune ca poti sa pui un bebe de la 3 luni, insa eu n-as incerca inainte de 5-6 luni, cand iti tine bine capusorul si e destul de mobil. Eu urmaresc cu mult interes posturile tale, te rog sa continui sa ne informezi despre 'bio', si eu sunt foarte interesata!
Claudinna, ce a mai crescut voinicelul tau ... parca ieri vorbeam cu tine cat mai erai inca la spital si iti faceai probleme ca nu mai mananca ... si ia uite unde ati ajuns acum!
Babytza

www.flickr.com/photos/30462666@N03/sets/" target="_blank">Gruia - soricel iubit 16.09.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Babymom imi pare nespus de rau ca ati patit asa e groaznic sa nu reusiti odata sa va mutati

Piolica stai linistita cu greselile....cand esti grabita sa scrii un mesaj se intampla deseori sa apara greseli Una din regulile forumului spune clar sa nu se tina cont de greselile gramaticale Asa ca nu iti face griji ca nimeni nu e atent la treaba asta

Printesa mea iubita Valentina Soricelul meu iubit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EvaF spune:

Babytza, eu eram cu "linguritza minune". S-a facut mult vorbire despre ea si pe forum si, in general, mamicile. Si ziceam ca am dat o carutza de bani pe ea (mai bine o luam de pe net) si asta din spirit gregar pt ca, la o adica, luam vreo 4 de silicon, alta marca. Intr-adevar, e faina ca e lunga, dar e plata, nu incape mai nik in ea...ma rog, o sa imi serveasca acum la inceput cand mancam ca liliputanii.
Cat despre "babeta", eu ma amuz cum sta ea babeta aia sub barbia copilului, cand aud imi vine sa zic "pleaca de acolo, babaciune!!!" Si nu am facut referire la tine, le mai aud prin parc, pe ici colo...

Piolica, nu stau sa corectez, dar asta cu babeta chiar e amuzanta, cel putin mie imi creeaza o imagine de tavalit pe jos de ras, cum ziceam mai sus. Te inteleg cu tradusul, si mie mi se intampla. Cu sotzul discutam in franceza si in romana, arareori in Ro. Unele cuvinte nu au echivalent in romana si e tare greu, ma trezesc ca folosesc cuvinte din franceza. Le evit cat pot, oamenii pot crede ca fac ifose. Dar cand vorbesti in casa 2-3 limbi zilnic, te mai turmentezi nitzel, ce-i drept

Joy, ai o printzesa frumoasa foc. Imi place de ea de ma topesc. Si ce frumos doarme.
Pun si eu o intrebare: e ok sa sara pe poante, pe varfuri? Eu stiam ca si la premergator trebuie fixat bine sa calce cu toata talpa, daca e prea sus calca pe varfuri si se poate produce displazie de sold. Si Oana ( Tzitziri) daduse un interviu cu un medic in acest sens.

Nerantula, ce scump e Gruia si ce frumos citeste el, m-a gat gata. Si ce idei "nastrusnice " are tati, sa il lase la uscat. Vad ca el inca nu are curaj sa sara, tatoneaza terenul...

Claudinna, pupam papaciosul. Auzi la el, mamaliga cu branza

Eva, mami de Luca Noah (08.09.2008)

Sunt cel mai frumos din Universul acesta



-----------------------------------------------------------------------


Fara criza nu exista duel, fara duel viata este o rutina, o agonie lenta. Fara criza nu exista valoare. Īn perioada crizei īnfloreste ce-i mai bun īn fiecare, pentru ca fara criza orice vant este o mangaiere. (Albert Einstein)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

Angelynna, am cautat in jurnal: cam acum 2-3 saptamani i-am dat asha mai multa, cand am facut special pt el
de gustat i-am dat din a noastra, ff putin, acum mai bine de o luna, pt ca a poftit...mancam toti cu pofta in fata lui

blog in scutec,poze noi cu bebelushul
Razvan
mamica de Florin Razvan (14.08.2008)

Mergi la inceput