Mamici de zmeurici iulie-august 2009 (30)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Buna dimineata mamicutelor!!!
Am fost tare racita si inca sunt racita. Am fost nevoita sa iau paracetamol ca la un moment dat am avut 38 grade temperatura si m-am speriat. Dar dupa doua tb mi-a scazut febra. Acum doar tusesc, stranut si cu batista la nas non-stop.
Diseara ma duc la eco si sper sa fie bine fetitele. Azi noapte am visat ca aveam doi baieti cu ochi caprui si erau cam de vreo 6 luni. Stateau in carucior si nu prea erau frumosi si ma gandeam ce copii urati am stiut face. Dar cum v-am mai zis visele mele nu se implinesc, asa ca ma astept la doua fetite frumusele foc cu ochi albastri. Cred ca faptul ca ma tot gandesc daca fetitele au patit ceva de la raceala asta m-a facut sa visez asa ceva. Sper totusi ca azi la eco sa nu-mi zica ca fetitele mele sunt baietei .



20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

Citat:
citat din mesajul lui adrianafedorca

neata
de marti seara tot in pat stau , ieri m-am dat jos doar sa pap si la toaleta in rest in pat...am dormit pt o luna, ma simt asa de odihnitaaaa....dar tot in pat trebuie sa stau...si deja ma dor toate oasele nu stiu cum or rezista fetele care stau numai si numai in pat pana nasc...in fine ideea e ca ma simt mai bine si nu ma mai doare asa rau burtica, am inceput sa pun iar utrogestan 2 dimi 2 seara poate si ala ajuta


_
Adriana mamica de Cezarica (23 aprilie2005) si minunea din burtica 23+
it's a girl !!!

"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte." Michael Levine
"A muri inseamna de fapt a te muta intr-o stea." Octavian Paler





adriana,ma bucur mult de tot ca te simti mai bine


pozici
vine BEBE 2
Ebonee (02.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Patricia, tin pumnii, am inteles ca azi faci amnio.
Micaalsa, sa ai mult noroc la Cj si sa te intorci cu vesti bune. E important sa ceri si parerea altui dr.
Lucialu, din cate stiu eu scoicile se pot folosi pana la 1 an. Am citit ca nu e ok daca lasi copilasul mult timp in ele, dar am citit si de cealalta varianta ca pot sa stea si o zi intreaga. Eu imi propun sa le tin in scoici si la plimbare si cand vor avea cateva luni cand nu mai vor sa stea culcate la orizontala si vor sa inspecteze lumea. Deci destul de mult timp in acel an cat le sunt bune. Apoi bineinteles liber in patru labe sa circule prin casa. Ei, ce zici, bune planuri am, dar sa vad si personalitatea lor.

20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

Citat:
citat din mesajul lui m_i_s_s_y

Patricia- multa bafta, curaj, ca vesti bune stiu ca o sa ai
Micaalsa - bafta si asteptam vesti bune

Noi am primit rezultatul de la TT, totul e super bine, low risk la toate alea!!!! Ma bucur ca am mai trecut un hop, acum poate ma mai relaxez si eu
Bebelu nu ne-a aratat ce e..avea cordonul intre picioare..asa ca deocamdata..e doar bebelu
Aaa!!!! Si sa va spun ce magar mare e bebelu: Dr ce a facut eco pt TT l-a trezit si ce credeti ca a facut...a intins o manuta cat e ea de lunga si...i-a aratat degetul..zicea dr ca mare magar e bebelu asta..ea a vazut mai bine faza...eu eram fericita ca il vad

s 16
http://bd.lilypie.com/gkpVp2.png
http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=missy&year=2009&month=8&day=25&babycount=1

pai de ce il deranjeaza de la somn?asa ii trebe la doc.


pozici
vine BEBE 2
Ebonee (02.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Moniland

Buna dimineata mamicutelor!!!
Am fost tare racita si inca sunt racita. Am fost nevoita sa iau paracetamol ca la un moment dat am avut 38 grade temperatura si m-am speriat. Dar dupa doua tb mi-a scazut febra. Acum doar tusesc, stranut si cu batista la nas non-stop.
Diseara ma duc la eco si sper sa fie bine fetitele. Azi noapte am visat ca aveam doi baieti cu ochi caprui si erau cam de vreo 6 luni. Stateau in carucior si nu prea erau frumosi si ma gandeam ce copii urati am stiut face. Dar cum v-am mai zis visele mele nu se implinesc, asa ca ma astept la doua fetite frumusele foc cu ochi albastri. Cred ca faptul ca ma tot gandesc daca fetitele au patit ceva de la raceala asta m-a facut sa visez asa ceva. Sper totusi ca azi la eco sa nu-mi zica ca fetitele mele sunt baietei .



20+


multa sanatate
ce tare ar fi sa iti zica ca sunt baietei succes la eco,sa vii cu vesti bune


pozici
vine BEBE 2
Ebonee (02.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

`neata

alina, am citit si eu articolul ca la stiri nu m-am uitat,ingrozitor,doar imagineaza-ti ce e in sufletul parintilor
ma bucur ca te-ai mai linistit,o sa vezi ca nu e nimic grav

micaalsa,tin pumnii sa primesti doar vesti bune.

moniland,eu stiam ca nu e bine sa stea mai mult de 2-3 ore bebe in scoica,coloana ar trebui sa stea dreapta.cand avea fata 6 luni am schimbat scoica cu scaun de masina fiindca nu mai statea in ea,deja vroia numai in fundulet si ii era incomod sa stea cu spatele in masina,in plus era prea mare si ii ieseau piciorusele din ea,statea rau.



pozici
vine BEBE 2
Ebonee (02.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

'neatza fetele

Patricia bafta multa la amnio azi..tine pumnii sa fie totul bine.

Moni azi faci morfofetala? Bafta multa si tie la eco.

Missy felicitari pentru rezultatul la TT acum poti sta relaxata.

Adriana , te inteleg, stiu cum e sa stai in pat....e nasol si incep sa te doara toate cele..sper sa te faci bine repede si sa te poti misca.

Pup si celelalte fete si bafta la ecografiile de astazi.

Noi azi ne pregatim sa mergem la coafor sa ne aranjam parul (vopsit, tuns, coafat) si manichiura..mergem amandoua sa o invat de mica din burtica sa se faca frumoasa ..abia astept caci mi se vad niste fire albe chiar in frunte.

Peste o sapt avem si noi eco..numar zilele ca pe....

Imi e foame sa vad ca mananc pe aici pe la birou acum de dimineata..... asa un pic.

20+

Bubi mic poze


Nunta noastra 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

missy, misto faza . Si eu cred ca e baietel, dar s-ar putea sa fie o fetita tupeista
blanca, am vazut pozele si sunteti superbi!! Sigur veti avea o fetita frumoasa foc.
Nu stiu daca imi va face dr. morfofetala azi. La inceput mi-am zis ca nu am ales bine dr. ca nu-mi zice ce am de facut, dar din contra, el a venit cu recomandarea de DT si TT, fara sa-l intreb. Am inteles ca dupa 20 sapt se face 3D si probabil acum se vad foarte bine toate organele. Nu asta e morfologica?
La 16 sapt la TT mi s-au analizat fetitele foarte bine de catre dr. de la Cj si am inteles ca se pricepe bine la morfo.
danielle, multumesc.


20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinique spune:

buna dimineata!!!!!!!!!!
noi ne delectam cu o
Patricia bafta multa la amnio azi..tine pumnii sa fie totul bine.


Moni azi faci morfofetala? Bafta multa si tie la eco. sigur sunt tot fetite cu ochii albastri.

Missy felicitari pentru rezultatul la TT acum poti sta relaxata, eu m-am relaxat 2 zile burtica parea mare acum de dim mi se pare f mica
.
Adriana e nasol in pat, stiu dar macar te odihnesti, eu una sunt f obosita si parca as sta cateva zile acasa.
micaalsa bafta multa azi la cj sa vii cu vesti bune

doina

17 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Am schimbat prefixul si am trecut in a 2-a jumatate a sarcinii .
Cantarul zice + 4 kg, cred ca am mai dat jos ceva cu raceala asta.

Imi ziceam ca stau bine la kg, dar m-a adus sora mea cu picioarele pe pamant cand mi-a citit din carnetul ei de graviduta. Cica avea la 20 sapt +3 kg, apoi la 30 sapt 10 kg si pana la sfarsit a mai pus 3-5 kg. Inseamna ca "pericolul" e la 20-30 saptamani. Ce mai conteaza daca fetitele vor fi sanatoase.

Multumesc Doina! Daca ziceti voi inseamna ca va fi morfofetala.


20+

Mergi la inceput