Mamici de zmeurici iulie-august 2009 (30)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mony08 spune:

dya08si eu am dureri de pe la 8sapt si am stat la pat,asteptam sa treacalorelay,alussa aveti grija de voi si sa va faceti bine
claudet79bine ai venit ,sarcina usoara si bb sanatos
ylla2009si eu la fel ca si tine imi doresc f mult baietzel,maine sa vedem daca imi spune doctorul ce e.iti doresc si tie bafta
monica2008si mie pe reteta scria utrogestan o cutie,si am crezut ca trebuie sa iau numa cutia respectiva si sa ma las,apoi am aflat ca tre sa iau in continuare pt ca sa fie totul bine
M-am pus de azi sa scriu de cand citeam ce a-ti mai scris si e abia acum am ajuns din nou la comp.....sa aveti grija de voi si de bb.Bafta la ecografii si teste.





Mony 16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianafedorca spune:

neata
de marti seara tot in pat stau , ieri m-am dat jos doar sa pap si la toaleta in rest in pat...am dormit pt o luna, ma simt asa de odihnitaaaa....dar tot in pat trebuie sa stau...si deja ma dor toate oasele nu stiu cum or rezista fetele care stau numai si numai in pat pana nasc...in fine ideea e ca ma simt mai bine si nu ma mai doare asa rau burtica, am inceput sa pun iar utrogestan 2 dimi 2 seara poate si ala ajuta


_
Adriana mamica de Cezarica (23 aprilie2005) si minunea din burtica 23+
it's a girl !!!

"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte." Michael Levine
"A muri inseamna de fapt a te muta intr-o stea." Octavian Paler



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianafedorca spune:

micalasa sper sa fiti bine amamndoua, tinem pumnii staransi si ne rugam la DD sa fie bine

alina ma bucur ca te-ai mai linistit o sa fie totul bine

Motana bebelusa mea e foarte activa de la o vreme, dar nu-i deosebesc miscarile de intorsaturi....cateodata se misca mai tare poate atunci se intoarce...
de dormit eu dorm ba pe stanga ba pe dreapta si cateodata dar nu dorm mai stau si cu burta in sus dar putin doar sa ma mai dezmortesc pe parti...acum cat mai pot pt ca in curand n-o sa mai pot sta cu burta in sus , la Cezar cand crescuse burtica destul de maricica si stateam cu ea in sus simteam ca ma sufoc

_
Adriana mamica de Cezarica (23 aprilie2005) si minunea din burtica 23+
it's a girl !!!

"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte." Michael Levine
"A muri inseamna de fapt a te muta intr-o stea." Octavian Paler



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianafedorca spune:

Patricia tinem pumnii satransi , o sa fie totul bine

ClaraJ sper la tine al 2 lea trim sa fie o placere, l mine e din ce in ce mai greu din cauza ca sarcina e lasata si burta mareeee...la prima sarcina in schimb imi aduc aminte ca a fost o placere asa ca sper la voi sa fie bine sa va bucurati de sarcina

cat despre legatul trompelor eu n-as face asa ceva , de ce sa nu ramanem asa cum ne-a lasat DD...nu stiu mie una mi-ar fi frica ....mai ales ca este ireversibila




_
Adriana mamica de Cezarica (23 aprilie2005) si minunea din burtica 23+
it's a girl !!!

"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte." Michael Levine
"A muri inseamna de fapt a te muta intr-o stea." Octavian Paler



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pooh spune:

Neata burtici!!!!Micaalsa,Patricia,un gand bun si o pentru voi,o sa fie sigur-sigu totul bine,va asteptam cu vesti bune......Adriana,cat trebuie sa stai in pat?Toata sarcina sau doar cateva saptamani?Saracuta de tine,te cred ca e ff. greu....Cezar te lasa sa te odihnesti?Pooh,mami de Timea(15.06.05) si 23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianafedorca spune:

pooh dr a zis sa ma odihnesc cat mai mult...nu trebuie sa stau numai in pat , e tare nasol sa stai , timpul trece asa de greu, as fi vrut sa merg la servici dar din pacate statul pe scaun ma termina, am niste dureri groaznice , Cezar e la bunici acasa il luam doar in we pt ca nu pot sta dupa el toata ziua vrea sa ne jucam vrea sa doarma numai cu mine vrea sa-i dau numai eu sa pape...

uff au mai ramas 16 saptamani sper sa ajung cu bine la final...doar 8 pana la prenatalde fapt 6 ca mai am 2 de concediu de odihna
sper sa treaca mai repede astea 16 saptamani....Doamne mai e asa putin...

_
Adriana mamica de Cezarica (23 aprilie2005) si minunea din burtica 23+
it's a girl !!!

"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte." Michael Levine
"A muri inseamna de fapt a te muta intr-o stea." Octavian Paler



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

'Neata!
Bun venit noilor burtici!Sarcini usoare in continuare si BBei voiosi si sanatosi si papaciosi!
Mica multumim de capitol nou!Va tinem pumnii azi sa fie bine si foarte bine,sa veniti bucurosi acasica si pupina sa fie sanatoasa tun!Sincer nu vazusem scris de tine ce te ingrijoreaza,doar ca erai ingrijorata,dar m-am gandit ca poate totusi am mancat eu o pagina.Nestiind care-i treaba dintre cele doua am preferat sa nu te zgandar la sufletel,asa ca am tacut.Hai ca va fi bine!Suntem cu gandul la voi!
Patricia bafta multa si voua azi!Nu gandim intens sa veniti cu vesti bune!
Mqqm nu-sh ce oferta o fi pe la noi,ca noi nu avem Cora pe nicaieri prin vestul salbatic.Si pt Carrefure tre sa merg pana la Arad.Sa nebunesti,nu alta!Si imi place la nebunie acolo,ca sunt foarte civilizati,la noi la Real parca dau tatarii si sunt niste mirosuri de la canalizare sau nu sh de-ti muta nasul din loc taman la standurile cu potolAsa ca eu mai ling vitrine,dar selectiv acum
Alina ma bucur ca te-ai mai linistit.Mai, nu o fi al meu vreun var de-al tau?Ca si el se suie in masina si daca se poate sa facem o singura oprire si aia doar pt alimentat masina nu se mai opreste pana la mare.Am mereu shouri cu el pe tema asta,ca mai vrea si omu sa mai faca un pishOm vedea cu deplasarile cum vom face.
Pana una-alta si pt astaera intrebarea mea:cat timp au voie BBicii sa stea in scoica de fapt si de drept?Ca imi fac cu ochiul si mie scoicile
Motana eu dorm cam cum dormi tu.Dar deja cam greu pe burta-lateralaPrecum spune Adriana,pe spate doar pt dezmortire si s-o las pe a mica sa se miste in voie,sa se bucure si ea,la inceput cand ma pun in pat.De-abia asteapta.De miscotit o simt cam ca un gadilat mai puternic deja,cand pe o parte cand pe alta.Banuiesc nu sunt convinsa ca intorsaturile au loc cand se intareste burtica intr-un loc mic si simt ca o greutate,dar nu sh sigur,clar.Dau si eu cu presupusul.
Clara ma bucur ca sunteti bine!Nici noi nu mai gretulim si ocaim de la 16 saptamani.Sper sa ne tina naravul.Atlanta nu era orasul Scarlettei O'Hara,unde avea afaceri imobiliare?Apropou de carti,m-am invrednicit si eu la cei 80 de ani ai mei sa citesc "Coliba unchiului Tom",neposedand-o pana acu' in biblioteca me.Superba!
Adriana naspa treaba cu miscatul in voie.Dar ce sa facem?Eu o dau pe glumite,zmabete si merg nainte.Probabil ca urmeaza sa fiu si eu in ton cu tine.Am citit acu.Ufff!greu cu durerile, dar vb ta:mai un pic.Doamne ce trece timpul!
Ely incearca sa dormi pe perna mai sus pozitionata,sa nu fii bash la orizontala.Si cica mesele dese si scurte sunt bune in asemenea cazuri.Nu avem voie sa ne intindem imediat dupa ce am papacit.Incearca sa vezi,poate merge asa si scapi de arsuri.
Mony tu stai la patut de la 8 saptamani???Pana in prezent???Draga de tine!
Mi-am luat aseara din alimentara-LOLshtrimfi pt gravide.Problema era ca nu aveau marimi multe,si am spus sa ma risc totusi cu 2 perechi M,si pt ca ne-am chiorat noi la pret si parea bunicel.Stiti ca la casa s-a dublat amenda,eu cu nasu'n straita sa asez cumparaturile nu m-am prins,iar al meu nu mi-o zis sa nu fac bot.In fine,par sa fie buni la prima vedere.Mai tre maiouri ca toate pe care le am o iau in sus sub tzitzi-noroc ca am si imi tin de frana sa nu ma trezesc cu mioiul facut fular si neste chilotei mai babesti,adeca mai patratzi.A si sutiene de bombac.
Hait!ca iar m-am placintit pe aici ca un bim-pasa.Sa aveti o zi excetelenta!
KISSES





my little sunshine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dya08 spune:

Neata fetelor!
Parca incep sa ma simt un pic mai bine. Nu ma mai doare atat de rau burtica. Se pare ca statul la pat are rolul lui in astfel de cazuri.
Va pup si va urez o zi buna!

P.S. Va rog, adaugati-mi si mie un carut roz!



16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_i_s_s_y spune:

Patricia- multa bafta, curaj, ca vesti bune stiu ca o sa ai
Micaalsa - bafta si asteptam vesti bune

Noi am primit rezultatul de la TT, totul e super bine, low risk la toate alea!!!! Ma bucur ca am mai trecut un hop, acum poate ma mai relaxez si eu
Bebelu nu ne-a aratat ce e..avea cordonul intre picioare..asa ca deocamdata..e doar bebelu
Aaa!!!! Si sa va spun ce magar mare e bebelu: Dr ce a facut eco pt TT l-a trezit si ce credeti ca a facut...a intins o manuta cat e ea de lunga si...i-a aratat degetul..zicea dr ca mare magar e bebelu asta..ea a vazut mai bine faza...eu eram fericita ca il vad

s 16
http://bd.lilypie.com/gkpVp2.png
http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=missy&year=2009&month=8&day=25&babycount=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Missy m-ai nebunit la faza asta!Tare BBlul tau!O fi baiat?Ca daca-i fata si are apucaturi de-astea de-acum sa vezi belea!O sa bata ca la fasole la baietiHai ca glumim.Bine ca te-ai linistit si BBlul e bine-merci,saracu' nu stie el ce face si nu e vina lui ca altii trag cu ochiul in dormitorul lui propriu si privat.Sa le fie de invatatura!Spionilor!


my little sunshine

Mergi la inceput