Mamici de Ghiocei de Martie-Aprilie 2009(91)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Bine ai venit, bebe Tudor!

Felicitari mamico Leeloo! Sa te refaci rapid si sa ai mult laptic sa creasca bebe mare si frumos.

Un si pentru tati dragut.

Asteptam poze si detalii cind se poate.

Gina 36+
Da DD sa termin cu bine si aceasta saptamina!

bebe Ian Alexandru

Poze

AMR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

Fetele cu raceala luati multa lamaie...limonada din cate 1lamaie stoarsa , 1lg-ta de miere si un pahar de apa plata. Repetati procedura 3-4 ori pe zi.
Sanatate!!!

34+ cu Maria-Natalia
Vine barza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Raaluca nu fasoleee in sarcina. Am mancat eu acum o sapt si l-am terorizat pe saracu sot. Am dormit toata noaptea cu geamul deschis (de fapt eu am dormit, ca el saracu se sufoca). S-ar fi mutat in camera cealalta, dar era soacra-mea in vizita. Dar daca te iubeste sotul tau muuuult muuuult de tot si suporta, da-i bataie Eu in viata mea n-am mai patit asa ceva

Am fost sa mancam in oras, iar acum o sa trag un pui de somn .



pt mamici si burtici.

Olga 33+ David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

Alina, ma duc sa imi fac limonada!!!


Tu i-ai cumparat deja ...costumas de baie? Ce tare esti!!!

Fetele, am uitat sa va spun ca ieri am incarcat si eu cateva poze...cu mine pe contul nostru de pe Picasa:

http://picasaweb.google.ro/mart.apr09/Gigelica20?locked=true#



Gigelica +36 Victor-Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alic spune:

Citat:
citat din mesajul lui florinela79

Citat:
citat din mesajul lui ADA1974

Florinela, si eu am fost racita (mai sunt putin), am luat OSCILLOCCOCIUM 1 la 6 ore, sirop pt gat STODAL, si calciu efervescent de 1gr - 3/zi, iar in nas mi-am pus OLYNTH de 2-3 ori/zi(chiar daca nu e indicat in sarcina, avand in vedere ca mai aveam 1-2 saptamani, dr a zis ca e OK), in schimb mi-a zis ca nu mi-ar recomanda paracetamol,iar pt febra sa iau algocalmin. Pt durere de gat mi-am pus compresa stropita cu apa si spirt.

Pupici si sanatate.



ada 37s+3z Maria (sau Andreea) - Sophia si Ana-Gabriela 4 ani.
AMR maxim 7 zile


Multumesc mult....le aplic pe toate, doar doar va trece, daca nu nu imi mai face cezariana luni, eu nu vreau sa se declanseze nasterea naturala...plus ca racita cred ca ma baga in regim de carantina (singurica, nici pe bebe nu-l vad)...macar sa treaca un pic pana sambata, saracul meu sistem imunitar si asa e lent.

38+...16 martie

Florinela


nu mai lua paracetamol sinus, eu stiu ca e contraindicat in sarcina; mie mi s-a prescris paracetamol simplu, am mai luat oscilococcillum si binenteles cele babesti: frectie cu spirt, cu otet de trandafiri, mult compot de fructe, miere cu lamaie (asta e foarte ecicace), dar in cantitati mari! multa sanatate! si nastere usoara!


ALICe
eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cativ13 spune:

Pentru raceala,am luat oscilococcillum, una pe zi, si am baut suc de lamaie, adik lamaie stoarsa, fara adaos de zahar sau apa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florinela79 spune:

Multumesc fetele!
Nu mai iau paracetamol...vad ca ma lasa de la inhalatii cu menta si sare in apa fiarta.

Ma duc sa fac limonada cu miere si lamaie...sa beau in loc de apa...am baut compot mult si suc natural cat cuprinde, din gref, portocala si lamaie. Oscillococcinum...nu stiu dca are efec..dar il iau.

38+...16 martie

Florinela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adee spune:

ALEXA101 , ESSEEA , LEELOO felicitari mamicilor; bebei sanatosi si papaciosi


39+Ariana

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

Raportez: am servit o limonada aaaaaaacraaaaaa, caci nu am pus nimic in ea ( asa o beam in primele 3 luni si...am zis ca nu o sa mor nici acum)...

Sper sa nu racesc!

Gigelica +36 Victor-Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cativ13 spune:

oscillo e bun preventiv.gandeste pozitiv, si asta ajuta putin

Mergi la inceput