Mamici de Ghiocei de Martie-Aprilie 2009(91)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Raaluca spune:

FELICITARI LEELOO!


Bun venit TUDOR!!!

Stiu ca ma repet dar ca viitoare mamica de fetita mustacesc cand mai apre un Baietel- Ghiocel !


GIGELICA, ai vazut ca se poate!!! Fara nervi si cu muuuulta insistenta.

OLISHCA, n-am patit-o niciodata dar cred ca e infricosator ... Burtica mea nu prea aluneca intr-o parte sau alta...
Oricum, e ca si cum erai gravidutza pe stanga si ..."fotomodel" pe dreapta

37+ Lena

Ma duc la bucatarie ca am pus sa fac o fasole (cu gandul ca DUPA nu o sa mai mananc multa vreme asa ceva)








Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia_30 spune:

SimonaMami,gata mi-am activat PM-ul.Esti o dulce,multumesc.

iulia 34 + Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SimonaMami spune:

Citat:
citat din mesajul lui iulia_30

SimonaMami,gata mi-am activat PM-ul.Esti o dulce,multumesc.

iulia 34 + Maria


Iulia, ai PM.

Si ... ar trebui sa fiu dulce, diabetic de dulce, dupa cate clatite am mincat azi!

Simona 36+, cu ? Christian / Clara Michaela

mami de
Eric Christian (02.03.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florinela79 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ADA1974

Florinela, si eu am fost racita (mai sunt putin), am luat OSCILLOCCOCIUM 1 la 6 ore, sirop pt gat STODAL, si calciu efervescent de 1gr - 3/zi, iar in nas mi-am pus OLYNTH de 2-3 ori/zi(chiar daca nu e indicat in sarcina, avand in vedere ca mai aveam 1-2 saptamani, dr a zis ca e OK), in schimb mi-a zis ca nu mi-ar recomanda paracetamol,iar pt febra sa iau algocalmin. Pt durere de gat mi-am pus compresa stropita cu apa si spirt.

Pupici si sanatate.


ada 37s+3z Maria (sau Andreea) - Sophia si Ana-Gabriela 4 ani.
AMR maxim 7 zile


Multumesc mult....le aplic pe toate, doar doar va trece, daca nu nu imi mai face cezariana luni, eu nu vreau sa se declanseze nasterea naturala...plus ca racita cred ca ma baga in regim de carantina (singurica, nici pe bebe nu-l vad)...macar sa treaca un pic pana sambata, saracul meu sistem imunitar si asa e lent.

38+...16 martie

Florinela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina.n
pe 11martie la ora 23:55 s-a nascut baietel de Essea 51cm,3200gr, nastere naturala un pic grea dar perfecta

Felicitari Eseea!


_
I love you so much my tiny princess

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_tinaus spune:

Felicitari noilor mamici


ALEXA101 , ESSEEA , LEELOO


Sa creasca bebeii cat mai mari, sa fie frumosi si sanatosi



Eu n-am prea avut chef de nimic zilele astea...nu mai suport burtoiu`...pitica se misca ff mult in ultimele zile, sambata intru in sapt 40 si asta mica nu da semne ca ar intentiona sa vina sa ne cunoasca..., hainele le-am spalat, calcat, bagajul l-am facut....nu imi ramane decat sa astept si asta nu imi prea place, ca nu le am cu rabdarea...


Cristina 38+ si Ana

http://picasaweb.google.com/cristinahiticas/Bebelush#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bubulina1

Ieri seara a venit pe lume prin cezariana Marina Alexandra, bb de alexa101, 2,870 kg, 49 cm, apgar 9.

Bubulina 34+ + Doamne ajuta!


Felicitari, Alexandra!

_
I love you so much my tiny princess

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina.n

Fetele sunt tare bucuroasa sa va anunt ca a aparut inca un ghiocel

A nascut Leeloo la 10:30,cezariana a venit pe lume ghiocelul Tudor de 48cm ,2900gr, apgar9

Leeloo zice ca este alb ca spuma laptelui ,Superb, a tipat imediat, ea este bine si acum e la terapie intensiva.
Ne pupa pe toate

Felicitari mami ,refacere rapida si te asteptam sa revii cu povesti si pozici

34+ cu Maria-Natalia
Vine barza!


Leeloo, draga mea prietena, mi-au dat lacrimile.
Am aflat imediat de la Alina, ca toata ziua m-am gandit la voi, dar abia acum ama ajuns acasa.
Felicitari , puiule, si refacere rapida. Sa ne puna tati pozeee!!!


Operatiunea Fulga si revin, da?

_
I love you so much my tiny princess

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florinela79 spune:

Citat:
citat din mesajul lui gigelica20

Buna din nou,

Am incercat sa dorm putin in ideea ca o sa-mi treaca starea asta de "slabiciune". Ma simt fara putere, cu o usoara senzatie de voma. Nu am o explicatie pentru aceasta stare.

In plus pitonul se foieste, ii este tot mai greu si ii tot vad capusorul pe langa ficatul meu sau chiar stomac.


Gigelica +36 Victor-Andrei



ai grija sa nu racesti, cu simptomele astea m-am prezentat eu marti seara la spital,,,si viroza respiratorie a scris pe mine. Doamne fereste, sper sa nu fie la tine!

Cat despre astia cu celulele, sunt cam aiurea...cum sa nu poata ridica tatal...e stupid daca tu la 9 luni din varii motive nu poti ajunge....nu-ti mai dau Kitul. Dupa ce ca cer o poala de bani pe criza asta,pe un proiect in curs de cercetare, mai au si talente.


Florinela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

Citat:
citat din mesajul lui florinela79ai grija sa nu racesti, cu simptomele astea m-am prezentat eu marti seara la spital,,,si viroza respiratorie a scris pe mine. Doamne fereste, sper sa nu fie la tine!

Cat despre astia cu celulele, sunt cam aiurea...cum sa nu poata ridica tatal...e stupid daca tu la 9 luni din varii motive nu poti ajunge....nu-ti mai dau Kitul. Dupa ce ca cer o poala de bani pe criza asta,pe un proiect in curs de cercetare, mai au si talente.


Florinela


Sa stii ca asta banuiesc si eu ca ar fi cauza...o raceala!!!

Caci am ochii inlacrimati, mor de cald, nasul e infundat, mai curge el timid doar seara si am si o usoara usturime in gat.

Dar am luat oscilococcinum...preventiv. Si o sa iau pana imi dispar definitiv simptomele. Nu am temperatura, dar am o senzatie ca iau foc pe dinauntru



Gigelica +36 Victor-Andrei

Mergi la inceput