Mamici de Ghiocei de Martie-Aprilie 2009(91)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

'Mneata tufete,

Denisa, cafeaua ta pica tare bine dupa o noapte de naveta la baie. Multu'

***

Eseea, felicitari pentru ghiocel. Sper sa fie cumintzel si papacios.

***



HAI LEELOO!!



***

Sasha, iti tin pumnii la eco.

***

Pisigri, imi place ca ti-ai intrat f. natural in rolul de mamica, in ciuda temerilor tale initiale si acum poti sa dai sfaturi mamicilor mai "noi". Pe cind poze cu Ilinca?



Gina 36+
Da DD sa termin cu bine si aceasta saptamina!

bebe Ian Alexandru

Poze

AMR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Alexa, elicitari pentru ghiocel, sa va bucurati de el; refacere rapida si mult laptic

Gina 36+
Da DD sa termin cu bine si aceasta saptamina!

bebe Ian Alexandru

Poze

AMR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvia4 spune:

Alexa si Eseea, Felicitari! Sa va refaceti repede si sa aveti mult laptic!

Raportez o noapte cu dureri crunte de burta, de oase, de...tot. Nu am putut dormi de vaietat. Am fost aseara la dr si a ramas ca ma mai duc si luni. Stabilim atunci cand facem cezariana, asta daca mai are fetita rabdare.. Desi acum 3 saptamani zicea ca incercam sa tinem pana pe 25, acum a zis ca nu se poate. M-am ingrijorat cand a zis ca e fetita mica, in jur de 3kg. Pt mine 3 kg e ok, dar in jur de 3 poate sa insemne si 2700. Sper sa mai stea la caldurica si sa mai creasca! Incep sa ma simt vinovata ca nu m-am alimentat cum trebuie

Silvia 38+ Natalia (cred)
http://picasaweb.google.com/mart.apr09/Silvia4?locked=true#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SimonaMami spune:

Citat:
citat din mesajul lui silvia4

Alexa si Eseea, Felicitari! Sa va refaceti repede si sa aveti mult laptic!

Raportez o noapte cu dureri crunte de burta, de oase, de...tot. Nu am putut dormi de vaietat. Am fost aseara la dr si a ramas ca ma mai duc si luni. Stabilim atunci cand facem cezariana, asta daca mai are fetita rabdare.. Desi acum 3 saptamani zicea ca incercam sa tinem pana pe 25, acum a zis ca nu se poate. M-am ingrijorat cand a zis ca e fetita mica, in jur de 3kg. Pt mine 3 kg e ok, dar in jur de 3 poate sa insemne si 2700. Sper sa mai stea la caldurica si sa mai creasca! Incep sa ma simt vinovata ca nu m-am alimentat cum trebuie

Silvia 38+ Natalia (cred)
http://picasaweb.google.com/mart.apr09/Silvia4?locked=true#



Eseea, felicitari pentru bebelus! Refacere usoara si mult laptic!


Hai LEELOO


Silvia, suntem doua acum in aceiasi stare. Dimineata am fost sa-mi fac anticorpii de grupa, ocazie cu care n-am rezistat si m-am dus si la o ecografie, la un medic la intamplare. Imi era tare dor de bebe.

Raportam bebe bine angajat cu capsorul la iesire, cu craci lungi si ochi albastri (kidding..) de cica 2800. Ceea ce nu e rau... daca nu a busit tanti masuratorile in PLUS, si sa fim mai mici. Acum... cand ma gandesc ca in saptamana 32 avea 2250, parca mi se pare ca a crescut destul de putin. In fine... sanatos sa fie.

Din categoria uite DPN-ul nu-i DPN-ul, tanti estimeaza ca nu trec de 24.03 cu nasterea... Mama ce aproape e!

Dragelor, mi-am comandat de mincare in cantitati industriale (ca de obicei!). Daca cineva doreste... impart cu drag :)


Simona 36+, cu ? Christian / Clara Michaela

mami de
Eric Christian (02.03.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Buna dimineata!!!

Eseea si Alexa felicitari!!!
Refacere rapida si sa aveti bebelusi sanatosi si cuminti.

Shasa tinem pumnii la eco.

Gigelica mi se pare si mie foarte ciudat ca cei de la CBC te-au pus sa umbli pe drumuri. La noi au fost foarte prompti si ok. Ne-au trimis totul prin curier.

Raaluca cunosc si eu barbati pofticiosi. O prietena cand era insarcinata a trebuit sa iasa sa-i cumpere la sot gogosi, ca nu mai putea acesta de pofta De sotul meu nu mai zic....e un maaaaareee pofticios. Are de 10 ori mai multe pofte decat mine si mereu ma rog de el sa nu mai vina cu "bunatati" acasa ca ma tenteaza si pe mine. Eu mai poftesc la prostii, dar macar nu le cumpar, el daaa.

Asta noapte am dormit f ciudat. M-am trezit si nu-mi mai gaseam burta Era toata mutata pe partea stanga, in partea dreapta era o burtica plata. Taaareee m-am speriat...noroc ca m-am ridicat si si-a revenit repede la loc si m-am mai calmat putin.

Va si sa aveti o zi frumoasa.

Olga 33+ David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

Fetele sunt tare bucuroasa sa va anunt ca a aparut inca un ghiocel

A nascut Leeloo la 10:30,cezariana a venit pe lume ghiocelul Tudor de 48cm ,2900gr, apgar9

Leeloo zice ca este alb ca spuma laptelui ,Superb, a tipat imediat, ea este bine si acum e la terapie intensiva.
Ne pupa pe toate

Felicitari mami ,refacere rapida si te asteptam sa revii cu povesti si pozici

34+ cu Maria-Natalia
Vine barza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SimonaMami spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina.n

Fetele sunt tare bucuroasa sa va anunt ca a aparut inca un ghiocel

A nascut Leeloo la 10:30,cezariana a venit pe lume ghiocelul Tudor de 48cm ,2900gr, apgar9

Leeloo zice ca este alb ca spuma laptelui ,Superb, a tipat imediat, ea este bine si acum e la terapie intensiva.
Ne pupa pe toate

Felicitari mami ,refacere rapida si te asteptam sa revii cu povesti si pozici

34+ cu Maria-Natalia
Vine barza!


Felicitari Leeloo!!!!! Refacere rapida, mult laptic, si un bebe Tudor sanatos, mancacios si frumos!

Simona 36+, cu ? Christian / Clara Michaela

mami de
Eric Christian (02.03.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lysbeth spune:

Felicitari Leeloo
Bun venit ghiocel Tudor

35+ Damian Codrut Andrei
AMR 5 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Felicitari Leeloo!!! Refacere rapida!!!

Tudor bine ai venit!!! Sa fii cuminte si papacios

Olga 33+ David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florinela79 spune:

Leeloo , sa fiti bine, sanatosi si mancaciosi, bine ai venit bebe mic si frumos!
Felicitari, sanatate si bun venit bebelusilor veniti!
Sasha, vesti bune sa ne aduci!

Eu sunt in continuare intr-o stare, de vai de mine, nu ma slabeste viroza, offff............mi-e frica sa iau paracetamol sinus (am luat ieri si alaltaeri, cate unul)...dr. a zis ca sa iau ca nu afecteaza gege...dar parca nu-mi vine.
Doamne, nu stiu ce sa mai fac sa-mi treaca pana sambata


38+...luni 16 martie, daca ma lasa viroza respiratorie.

Florinela

Mergi la inceput