*Cozonacei de noiembrie-decembrie 2008 (31)*

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elilov3 spune:

ramo nu e doca ta e plecata..revine du 26

alte sugesti plssssssssssss

Eliza mami de
ingeras Ionut Pavel
si de

Dimitrie Gabriel 12.11.2008 botez
*******************************************
"La toate greutatile vietii tale cauta in tine puterea cu care sa le poti tine in piept.La ispita frumusetii tu ai infrangerea; la greutatea muncii, curajul; la vorba rea, rabdarea.Si cand ai ajuns la aceasta deprindere, nimic numai poate rezista in calea ta."
Epictetus



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramo2007 spune:

Citat:
citat din mesajul lui elilov3

ramo nu e doca ta e plecata..revine du 26

alte sugesti plssssssssssss

Eliza mami de
ingeras Ionut Pavel
si de

Dimitrie Gabriel 12.11.2008 botez
*******************************************
"La toate greutatile vietii tale cauta in tine puterea cu care sa le poti tine in piept.La ispita frumusetii tu ai infrangerea; la greutatea muncii, curajul; la vorba rea, rabdarea.Si cand ai ajuns la aceasta deprindere, nimic numai poate rezista in calea ta."
Epictetus





Whaaaaat?Plecataaaa?
Acum sun sa vad, am facut programarea de vreo 3 saptamani...

Ramo mami fericita de Sara Maria

02.12.2008

http://community.webshots.com/user/Ramona198080


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramo2007 spune:

Eli, tipa cu care ai vorbit tu e nebuna.Am sunat si e ok, dr. e sambata.

Ramo mami fericita de Sara Maria

02.12.2008

http://community.webshots.com/user/Ramona198080


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loren@ spune:

Hera sa-ti traiasca tiza crestinata..astept cu nerabdare pozele de la botez! Cred ca nu ai lapte suficient, de aia se trezeste Lori din 2 in 2 ore...si a luat si putin in greutate..eu cerealele le bag in bibele de dim. si o sa-i bag si seara..nu i le dau cu lingurita ca asa i-am dat si Biei cerealele..si acum tot asa le papa! In schimb dupa ce scapam cu reactiile de la vaccin trecem la sucuri si piureuri! Apropo, Isa are 6900 si 68 cm! Eu ma minunez de inaltimea ei..e si mai inalta decit era Bia la virsta asta..si cred ca va fi o lungana! Eu am 1.74 cm si 59 kg...mai am 3 kg si scap..dar, parca nu se mai duc o data!
Mav mai aveti inca colici? Noi da..acum cred ca de la panatol...si uite ca ne aprpoiem de 5 luni si n-am terminat cu ei!

Bianca Andreea si Larisa Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malinas spune:

Citat:
citat din mesajul lui elilov3

ramo nu e doca ta e plecata..revine du 26

alte sugesti plssssssssssss

Eliza mami de
ingeras Ionut Pavel
si de

Dimitrie Gabriel 12.11.2008 botez
*******************************************
"La toate greutatile vietii tale cauta in tine puterea cu care sa le poti tine in piept.La ispita frumusetii tu ai infrangerea; la greutatea muncii, curajul; la vorba rea, rabdarea.Si cand ai ajuns la aceasta deprindere, nimic numai poate rezista in calea ta."
Epictetus






dr orasanu de la diagnosis.Are program joi dupa-amiaza.o consultatie este aproape 2 milioane.

uite aici program si nr telefon http://www.diagnosis.ro/centre-mainmenu1-123

Un gand bun pt Ginye si Stefanut .

_
"You gotta sing like you don't need the money /You gotta love like you'll never get hurt
You gotta dance like there's nobody watching/ It's gotta come from the heart/If you want it to work" Adam Brand

Alina, mama de bebe David (10 noiembrie 2008)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malinas spune:

ginye, da, am gasit una rezonabila ca pret, doar ca e destul de departe de casa si de serviciul meu si al sotului.Mai cautam.si oricum ramane valabila varianta unei bone, asta daca o sa fie cazul.

Un gand bun pt Ginye si Stefanut .

_
"You gotta sing like you don't need the money /You gotta love like you'll never get hurt
You gotta dance like there's nobody watching/ It's gotta come from the heart/If you want it to work" Adam Brand

Alina, mama de bebe David (10 noiembrie 2008)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ramo2007

Buna fetelor,

Fetelor, voi ati incercat sa plecati cu bebeii in vizita seara?Noi am fost vineri seara si am constatat ca pitica nu doarme in alta parte, adica adoarme, dar se trezeste des, drept pt. care vizita a fost f scurta ca sa nu-i stricam programul.Vom incerca sa mergem in vizite astfel incat cel tarziu la ora 19 sa fim acasa.Nu stiu ce vom face la vara cu programul ei de somn, ca as vrea s-o scot si seara afara, la plimbare, dar cred ca pe masura ce creste se va regla ea, atunci va papa si mancarica.

Ramo mami fericita de Sara Maria

02.12.2008

http://community.webshots.com/user/Ramona198080





Eu sunt pro ritualuri dar si pro flexibilitate si adaptabilitate.
Eu vreau sa o invat sa doarma si in alte case dar si ain alte brate. Cu Ana mergeam in vizite si special o lasam in bratele gazdei ca sa se invete si cu alte persoane. Si asa incet incet a invatat sa doarma si in alt pat decat al ei.
Vara am tot colindat cu ea. La 11 luni am lasat-o un we la soacra si a fost ok.
Mi se pare normal ca un nepot sa mai mearga din cand in cand o zi-doua la bunici in vizita si ideal este sa fie o vizita placuta, nu sa stea bunica cu el in brate toata noaptea ca nu vrea sa doarma acolo.
Sau, se poate intampla oricui, sa fie bolnav ba chiar sa se interneze o perioada si atunci musai bb e nevoit sa stea cu altcineva sau in alta casa, de asta-i bine sa fie adaptabil.
Asa cum eu ca parinte ma adaptez la programul lui de somn si papa asa si un copil poate face un efort din cand in cand.

Mami de www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Ana nazdravana (18.12.2004) si Elisa Andreea (09.12.2008)
Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elilov3 spune:

buei eu sunt tuta plec la bu fara sa stiu la ce doc sa merg
helloooo la medlife nu stiti nici un doc?

Eliza mami de
ingeras Ionut Pavel
si de

Dimitrie Gabriel 12.11.2008 botez
*******************************************
"La toate greutatile vietii tale cauta in tine puterea cu care sa le poti tine in piept.La ispita frumusetii tu ai infrangerea; la greutatea muncii, curajul; la vorba rea, rabdarea.Si cand ai ajuns la aceasta deprindere, nimic numai poate rezista in calea ta."
Epictetus



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hera25 spune:

Lorena nu stiu ce sa zic, dar eu zic ca am lapte suficient.Ea papa mai nou cate 10-15 min max. Eu cred ca nu mai e calitativ bun. Iar cu cerealele cu lapte nu stiu ce sa fac, ca ar insemna sa bag lapte praf.Si voiam sa o mai tin pe laptele meu. Eu ce fac in conditiile astea cu atata lapte in tzitzi? Ca am momente cand mi se fac sanii beton.Deci cred ca lapte e.Sa-i dau sie u cereale dim?Am zis sa-i dam seara ca sa se sature.Dar de unde?

Fericita mamica de bebe Lorena Elena 07.11.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramo2007 spune:

Citat:
citat din mesajul lui elilov3

buei eu sunt tuta plec la bu fara sa stiu la ce doc sa merg
helloooo la medlife nu stiti nici un doc?

Eliza mami de
ingeras Ionut Pavel
si de

Dimitrie Gabriel 12.11.2008 botez
*******************************************
"La toate greutatile vietii tale cauta in tine puterea cu care sa le poti tine in piept.La ispita frumusetii tu ai infrangerea; la greutatea muncii, curajul; la vorba rea, rabdarea.Si cand ai ajuns la aceasta deprindere, nimic numai poate rezista in calea ta."
Epictetus






Da-i un PM, sau mai sigur sun-o pe Babyzapi, ea stie ca a lucrat la Medlife.

Ramo mami fericita de Sara Maria

02.12.2008

http://community.webshots.com/user/Ramona198080


Mergi la inceput