*Cozonacei de noiembrie-decembrie 2008 (31)*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ginye55 spune:

Amalia

Babyzapi Raphael sa treaca repede febra.

Malinas sa-ti traiasca baiatul! La multe lunite inainte!

Anes pt Remus A facut 5 luni! Ce baiat mare!

ginye Eduard Stefan (12.10.2008)

Stefanut
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malinas spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mirtha

Salutare mamici !


Am vazut ca multe dintre noi am inceput diversificarea ieri 08.03.2009 si o parte din noi cu...morcov crud sau fiert. Evident independent una de cealalta.
Si noi am inceput ieri cu morcov crud pasat la robot , cu 2 linguri de apa fiarta si racita(va trebui sa gasesc alta solutie pt. apa , caci operatia asta imi ia ceva timp) pina la consistenta unei creme. A mincat destul de putin : cca. 4-5 lingurite.




Carmendu parca tu povesteai ceva despre un soi de apa cu care preparai laptele ? Poti sa imi spui cum se numea si unde o pot gasi la cantitate mai mare ?

Cu indemnizatia CIC la mine se pare ca sunt ceva intirzieri si nu inteleg dece. Probabil va trebui safac un drum. Am depus dosarul pe 09.02 si pina acum nu a venit nici decizia administrativa prin care sa se constate ca indeplinesc conditiile. La bani nici nu ma pot gandi in acest moment.




Nu am stiu ca putem sa le dam bebeilor si morcov crud, pasat.Am sa incerc si eu...dar mai incolo.Ma gandesc ca pot sa folosesc pulpa rezultata de la sucul de morcov, care este foarte fin pasata, pe care sa o amestec cu sucul rezultat.E o idee, mai studiez.

Apa pt preparearea laptelui praf au cei de la Humana, si la un pret bun se gaseste in Cora si Carrefour.

Eu am depus dosarul pe 13 ianuarie si nu am primit nici o decizie, nimic.Dar nu ma mai mir de nimic.


Un gand bun pt Ginye si Stefanut .

_
"You gotta sing like you don't need the money /You gotta love like you'll never get hurt
You gotta dance like there's nobody watching/ It's gotta come from the heart/If you want it to work" Adam Brand

Alina, mama de bebe David (10 noiembrie 2008)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

avem primul bb de 5 luni?! cum a zburat timpul............

ami, daca te 'ajuta' cu ceva, sa stii ca si eu sunt cu gatul sucit/intepenit... ma duc sa ma trantesc in pat, sa zac (atat cat m-or lasa fomistii astia mici)........

Mami de baieti nazdravani: Sebi(4 feb 2004) si Antonio(27 oct 2008)


www.youtube.com/watch?v=RYMC822iT4I" target="_blank">CITY OF ANGELS
Iubirea ne face sa plonjam in necunoscut si apoi ne da curajul de a rezista!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicus spune:

La multi ani pentru puiutzii care sunt nascuti in aceasta zi. MMMMM ce bun este tortul. malinas tare bun.... sa va traisaca si sa aveti parte numai de bucurii din partea micutzilor.
Sanatate multa mav si insanatosire grabnica.

MULTA SANATATE
pupici

Printesa noastra dulce Ana (15.12.2008) 12+ saptamani
pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malinas spune:

Citat:
citat din mesajul lui lauramiron

Malinas, eu nu-i inlocuiesc o masa de lapte cu suc, nici la prima fetita n-am facut-o, nu cred ca sucul ar putea sa-i tina de foame ca si laptele.
La Rebeca i-am inlocuit masa de dimineata de lapte cand am trecut de la suc la piure de fructe cu cereale sau cu branzica dulce.

_
Laura, mami de bebe Ecaterina Sara (6 dec. 2008) si domnisoara Rebeca Mara (16 sep. 2005)
Poze cu noi
http://community.webshots.com/album/569566859Ywlnwo



Eu i-am dat in prima zi, adica duminica, o lingurita de suc, in a doua zi- 2 lingurite si in a 3 a zi, adica azi, 3 lingurite.Nu mi-am propus eu sa-i inlocuiesc masa cu suc.Ma "scufundasi" !

Un gand bun pt Ginye si Stefanut .

_
"You gotta sing like you don't need the money /You gotta love like you'll never get hurt
You gotta dance like there's nobody watching/ It's gotta come from the heart/If you want it to work" Adam Brand

Alina, mama de bebe David (10 noiembrie 2008)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malinas spune:

Citat:
citat din mesajul lui mar_ysa_28

Buna seara doamnelor!



Malinas acelasi steamer l-am comandat si eu pe efamingo cu 219 ron...tu cu cat l-ai luat? MNasina de paine vreau si eu dar nu stiu unde sa o mai pun...




Noi l-am luat de la Altex si am platit un picut mai mult, cu vreo 3 -4 sute de mii de lei vechi.

Un gand bun pt Ginye si Stefanut .

_
"You gotta sing like you don't need the money /You gotta love like you'll never get hurt
You gotta dance like there's nobody watching/ It's gotta come from the heart/If you want it to work" Adam Brand

Alina, mama de bebe David (10 noiembrie 2008)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyzapi spune:

David de Malinas, La Multe Lunite! Sa cresti mare si frumos si sanatos!

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Isabela fericita de Raphael Nicolas(23.10.2008)
RAPHAEL si ISABELA
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginye55 spune:

Uitati aici flacau frumos!
http://community.webshots.com/album/563666485LzSWtA?vhost=community&start=48

ginye Eduard Stefan (12.10.2008)

Stefanut
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malinas spune:

Deci...sa va zic cum a fost la intalnirea de aseara.Pai...intr-un cuvant, a fost bine.

Din pacate tipa cu care am discutat si care e coordonatoarea departamentului nu stia amanunte legate de proiectul de care ar urma sa ma ocup.Stia doar cateva date generale, iar la intrebarile mele raspundea de obicei cu: "Nu stiu, daca e important ma informez si va spun."Cam era important sa am raspunsurile la toate acele intrebari, fiindca altfel nu am decat o imagine in ceata asupra a ceea ce ar trebui sa fac.dar, este ok si asta.Am lucrat pe genul acesta de proiecte, de fapt am lucrat cu categoria de persoane careia acest proiect i se adreseaza, cunosc multe dintre problemele ce pot sa apara pe parcurs si asta imi da un avantaj asupra lor.A ramas sa mai stabilim o intalnire sa cunosc echipa.Nu a reactionat negativ la salariul cerut, ceea ce ma face sa cred ca am cerut putin.Dar...mai vedem, discutiile decisive inca nu au fost.Va mai povestesc cand o sa aara noutati.Deocamdata...caut...ma informez ...de o cresa.

Un gand bun pt Ginye si Stefanut .

_
"You gotta sing like you don't need the money /You gotta love like you'll never get hurt
You gotta dance like there's nobody watching/ It's gotta come from the heart/If you want it to work" Adam Brand

Alina, mama de bebe David (10 noiembrie 2008)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginye55 spune:

Babyzapi

Amalia Mav multa sanatate!

ginye Eduard Stefan (12.10.2008)

Stefanut
Povestea nasterii

Mergi la inceput