Testam cremele de ochi

Testam cremele de ochi | Autor: desprecopii

Link direct la acest mesaj

Haideti sa ne impartasim experientele despre cremele de ochi.

Eu am folosit Clinique - crema gel pentru ochi. Imi place ca nu are miros - din cate am citit - mirosul unei creme este un produs toxic pentru piele.

Voi ce creme de ochi ati testat?



Desprecopii.com - Asa se naste o mare iubire.
iubesc:www.supereva.ro Blog: http://mirelablog.supereva.ro/dblog/

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

Io-s fana Bottega Verde http://www.bottegaverde.com/

_
Tzuni mic si drag si scump si pisicos si fericit siiii.... IN LUPTA CU KILELE

CINE VREA SI CINE POATE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Agness spune:

Eu acum sunt pe ROC si sunt pur si simplu incantata si uimita de cat de eficienta e pentru cearcane - de care nu speram sa scap prea curand. Am mai folosit/ incercat multe creme, dar nici una nu m-a uimit ca Retin-OL Multi-Corexion Eye, o am doar de o saptamana, o folosesc in fiecare dimineata si seara si efectiv se vad deja efectele (asupra cearcanelor, ca la riduri mai e nevoie de timp ca sa pot spune). Am luat-o dupa ce am citit ceva reviews pe net si se pare ca nu m-am inselat.

Agness - Mami de Monica (02.09.2006) si Eduard (02.10.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Si o prietena de a mea foloseste de aproximativ 2 saptamani Retin-OL Multi-Corexion Eye de la ROC insa fara rezultat, desi ea a mai avut experiente foarte bune cu produsele ROC in trecut. Are cearcane destul de adanci insa ma gandesc ca acestea pot avea si o cauza mai profunda: anul trecut a slabit aproximativ 40 kg, poate tenul ei are nevoie de refacere prelungita...

Ce folosesc eu? Pai, ulei de migdale. Am incercat foarte multe creme (de la 6 ron la 600 ron) dar cred ca asta ma multumeste cel mai bine deocamdata, simt pielea destul de hidratata (am 25 de ani).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellinia spune:

Excelent sibiectul. Chiar imi caut o crema de ochi si ma tot uit prin farmacii si nu stiu ce sa aleg. Am 30 de ani si niste ridulete enervate la coada ochiului (ca sa nu zic denumirea po****ra ...) pe care le-am facut , zic eu, de la faptul ca imi tot micsoram ochii pana sa-mi pun protectie la ochelari. Chiar ma intereseaza ceva care sa fi dat rezultate pentru riduletel;e astea mai fine, macar un pic ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_ene spune:

Eu nu am probleme de riduri inca dar folosesc o crema pentru conturul ochilor cu vitamina E de la The Body Shop si sunt foarte multumita...eu consider ca nu neaparat o crema scumpa e si cea mai buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karfe spune:

Mie-mi place la crema de ochi sa fie crema nu gel ,crema-gel,sau lichid si modul de prezentare sa nu fie in cutie.
Acum am o crema de la Helena Rubinstein http://www.helenarubinstein.com/_int/_fr/catalog/Product.aspx?prdcode=28896800&CategoryCode=AXE_Skincare^F1_Specific_zones_skincare,care mi se pare f.buna ,patrunde f. bine in piele si este zona f. bine hidratata.
Am avut si eu ROC, Retin-ox,Antirid Intensiv ,f.buna
Am mai avut Shiseido,Avene,Clarins.,care au fost OK.
Ce nu mi-a mers au fost cele de la Estee Lauder,imi lacrimau ochii de la ele(In schimb cremele de fata imi merg f. bine)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jenn spune:

Bun subiect!Ar fi bine sa scriem si varsta la care folosim crema respectiva,cred ca e important!Ca vad unele creme pe care as fi tentata sa le incerc dar nu stiu daca sunt potrivite .La 29 de ani am avut primul rid sub ochi,Clinique a facut minuni cu el.Acum,la 35 folosesc Vichy,doar ce am inceput o !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rose_selavie spune:

Buna fetelor, foarte interesant subiectul.As vrea sa completez si eu cu pareri din proprie experienta. Acum sunt la al doile tub de RoC Retin-Ox Multi Correction,l-am cumparat din nou fiindca prima data am observat unele imbunatatiri in zona cearcanelor, pareau cumva mai estompate si toata zona perioculara devenise mai catifelata si relaxata.
Insa nu stiu ce anume s-antamplat dar parca de data asta cearcanele stau tot acolo si se vad destul de tare...Astept sa termin tubul 2 si cred ca trec la altceva.
Am citit review-uri bune despre crema de ochi Vichy Lift Active Pro,eu am serumul pt ten tot din gama asta si e chiar excelent,lasa pielea incredibil de fina...si ma gandesc ca daca aceleasi substante active sunt si in crema de ochi poate merita incercata. Oricum, un sfat important e sa cereti mostre, e chiar pacat sa dam banii pe produse nu tocmai ieftine si sa constatam ca au efect zero, ba mai mult ne dau si efecte nedorite (RoC poate da usoare iritatii in primele zile care apoi dispar, dar e din cauza vitaminei C active, scrie si pe cutie). Am incercat si eu uleiul de migdale, da e bun, pielea e fina dar trebuie minim 10 minute sa astept pana penetreaza pielea si pot trece la machiaj. Daca il aplic seara uneori ma treazam cu ochii usor umflati. Mai fac cercetari si revin!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rose_selavie spune:

Jenn ai dreptate, e important sa mentionam varsta, am uitat sa specific in mesajul anterior. Eu am 29 si problema mea sunt cearcanele, cu ridurile ...inca nu,doamne ajuta. Depinde cat dorm, cata apa beau si cat stau in aer liber si asta conteaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Eu folosesc momentan crema contur ochi Bio de la Yves Rocher http://www.yves-rocher.fr/control/product/~category_id=1040/~pcategory=1000/~product_id=V3120 la fel si cea de fata de zi si de noapte din aceasi gama, sunt foarte multumita de ea.

Silvi si strumf mic Alain 19.01.2006
Adevarul, pur si simplu, este rareori pur si nu este niciodata simplu. Oscar Wilde

Mergi la inceput