GRAVIDUTE/MAMICUTE DIN BACAU(4)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cami33 spune:

Anna, e o scumpete Ioana ta albastrica. Pozitia "liliac" e preferata lui Luca.




Cami, mami de Maria Alexandra(02.05.2002) si de Luca Razvan(28.03.2008)


pozici


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina2700 spune:

Bine ai venit in club Cami!!! Uite ca se mareste gasca! Fericire mare! Intru acum si io sa vad pozici cu bebicii tai!
Anna Da! Chiar trece repede timpul..nici nu stiu cum a trecut luna asta mai sunt 3 zile si David implineste o luna!
Ne pregatim de botez deacum!
Va pupik fetelor ! Fug ca urmeaza baita!



http://community.webshots.com/album/570110551mxvPBV?start=12
David Luca Povestea Noastra http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=132371&whichpage=15

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns julax spune:

Softurela,ma bucur ca ti-ai facut timp sa ne impartasesti si noua acesta experienta.Alex a tusit vreo doua luni,dar productiv,rar si fara alte simptome,a luat 3 sticlute de antibiotic=prednison si alte siropuri.Starea lui generala era buna,mi se pare ca i-a dat prea usor antibiotic.Si acum mai tuseste,dar odata sau de 2 ori pezi,sper sa-i treaca.in fine...Cert e ca cu greu gasesti un medic bun,ca sa nu mai zic de sistemul sanitarMa bucur ca sunteti bine acum.Ne-am gandit si noi la un aparat pt aerosoli,care e bun cam in orice situatie
Alina,imi tot da eroare.o sa mai incerc sa vad pozele
Nanei,si mie imi place dr.Lovin,dar de data asta,cu tusea lui alex,mi s-a parut putin depasit de situatie.Am fost la 4 consulatatii la dlui,apoi la un orl-ist.
Anna,,de asmenea nu reusesc sa deschid pagina de pe webshots
Cami,bine ai venit!Iulia,mamica de Ioana(24.09.2008)@ Alex(24.08.2006)
www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared?z=16a7ba4b14da74203c245e&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">
Miniclipuri
Poze si filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina2700 spune:

Buna fetelor!
Haideti la !!!Mie imi trebuie o tare (dar nu prea am voie) ca sa ma trezesc si eu ca oamenii.David m-a tinut in priza azinoapte ,a papat la fiecare 2 ore de m-a zapacit,nu stiu daca e normal dar asta e ,daca plinge trebuie sa-i dau papa!Asa ca acum sunt zombie ,ma duc sa-mi fac un capucino poate imi mai revin,sau poate chiar am sa beau o adevarata!
Cami am reusit sa vad pozele voastre aseara! Super! FELICITARI! Aveti copii minunati.Chiar mi s-a parut la un moment dat ca Luca seamana cu comoara noastra!
Anna voi ce mai faceti?Ce progrese a mai facut Ioana?Apropos ce masura poarta Ioana acum?Ca noi am vazut un bebe de 6 luni ,duminica si ni s-a parut mare rau... o fi din cauza ca David este bebe mic ?Asa in poze Ioana e superba si chiar nu pare atat de mare!
Julax ai reusit sa vezi pozicile? Trebuie sa mearga !
Celelalte fete unde sunt?Asteptam vesti de la voi fetelor!


http://community.webshots.com/album/570110551mxvPBV?start=12
David Luca Povestea Noastra http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=132371&whichpage=15

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AnnaBaby spune:

Alina nasol ca esti obosita, stiu ce inseamna, te inteleg perfect...cu cafeaua cred ca poti sa bei, dar imediat dupa ce ai alaptat dimineata, ca pana la urmatorul alaptat sa se elimine cat de cat cofeina. Stiu ca unele mamici de la odiseea mea asa procedau. Eu daca i-am dat lapte praf n-am avut problema asta. Cu dimensiunea hainutelor e o adevarata problema, in sensul ca nu te poti baza pe ce sriu producatorii. In primul rand exisa 2 feluri de dimensiuni, pe baza nr de luni si pe nr de cm. Ioana acum are 71cm, cel putin asa am resit saptamana trecuta sa masor eu, dar nu sunt sigura, ca doar ea nu sta dreapta. E cam relativa masuratoarea. Iar la luni, la fel, am vazut hainute pe care scria ca sunt pt 6 luni dar erau bune pt un copil de 3-4, ce sa zic, te bazezi pe masurarea ochiometrica, adica te prientezi asa pe loc, dupa cat stii ca e copilul. Mie nu-mi iese chiar de fiecare data, dar mai bine sa fie mai mari decat mai mici.
Cat despre faptul ca ti s-a parut mare un copil de 6 luni e foarte normal. Tu acum esti obisnuita sa vezi un bb mic mic, exact asa am patit eu cand am vrnit cu Ioana acasa de la maternitate, m-am intalnit cu copilul unei vecine care atunci avea 8 luni si mi s-a parut urias! Si doar il stiam, il mai vazusem si inainte, si atunci mi se paruse mic...e vorba doar de perceptie...
La capitolul progrese, azi marcam unul f important: Ioana s-a ridicat singurica in picioare in patut! Asa am gasit-o dimineata!!!

Anna de Ioana Maria 11.07.2008
Ioana povestea nasterii

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202008&page=4" target="_blank">poze in concurs ann1 si ann11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina2700 spune:

WOW! FELICITARI IOANA!
E domnisorica deacum .Supeer! Trebuie sa sarbatoriti astazi!
Ma gandeam eu ca nu e chiar asa cum il vedem noi bebe cel de 6 luni,si ca e din cauza ca noi suntem micuti acum.Cat despre masuri....ai perfecta dreptate sunt doar orientative cele scrise,ca tot "din ochi" trebuie facute cumparaturile in materie de hainute!
Pupici la fete!


http://community.webshots.com/album/570110551mxvPBV?start=12
David Luca Povestea Noastra http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=132371&whichpage=15

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns softurela spune:

Citat:
citat din mesajul lui julax

Softurela,ma bucur ca ti-ai facut timp sa ne impartasesti si noua acesta experienta.Alex a tusit vreo doua luni,dar productiv,rar si fara alte simptome,a luat 3 sticlute de antibiotic=prednison si alte siropuri.Starea lui generala era buna,mi se pare ca i-a dat prea usor antibiotic.Si acum mai tuseste,dar odata sau de 2 ori pezi,sper sa-i treaca.in fine...Cert e ca cu greu gasesti un medic bun,ca sa nu mai zic de sistemul sanitarMa bucur ca sunteti bine acum.Ne-am gandit si noi la un aparat pt aerosoli,care e bun cam in orice situatie
Alina,imi tot da eroare.o sa mai incerc sa vad pozele
Nanei,si mie imi place dr.Lovin,dar de data asta,cu tusea lui alex,mi s-a parut putin depasit de situatie.Am fost la 4 consulatatii la dlui,apoi la un orl-ist.



Nu ai facut deloc aerosol cu el ?
La fetita mea totul a inceput cu o raceala pe 15 decembrie, pe 22 dec..diagnostic bronsiolita (augumentin, ambroxol, predinson, sirop de tuse). Dupa cateva zile, i-a trecut, mai tusea de 4,5 ori pe zi fara alte simptome. Pe 6 ian a facut o criza urata respiratorie si a ajuns cianotica la spital (Bacau). Hemosuccinat, antibiotic, aerosol...etc. Dupa 4 zile i-a trecut din nou, tusea scurt si productiv de 2,3 ori pe zi. Dupa 2 saptamani am luat-o de la capat. Tuse urata, se sufoca efectiv in somn. Am ajuns la Bucuresti. Dupa 2 sedinte de aerosol, in prima noapte nu a tusit deloc, a doua zi de 2,3 ori, a treia zi DELOC. A trecut mai mult de o luna de la externare si nu a mai tusit DELOC.
Febra nu a facut nicodata iar starea ei era una foarte buna.

Multa sanatate

Nasterea unui Miracol: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=134518

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramona7575 spune:

Buna fetetelor,

Sunt din Bacau, v-am mai scris cu ceva vreme in urma, am preferat sa citesc si sa stau in umbra. Eu sunt insarcinata in 8 luni si astept un baietel in luna mai. La cate am vazut in ultima perioada la tv.o sa nasc cezariana, sapt.viitoare voi vorbi cu dr.Huszar, sper sa nu ma refuze altfel apelez la alt doctor chiar de am cotizat mereu la ea. Voi ati scapat de acest stress dar aveti aletele...
Am o intrebare la voi... de la ce varsta se poate folosi aerosol pt.copii. Stiu ca si cumnata mea foloseste la baietelul ei de 2 ani si da rezultate.
Sanatate maxima la toti copii si nu numai, cand se va naste bebe al meu sper sa apelez cu incredere la voi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina2700 spune:

Buna fetelor!
Ramona din cate stiu eu aeorosolii se pot folosi chiar din primele zile de viata,insa acasa din cate stiu eu nu poti sa pui in aparat decat ser fiziologic! Eu oricum cred ca trebuie sa ai anumite indicatii de la medic inainte de ai face BB-lusului aerosol.
Mai ai un pic si ai sa faci si tu cunostinta cu minunea din burtica!Eu iti urez o nastere usoara (prin cezariana daca asa vrei) si o recuperare rapida!Parerea mea este ca : E foarte important ca medicul sa iti asculte parerea in privinta nasterii,deci daca tu te-ai decis sa nasti prin cezariana ar fi bine sa coopereze in sensul asta!
Noi iti tinem pumnii si te asteptam cu vesti bune!
Pupici la toate fetele


http://community.webshots.com/album/570110551mxvPBV?start=12
David Luca Povestea Noastra http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=132371&whichpage=15

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns julax spune:

Softurela,simptomele lui Alex erau aceleasi ca cele descrise,mai putin criza si diagnosticul(pediatrul i-a trecut pneumonie interstitiala,iar orl-istul rinoadenoidita acutizata paeca...)Aici niciun medic nu mi-a dat aerosoli,orl=istului i-am sugerat,dar a spus ca e nevoie de antibiotic,nu cred ca a dat asa mare importanta aerosolilor.am tot citit in ultimul timp si am constatat ca fac foarte bine,de accea intentionez sa-mi iau un aparat,mai ramane sa gasesc medicul care sa-mi prescrie reteta corecta.Voi de care aveti,cu ultrasunete sau cu piston?Si vreo marca recomandata?Pana acum inclin catre Laica cu ultrasunete,dar cica cele clasice ar mai bune,chiar daca sunt mai zgomotoase
Alina,am vazut printul plimbaret
Anna,felicitari pentru progresul Ioanei
Cami,am admirat si comorile taleIulia,mamica de Ioana(24.09.2008)@ Alex(24.08.2006)
www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared?z=16a7ba4b14da74203c245e&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">
Miniclipuri
Poze si filmulete

Mergi la inceput