Mamici de Ghiocei Marti-Aprilie 2009 (89)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns SimonaMami spune:

Citat:
citat din mesajul lui malta



] Mihaelacg



As vrea sa fiu si eu trecuta pe listuta la prima pagina cu:

Malta
DN 29.06.1971, UM 29.06.2008, DPN 08.04.2009 cu Vincenzo Stelian



Malta, ceva imi pare ciudat cu DPN-ul tau. Si eu am DPN tot 8.04, dar UM pe 02.07. Cum tu ai UM pe 29 (de ziua ta, vad :) ) ar trebui sa ai DPN ceva mai devreme, nu?

Simona 35+, cu David Christian / Clara Michaela

mami de
Eric Christian (02.03.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

simona, ovulatia depinde la fiecare de lungimea CM, si DPN depinde de cind a fost ovulatia te-am lamurit (bustean )?

Fille du Sud 37 cu Dragonbella
J- 17
Toulouse, la ville rose

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florinela79 spune:

Buna dimineata!
Vai cate mamici isi fac aparitia astazi, sa le uram nastere usoara si bebei sanatosi!
mihaelacg
mititica



38+ ...16 martie

Florinela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SimonaMami spune:

Citat:
citat din mesajul lui chatonel

simona, ovulatia depinde la fiecare de lungimea CM, si DPN depinde de cind a fost ovulatia te-am lamurit (bustean )?

Fille du Sud 37 cu Dragonbella
J- 17
Toulouse, la ville rose



Chatonel, in teorie sunt absolut de acord. BUT ... cum foarte putine dintre noi stiu cand au avut exact ovulatia, DPN-ul se calculeaza these days pe baza UM, deci la DPN-uri identice ar trebui sa corespunda si UM-uri identice.

Simona 35+, cu David Christian / Clara Michaela

mami de
Eric Christian (02.03.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florinela79 spune:

?Silvi4, Natalia-Maria suna frumos, si eu cati nervi mi-am facut pe tema numelui si cate nopti m-am uitat pe pereti .
mi se parea ca doar eu sunt interesata de subiect, al meu decat comenta, la fel si restul familionului ...nimeni nu venea cu sugestii care sa-mi placa.
Asa ca daca toata lumea a cazut de acord cu Victor ramane Victor...iar ca nume de Sf. sa aiba zi onomastica Cristian; ....intr-un final ramane Victor Cristian (varianta multumitoare pentru TOATA LUMEA).
Acum ma intrebau, dar daca-i fata ??????....Miruna.

Florinela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shasa spune:



MIHAELA



Florin 18.05.2002Teodor 01.03.2005BB3 - Petru - 35+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Galushca spune:

Daca nu cumva a venit deja bebe:
Mihaela



Mititica



Alexa



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malta spune:

Dragele mele, stiu exact data conceptiei, 15.07.08 iar UM a fost chiar de ziua mea. Acum, dupa calculatoarele automate de pe net imi da DPN ca 05.04.09, iar dr. de familie mi-a scris de la inceput ca DPN 10.04.09. Acum, cum a da Dumnezeu. Dupa ce am scapat de nasterea prematura din 23.01.09, ma bucur pentru orice zi in plus a bebelusului in burtica. Stau din ianuarie cu tratament la pat, si nu prea sper sa prind luna aprilie.

Malta 36+ Vincenzo Stelian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

mesaj mihaelacg are contractii la 5 minute acum. ashteapta dilataia buna pt epidurala si ne multumeste tuturor pt galerie

37+
poze

AMR 14 de zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:


MITITICA





ALEXA


deshi cred ca alexa a vazut-o deja pe micutza ei pana la ora asta

37+
poze

AMR 14 de zile

Mergi la inceput