Mamici de Albinutze de Mai-Iunie 2009(48)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Nu e prea tarziu maine, eu fac din cei cu zeama maine, ca se fac usor, dar voiam moldovenesti.
Cartile cu diversificarea sunt diferite si ideile pediatrilor sunt diferite. Eu ma stiam pe mine dependenta de dulciuri si nu am riscat nimic. De croissant nu stiu ce sa zic, nu e dulce deloc? Nu papa bine nici daca alearga toata ziua si isi consuma energia?

Carla, s.25 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

Saby in burtica *******poze 15-18 luni *******Burtica bebe2
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Blue, am uitat sa-ti spun ca am mai vazut copii care au fost obisnuiti cu borcanele si nu mananca gatit. Mie nu mi-a facut asa, i-am dat si borcanele cand eram pe drum sau cand nu aveam ceva pregatit in momentul ala, dar ea a preferat ce-i gateam eu.

Comic este ca eu gatesc mancare doar de cand am copil, pana acum sotul se ocupa cu asta si eu faceam dulciurile, mamaliga, salata si sandwich-urile.

Carla, s.25 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

Saby in burtica *******poze 15-18 luni *******Burtica bebe2
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue77 spune:

cum sa ti spun mananca tot ce are in farfurie mereu nu asta e problema ci faptul ca nu mananca singur fara sa stai sa i aduci aminte...am mai vazut copii manaca ca noi chiar daca vorbesc, mananca..
Marc e visator la masa si ne povesteste chestii si uita sa manance si tot tre sa i aduc aminte...

NOI
Cristina 28 + 2 si Marc (28.08.2004)
bebe2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Inteleg, asta te cam termina psihic. Poate este doar o perioada, sau poate este genul care nu are nevoie de multa mancare. Atat timp cat este sanatos, eu zic sa stai linistita, chiar daca te inteleg bine ca nu mai ai rabdare.

Carla, s.25 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

Saby in burtica *******poze 15-18 luni *******Burtica bebe2
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicuratze spune:

Carla,bine ca ai zis, eu am inceput diversificarea cu suc de morcovi si mere,ca asa scria la carte...Ce sa zic, macar al meu e consecvent,a mancat intotdeauna carne,legume mai putin si numai intregi,nepisate,si fructe la greu ( ca ta-su ).Mancare fac si eu zilnic,mai ales ca altfel nu mananca ala mare.

Blue,ai dreptate,si al meu face la fel,la masa e cu gandul la joaca,sau chiar se joaca cu ce prinde:furculita,painea...

Maria,numai oamenii anormali ca mine gatesc duminica,recunosc ca fac treaba numai cand am chef ( oricum am terminat repede sarmalele ca am facut vreo 30 ).

Ioana,nici noi n-am avut chef de nimic azi,cred ca e si de la vreme cum spunea Carla.




elena,25 cu +Radu (21.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaMi spune:

DRAGI ALBINUTE VA UREZ SI EU DIN SUFLET "LA MULTI ANI" SI VOUA SI MAMELOR VOASTRE SI SA DEA DD SA AVEM CU TOATE BBI SANATOSI SI LA TERMEN SI SA NE BUCURAM DE EI

eu acum am revenit din cantonamentul de 2 zile de la mama CARLA, MARIAam copt azi toata ziua la Sfinti (asa se numesc mucenicii in moldova)asa ca va astept

30 + Bianca Maria / Ema Andreea

http://picasaweb.google.com/Dana.Maria.Mihalache

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Seara buna fetele!!

Acum ne-am adunat si noi pe acasa...am fost la plimbare si in vizita la frate-miu,ca ii era dor la nepotel de noi..

Nicuratze..pai si eu mai gatesc duminica,stai linistita...depinde de chef,de programul de sambata...asa ca nu esti deloc anormala!!
DanaMi..multumesc pt invitatie!!

28+ Darius Nicholas

Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraOana spune:

hallo fetele..am intrat doar sa va spun "la multi ani" de 8 martie..nu am intrat zilele trecute pt ca nu am fost deloc in toanele mele..de citit vam citit..dar nu am fost in toane de scris..sper sa imi revin curind..nu stiu ce e cu mine de am intrat asa dintr-o data in depresivitatea asta...bebelutul e ok, deja mi se misca si mie toata burtica cind are el chef de dans si maine mergem la dr..abia astept (sper sa imi mai ridice un pic moralul)

va pupacesc pe toate

29+
bebicul nostru
www.hi5.com/friend/photos/displayPhotoUser.do?photoId=3271029365&ownerId=174883471&albumId=275705303" target="_blank">burtica mea minuscula

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaMi spune:

eu ma bag la ca am stat toata ziua in buctarie si nu ma simt prea bine, multi si spor la scris schimbul 3

30 + Bianca Maria / Ema Andreea

http://picasaweb.google.com/Dana.Maria.Mihalache

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Nicuratze, nu esti anormala, de regula noi facem curatenie sambata si gatim mai elaborat duminica.
Dana, sa stii ca as veni zburand la "sfinti", mi-e pofta de mor, trebuie sa gasesc urgent la o cofetarie sau la o prietena. In ce zona stai?

Carla, s.25 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

Saby in burtica *******poze 15-18 luni *******Burtica bebe2
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput