Gravidute&Mamici de IASI- A venit Primavara!(85)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

YUHU!!!

Sunt singura pe aici? Numa' copchilul meu doarme? Numa' vasele mele asteapta sa fie spalate? Numa'...?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

Daniela acolo Stefan ceruse, dupa muuuult timp, o a doua portie. manca peste cu usturoi. Dar, desigur, fara paine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns byu spune:

Salut gagici
dis de dimineata, m-am dus la spital...7.30, am venit la 3, am intrat in stagiu ......apoi tre sa dau examen

ieri am primit si eu f;ori numai ca eu am stat in bucatarie de dim pana seara, am facut ciorba radauteana, pui cu legume la cuptor, piure cu piftelute si o placinta cu branza, apoi am mers pe la so cri si pe la ai mei,,venit acasa pregatit pe azi si nani.

Byucu CASIAN ANDREI

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Citat:
citat din mesajul lui ghinetz
Michelle, tu intrebai de o reteta de somon? Uite, eu fac asa: calesc putin-putin ceapa pestisor, morcov, ardei gras, dovlecei, brocoli in tigaie. Eventual sting cu apa, adica dupa un scurt timp torn o cana de apa si le mai las sa se patrunda, sa-si imprumute aromele. Le sarez si piperez. Apoi arunc amestecul intr-o tava termorezistenta si pun somonul deasupra (sarat si piperat si el in prealabil). Daca mai trebuie mai pun putina apa. Il las sa se patrunda bine si la sfarsit pun deasupra smantana in care am sfaramt usturoi. Inchid cuptorul imediat ce am pus smantana, dar il mai las acaolo, la cald. Iese...tare bun. (A! Pe bucata pe care o manaca Victor nu pun smantana; lui nu-i place nimic usturoiat)

Eu intrebam de reteta cu somon.
Azi l-am facut si eu,dar l-am facut simplu,la gratar si cu lamaie. A fost bun. A mancat si Robert o bucatica. I-am zis ca e friptura de pui. A mancat si niste supa,dar i-am dat-o eu. Si daca tot am facut compromisul asta i-am mai bagat si cate o bucatica de peste,o piteam pe sub taitei.


Miha si comorile
Vreau sa nu mai fiu diferit
De la lume adunate si-napoi la lume date...

Daca va este frica sa nu va ingrasati, incercati sa beti inainte de fiecare masa 100 ml de cognac. Cognac-ul, precum se stie din batrani, atenueaza teama...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Alina, multa sanatate lui David.

mihharo, asteptam poza cu tortul....

Michelle, multumim.

Daniela, ce frumos ati petrecut....

Oana, multumim de reteta.
Am admirat cei doi cucuieti.... dar ce dulce e suparatul.....si l-ai pus sa faca ordine? Iar tie iti sta foarte bine.
Si am admirat si bunatatile....

Byu, cum a fost la interviu?

Daniela, multumim.



Poze din ianuarie-februarie 2009

Lacramioara (08.12.1975) mamica Stefaniei Iulia (05.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Citat:
citat din mesajul lui ghinetz
Numa' bun de pus in albumul cu bunatati.

Mmmm..ce de bunatati am vazut acolo...

Ma bucur ca ti-au placut fursecurile! Iar ideea e cu 8-ul e...


Miha si comorile
Vreau sa nu mai fiu diferit
De la lume adunate si-napoi la lume date...

Daca va este frica sa nu va ingrasati, incercati sa beti inainte de fiecare masa 100 ml de cognac. Cognac-ul, precum se stie din batrani, atenueaza teama...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihamora spune:

Oana - i-a zi de unde te-ai inspirat cu 8-ul ala, eu cred ca au venit pana la urma cipandeii la tine si tu nu ne-ai mai chemat pe noi si uite de unde a venit ispiratia ta cu 8 -8-8...interesant.
Frumoasa culoarea si tunsoarea esti trandy.

Daniela - frate-miu e dansator?
Wow ce scumpi copilasi cred ca era super imaginea cu ei tinandu-se de mana.

Byu- felicitari!!! si multa bafta in continuare!!!
Incarcat program ai avut ieri

Eu am fost la cumparaturi cat a dormit copilul,am cheltuit o gramada de bani mi-am luat mixer de ala fix cu tot cu bol, ca cel pe care l-am avut l-a arucat copilul si nu mai functioneaza, bine ca era cel mai ieftin posibil. Am luat foi pandispan de la unic, merci Oana
Acum m-am vopsit si eu sa arat mai tanara, adica sa nu mi se mai vada firele albe ca ma deprima
Cam asta a fost activitatea pe azi


Michelle si Dominic



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

buna seara
Noi am luat teapa, nu am facut rezerv ieri si era full chiar si la ora 15.30-16.00 la localuri..am incercat pe la vreo 3, dupa care am luat-o spre mall..unde tot full si ingramadeala de ma apucase nervii..Michelle sarbatorea cu fetele, dar eu eram plina de nervi si muream de cald..pana la urma am gasit o masa la pergola si am stat..a fost ok per ansamblu..mi-ar fi placut si mie un dans..poate cu alta ocazie..

Miha,sa iti fie de bine vopsitul si achizitiile!
Oana, iti sta f bine noul look!
Raluca/byu,felicitari si mult succes!
Raluca/ralnied, cu placere!
Daniela, Miha sa va fie de bine si voua pensatul!
Vad ca azi a fost zi de infrumusetare pt. voi..eu am vegetat in casa fara chef.de fapt, am dormit prost si putin asta noapte si dimineata aveam o febra musculara in picioare...(a dansat Michelle si febra o aveam eu:)



www.totsites.com/tot/alessiastefana" target="_blank"> my page

Cristina si Alessia Stefana
Craciun 2008
Februarie 2009
Hainute pe comanda

Shopping pt.copii






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihamora
Eu am fost la cumparaturi cat a dormit copilul,am cheltuit o gramada de bani mi-am luat mixer de ala fix cu tot cu bol, ca cel pe care l-am avut l-a arucat copilul si nu mai functioneaza, bine ca era cel mai ieftin posibil.

Si eu tot de asta vreau sa-mi iau,cand o veni vremea investitiilor. Acu e criza!
Cat a costat?


Miha si comorile
Vreau sa nu mai fiu diferit
De la lume adunate si-napoi la lume date...

Daca va este frica sa nu va ingrasati, incercati sa beti inainte de fiecare masa 100 ml de cognac. Cognac-ul, precum se stie din batrani, atenueaza teama...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihamora spune:

Citat:
citat din mesajul lui mariussimiuc

Citat:
citat din mesajul lui mihamora
Eu am fost la cumparaturi cat a dormit copilul,am cheltuit o gramada de bani mi-am luat mixer de ala fix cu tot cu bol, ca cel pe care l-am avut l-a arucat copilul si nu mai functioneaza, bine ca era cel mai ieftin posibil.

Si eu tot de asta vreau sa-mi iau,cand o veni vremea investitiilor. Acu e criza!
Cat a costat?


Miha si comorile
Vreau sa nu mai fiu diferit
De la lume adunate si-napoi la lume date...

Daca va este frica sa nu va ingrasati, incercati sa beti inainte de fiecare masa 100 ml de cognac. Cognac-ul, precum se stie din batrani, atenueaza teama...



Puteam sa jur ca ai de asta, cum povesteai ca in timp ce faci mancare pui si de ceva dulce
Am luat din carrefour nu am studiat piata , erau 2 tipuri , l-am luat pe cel mai ieftin, 70 ron.

Michelle si Dominic



Mergi la inceput