PRIETENE FARA TITLU (33)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

DANIELA mersi de complimente,da e frumoasa,nu de alta dar a binevoit de data asta sa stea la pozat fara sa se fatzaie sau strambe prea mult.Ceea ce rar de tot se intampla,ca de obicei se prosteste si maimutzareste in ultimul hal cand vreau sa o pozez: strange din buze,ranjeste fortat,se incrunta,beleste ochii etc.
Fain de voi ca e vreme buna,la noi ploua putin sau sta sa ploua.Va sa zica acum a facut Rares febra Poate ii trece pana maine,daca nu e mare.Sunt curioasa ce mai zice doctorul.
Eu fac azi piept de pui pane si cartofi piure.Supa nu stiu ce sa mai fac,eu am mancat ca mai aveam din cea de brocolli.Diana a mancat ieri ciorba la mami.Si sarmale a mancat seara.Azi mananca tot acolo la amiaza,asa ca nu ma agit cu supa.Nu mai zic ca domnu' sot de doua zile numai paine prajita si ceai baga,ca iar boleste,il doare scafarlia.

MONI 17s+ SI www.dropshots.com/DIA1#date" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
"Rasul e o vacanta instant"

www.versuri-si-creatii.ro/poezii/e/serghei-esenin-7zuduho/focul-vanat-7zudpho.html" target="_blank"> www.youtube.com/watch?v=weJ4a5cKGZ4" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

DANIELA lasa mai cursurile de gatit,nu vezi ca cine-i pasionat in exces de gatit de obicei e ?
Cat despre invatat,vai ce m-am saturat si eu Eu as avea in plan engleza,poate as putea sa mi-o mai reamintesc si sa o mai aprofundez,incercand sa o invat pe Diana ...

MONI 17s+ SI www.dropshots.com/DIA1#date" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
"Rasul e o vacanta instant"

www.versuri-si-creatii.ro/poezii/e/serghei-esenin-7zuduho/focul-vanat-7zudpho.html" target="_blank"> www.youtube.com/watch?v=weJ4a5cKGZ4" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marchplayer spune:

Eu nu sunt fata pasionata de gatit ca nici nu prea stiu mare lucru si tot sunt grasa.
Cand zici ca vezi film mai zi si tu ce film este.

daniela cu minunile ioana alexandra (05.02.2006)si rares stefan (15.07.2007)
www.dropshots.com/marchplayer" target="_blank"> filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Pai aseara m-am uitat la TV ,intai pe Halmark la un film canadian Nevasta de soldat - fainut,dar m-a cam facut sa ma smiorcai.Al doilea pe TVR1 Lista neagra,film de razboi,nu credeam ca o sa imi placa atat ,dupa ce am citit pe scurt subiectul,dar a meritat cele 4 stele acordate de revista TVMania.A fost si premiat la festivalul de la Venetia.Amandoua au fost genul drama.

MONI 17s+ SI www.dropshots.com/DIA1#date" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
"Rasul e o vacanta instant"

www.versuri-si-creatii.ro/poezii/e/serghei-esenin-7zuduho/focul-vanat-7zudpho.html" target="_blank"> www.youtube.com/watch?v=weJ4a5cKGZ4" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Nici eu nu-s pasionata de gatit,dar cam stiu sa fac de toate din cele clasice si mai ales din cele se gatesc in zona.Si am o carte de bucate foarte buna de dinainte de revolutie.Daca vreau sa fac ceva nou,ma mai uit prin ea ca sa ma inspir cam ce se poate face din anumite legume,sau dintr-un anumit tip de carne.Nu prea urmez eu retetele fix cum sunt scrise,doar ma inspir,sa zicem cam ce condimente,ce tip de sos etc. se asorteaza la carnea sau legumele pe care le am in dotare in momentul respectiv.Si improvizez ... Dar sincer deschid cartea aia cel mult odata ... la 2-3 luni

MONI 17s+ SI www.dropshots.com/DIA1#date" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
"Rasul e o vacanta instant"

www.versuri-si-creatii.ro/poezii/e/serghei-esenin-7zuduho/focul-vanat-7zudpho.html" target="_blank"> www.youtube.com/watch?v=weJ4a5cKGZ4" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marchplayer spune:

N-am auzit de ele. De citit prin reviste recenzii nici atat. mai am si eu niste filme noi ce vreau sa le vad dar vad ca nu-mi merg subtitrarile pe usb si cum eu ma uit dupa ce se culca copii nu pot da sonorul tare si nu inteleg nimic.
ma gandeam ca as duce-o pe ioana la o gradinita particulara pe la Constanta. Astea de aici ma enerveaza la maxim. Una este de stat vai mama ei, urata, cu miros de mucegai, veche antica si de demult, plus educatori in consecinta. Si asta unde a fost si Ioana este noua dar tot nu-mi place ca este in vecinatatea cimintirului si a bisericii(acum nu stie Ioana ce-i cu alea dar...) si nici nu prea se ocupa de astia mici cum trebuie, sunt prea multi in grupa si nu au si ingrijitoare. doar educatoarea nu face fata si nu apuca sa-i invete mare lucru. Asa ca sunt in cautari, am auzit de una care ii si ia pe copii cu microbuzul de aici din Eforie si este pana la ora 14. mai sap sa aflu mai multe detalii.

daniela cu minunile ioana alexandra (05.02.2006)si rares stefan (15.07.2007)
www.dropshots.com/marchplayer" target="_blank"> filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

DANIELA nici eu nu am auzit.Noi de obicei citim in revista TVMANIA ce filme sunt in seara respectiva pe la TV,vad cam ce gen sunt,cate stele le acorda revista si daca imi place subiectul,ma mai uit si daca e evaluat doar la 2 stele ...E-adevarat ca in ultima vreme cam rar ma uit,dar ma mai apuca.Daca o sa stau acasa trebuie sa ma cam reobisnuiesc cu TV-ul
Acuma despre gradinita.Nu te pune sa trimiti copilul pe drumuri de pe-acum,eu numai cand aud de microbuse mi se ridica parul si cand ma gandesc si la traseurile dintre Constanta si statiuni si deci si Eforie mi se zbarleste de tot!!! Acolo conduc aia ca nebunii!!! Ce daca e doar o educatoare? La Diana cum crezi ca e? Una in tura la 24 de copii.Si n-a crapat Diana pana acum la regimul asta ... Ingrijitoarele doar pun si strang masa si fac curatenie,nu se ocupa de copii.Poate doar cele de la cresa ... Cat despre cimitir si biserica,esti chiar amuzanta ... macar e oleak de verdeata prin preajma Noi am plimbat-o intr-o veselie pe Diana vara prin cimitirul din cartier,cel mai mare din oras: cu multa verdeata,copaci seculari,alei ingrijite,flori,liniste Ce-are? Ba e chiar furmos!

MONI 17s+ SI www.dropshots.com/DIA1#date" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
"Rasul e o vacanta instant"

www.versuri-si-creatii.ro/poezii/e/serghei-esenin-7zuduho/focul-vanat-7zudpho.html" target="_blank"> www.youtube.com/watch?v=weJ4a5cKGZ4" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Hei ce mai pauza in zona! Toata lumea chefuieste? Si eu "chefuiesc" de zor: indosariez harztoage si pap cioco.Noroc ca mi-au refacut stocul fratelo si husbandu' ...
Ma gandeam acum referitor la kile: ce ti-e si cu hormonii astia! Pai papam la greu si nu puneam juma' de kil amarat pe mine si acum in patru luni am si pus 6 kile deja! Si nu pot zice ca mananc mult mai mult,poate doar in ianuarie am bagat mai en gros,dar asa e iarna.
A fost figura cosmeticiana ieri: cand i-am zis de cele 6 kile in plus,a belit niste ochi si a intrebat UNDE??? ca nu se vede ... Pai vreo 3 cred ca numai la sunt

MONI 17s+ SI www.dropshots.com/DIA1#date" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
"Rasul e o vacanta instant"

www.versuri-si-creatii.ro/poezii/e/serghei-esenin-7zuduho/focul-vanat-7zudpho.html" target="_blank"> www.youtube.com/watch?v=weJ4a5cKGZ4" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marchplayer spune:

Chiar pauza. pai se odihneste lumea. Am stat si eu langa copii cat au dormit, am incercat sa ma uit la unh film pe HBO dar m-a furat somnul, apoi a plans rares, probabil pentru ca respira dificil ca i se infunda nasul si a trebuit sa-l pun pe picioare...
Ma mai gandesc ma cu gradinita, sa vad despre ce-i vorba si dincolo si cat costa si sa vad daca merita. Aici este misto ca-i aproape dar nu stiu daca invata ceva, mai ales cat o sa fie la grupa mica. Stiu sigur ca la grupa mare este o educatoare cam pusa pe studiu, mai toti copii de acolo stiu sa scrie si sa citeasca deja dar mie nu-mi place tipa. este o persoana rece.
lasa fata ca de data asta ramai cu ceva kile in plus, asta daca le vrei si nu bagi vreo cura dupa ce nasti.

daniela cu minunile ioana alexandra (05.02.2006)si rares stefan (15.07.2007)
www.dropshots.com/marchplayer" target="_blank"> filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Daaaaa ce sa zic ca si cu Diana am ramas cu ceva kile dar nu mai mult de un an Insa cine stie,poate daca stau acasa poate am vreo sansa.Numai ca o sa trebuiasca sa bag la plimbari cu de m-oi acri
Mor de ciuda ca mi s-a terminat cartusul la imprimanta - de regula se termina INTOTDEAUNA duminica Si cel de rezerva nu merge,cred ca l-am reumplut de prea multe ori.Asta e,o sa listez maine en gros.
Tu stii cu gradinita,dar ce vrei si tu sa ii invete asa deosebit pe-acolo? Mai ales ca e la program scurt de 4 ore ... sa o duci asa de departe? Uite chiar imi zicea prietena-mea din Italia iar ce incantata a fost si de serbarea asta a Dianei.La ei nici vorba,canta toti in cor o melodie doua si basta.Nici vorba de dansuri,iar de poezii individuale nici atat!
Iar cu aia ca e rece ... poate pana ajunge Ioana in grupa mare se schimba.Sau stai un pic,cum e acolo? Nu cu cea care incep in grupa mica raman si in continuare ??? Ca la stat asa e.


MONI 17s+ SI www.dropshots.com/DIA1#date" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
"Rasul e o vacanta instant"

www.versuri-si-creatii.ro/poezii/e/serghei-esenin-7zuduho/focul-vanat-7zudpho.html" target="_blank"> www.youtube.com/watch?v=weJ4a5cKGZ4" target="_blank">

Mergi la inceput