Mamici de zmeurici iulie-august 2009 (29)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica2008 spune:

buna fetelor ce dor mi_a fost de voieu nu am mai intrat de mult aproape o luna
sa va povestesc ce am patit pe \17 feb trebuia sa ma duc la dr pt eco morfologica de sem 2 cand ma duc la baie sa ma pregatesc surpriza o pata de sange.nu va spun ca era sa inebunesc am inceput sa plang si am pecat de urgenta la dr.bebe era bine avea 350g la 20 de sap si era ff bine format,placenta era sus,colul lung dar intredeschis.am stat 2 sap la pat cu no_spa si utrogestan si cand am fost la control acum o sap jumate era totul bine.acuma trebuie sa ma duc iar la control pe 19.pata de sange nu se stie de la ce a fost dr spune ca poate de la infectia urinara pe care o aveam,eu asa sper.bine ca fost doar o pata mica si ca dupa aceea nu am mai sangerat.
eram disperata credeam ca a patit ceva bebe dar dumnezeu a vut grija de el si este bine si sper sa fii bine in continuare
il simt ca misca in fiecare zii si e super misto ca asa stiu ca e bine,burtica a crescut se vede chiar biine si sunt super mandra
aha tocmai va salutat si bebe cu un sut in burtica la mami
acum va las vb maine va pupic pe toate si pe bebelusi din burtici

monica mamica in devenire+19denis stefan
doamne ajutane sa avem bebici sanatosi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CriPOD spune:

Si-am uitat... alynakiss, de ce a zis dr tau ca nu e bine ca e burtic prea mare? Ca si a mea e cel putin ca la fie-mea la 7 luni, dar pe mine ma lasa in ingoranta.

micaalsa, am vb ieri cu mama, era pe la voi vremea exact ca pe-aici, de unde am dedus ca probabil geografic suntem de fapt invecinati.


Common sense is not so common...[Voltaire]

Mom me  www.travelpod.com/members/_mqqm_" target="_blank">
#1     #2     #3  [-0.18]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynakiss spune:

mqqmnu stiu daca am scris eu gresit , dar dr a zis ca am burtica tare , era ca piatra si mai am si durerii
eu din contra imi fac griji ca e prea mica eu sunt un pic mai pufoasa la 1.57 am plecat cu 63 kg si acum am 66, deci nu am luat decat 3 kg
dr a zis ca asta e in regula si bebelul e in parametrii normali, eu doar sper sa treca durerile de burtica ca in rest e ok


22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pogos spune:

mqqm, si eu am burta mai mare decat la prima sarcina, dar am inteles ca este normal sa fie asa. musculatura abdominala este mai lasata si de aia se vede mai devreme burtica.

Laura, mami de Ana Catinca (25.09.2006)
si in burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CriPOD spune:

alynakiss, tu ai zis bine, dar am citit eu prea multe pagini odata la o capacitate intelectuala redusa. Eu ma rostogolesc in curand. Sper sa se rezolve contractiile cu odihna si relaxare, si eu mai am uneori, chiar de 2-3 ori pe zi, dar sunt nedureroase.

pogos, asa e, ai dreptate. dar compar acum cu a 2-a sarcina, m-am uitat la poze, sunt mare-mare, asa eram la 7 luni atunci. Dar daca-i vorba de musculatura, fost-ai lele, ca la cat sedentarism am servit eu in ultimii ani... In plus, trebuie ca s-au dus undeva alea 9 kg ce le-am pus, atunci am pus 8 in toata sarcina.

Oricum, atata timp cat nu-i de rau, nu-i bai.


Common sense is not so common...[Voltaire]

Mom me  www.travelpod.com/members/_mqqm_" target="_blank">
#1     #2     #3  [-0.18]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Buna seara!

Nu v-am mai scris de ceva timp ca sa nu va bag in ceata, ca imi e tare greu sa exprim vreo idee si nici nu prea am ce exprima .

Ma mir cum ma mai tin astia la serviciu, ca sunt extrem de imprastiata.

Ma distram ca si eu am citit tot ca alynakiss e ingrijorata ca are burta mare si ma gandeam ca nu mi-a zis nimeni ca ar fi vreo problema . Pe mine ma intreaba lumea cand nasc si se asteapta sa raspund ca in max. o luna. Cand zic iulie se uita toti luung la mine .

Va doresc multa sanatate si sa dispara toate problemutele si grijile legate de sarcina, sa va bucurati de perioada asta minunata din viata voastra! (evident, ca acelasi lucru mi-l doresc si mie )



Va pup,
Cornelia, mami de Maria (2 iulie 2003) si Stefan (4 mai 2005)
www.flickr.com/photos/cornelianis/" target="_blank">poze; poze2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pooh spune:

Off,burta mare am si eu...nu mare....enorma.Azi m-am cantarit,am pus 11 kg in total,doamne,unde o sa ajung....de vre-o luna pun saptamanal cate un kgSI CHIAR NU MA INDOP NON STOPAsa ca e azi la regim cu bine,incerc sa renunt la paine,dulciurile nu prea ma tenteaza,din fericirePooh,mami de Timea(15.06.05) si 23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jojo_miha spune:

Ma alatur fetelor cu burta mare .

Mami de Teodora Ioana(29.09.2007) si 20+tot cu


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coccorina spune:

La multi ani!!!!! ptr toate mamicile (si cele in devenire), ca la anul o sa fim cu acte in regula.
Nu am mai scris(dar v-am citit) ca sunt asa foarteeeeeeee lenoasa, daca as putea sa stau mai mult asa sa ma relaxez in pat sau in fotoliu - ce bine ar fi!! MAi este cneva care nutreste aceleasi sentimente fata de viata la ora actuala?
Imi pare rau ptr cele cu probleme, dar dupa cum mai spuneau si fetele pe aici, daca am trecut pragul de 4 luni nu ne ramane decat sa fim pozitive si convinse ca o sa ne tinem bbeii in brate cat mai curand....
Felicitari la cele care reusit sa afle culoarea caruciorului..
Eu pe bb nu il simt chiar foarte tare si nici foarte des, asa daca stau linistita si o ascult() o simt mai rar cand fac altceva, la 19 sapt, e normal? De-abia astept sa o simt cand danseaza si mai ales de-abia astept sa o strang in brate.
Aveti grija de voi si energie multa va doresc(SI MIE!!)

viitoare mamica fericita!!! 19+
Zambeste, viata e frumoasa!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianafedorca spune:

daca tot vorbiti de burtici mari, hop si eu...nu stiu cum reusesc dar si eu pun saptamana si kg...nici nu vreau s ama gandesc ce fata o sa faca dr maine cand m-o intreba cate kg am luat...

azi n-am avut ce face si m-am apucat de sortat lucrusoarele lui cezar de cand era bebe mic...doamne ce multe sunt....pt primele 3-4 luni nici n-ar tb sa cumpar dar n-o sa ma pot abtine....mai ales ca toate sunt bleu cu ceva....trebuie sa-i cumpar si ei ceva roz, probabil niste body-uri si ceva de scos din spital ...in rest o sa poarte de la cezar ca e criza

in rest am o leneeeeeee

va pup ma bag in pat ca iar ma doare burtica

_
Adriana mamica de Cezarica (23 aprilie2005) si minunea din burtica 22+
it's a girl !!!

"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte." Michael Levine
"A muri inseamna de fapt a te muta intr-o stea." Octavian Paler



Mergi la inceput