Mamici de zmeurici iulie-august 2009 (29)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


Bun venit noilor !! sarcini usoare in continuare si bebei sanatosi!
Ylla eu te inteleg perfect...mi-am dorit nespus de mult fetita si uite ca nu mi s-a aratat nici a 2-a oara. acum am fost foarte dezamagita, am plans toata ziua cand am aflat...nu am fost buna de nimic. dar incet, incet...incep sa ma obisnuiesc cu ideea si sa vad partea buna a lucrurilor....care nu o prea gasesc. Sunt convinsa ca-l voi iubi la fel de mult ca si pe marco si ca nu l-as da nici pe 10 fetite.
Sper ca tie sa ti se indeplineasca dorinta si sa fie un baby boy.
Lucialu mersi de site-uri. Nu stiam de Outletul de la Budapesta, sa vedem daca vom ajunge pe-acolo...
C&A este in singurul lor Mall, Plaza mall. e pe langa Baby center, au hainute frumoase, mai ales de bb si la preturi mult mai bune decat la noi.
Patricia multa bafta la amnio pe maine. totul va fi bine, stai linistita.
Adriana imi pare bine ca bebelina e ok si grasunica. Imi pare rau ca trebuie sa faci repaus, dar vei vedea ca totul va fi bine.
Ayda ma bucur ca a inceput sa se ridice placenta.
danielle frumos patut, frumos cos, frumoase hainute.
Alina pai si noi daca luam Quinny, luam fara landou. Il primim de la nasii nostri, au luat si landou vara trecuta si l-au folosit fix 3 luni si au platit o groaza de bani pe el.
veniti in Ro in concediu?

Ieri mi-am facut si eu inventarul la hainutele de la marco. am foarte multe de la 3-6 luni, am si pt. primele 3 luni, dar sunt groase, marco nascandu-se in ianuarie.
Oricum ii voi cumpara si lui bb2 hainute, dar nu asa multe ca la marco. sunt in stare perfecta si frumoase, inca imi plac...desi au trecut 3 ani.

si numai vesti bune sa auzim.

_
Gio20+ si Marco(06.01.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micaalsa spune:

Mai fetelor, sincer, rugati-va la Dumnezeu sa va fie sanatosi copilasii, nu e motiv de plans si suparare faptul ca e fetita sau baiat. Fiti serioase ...

Credeti-ma ca stiu tare bine despre ce vorbesc si e singurul lucru care mi-l doresc la ora actuala.



Bubulina mishelina
Nasterea printesei
Anamaria lui Iulia (23.03.2006) si 19+ cu
BB-lina noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Ai perfecta dreptate. asta e cel mai important, sa fie sanatos.
Te asteptam cu vesti bune!

_
Gio20+ si Marco(06.01.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micaalsa spune:

Azi am si eu eco morfofetala, sa-mi tineti pumnii. Sper din tot sufletul sa am alte vesti decat data trecuta

si aveti grija de voi si de bebei

Bubulina mishelina
Nasterea printesei
Anamaria lui Iulia (23.03.2006) si 19+ cu
BB-lina noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micaalsa spune:

Sa-mi schimb si semnatura, ca am schimbat si noi prefixul

Bubulina mishelina
Nasterea printesei
Anamaria lui Iulia (23.03.2006) si 20+ cu
BB-lina noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pogos spune:

buna fetelor!
succes patricia maine la amnio si sunt convinsa ca totul va fi bine!
bafta micaalsa la morfofetala astazi! sa vii cu vesti bune!
va pup mamici si sa fiti sanatoase!

Laura, mami de Ana Catinca (25.09.2006)
si in burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PatriciaArdeleanu spune:

micaalsa, totul va fi bine!iti tin pumnii strinsi!!!

Patricia s18 si Rebecca 05.02.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

Vroiam sa va uram si noi multa bafta si mari succese feteleor care merg azi la ecografie..sa va vedeti zmeuricile frumoase si grasane si perfecte asa cum trebuie sa fie...
Noi avem eco fix de azi intr-o saptamana si abia astept...asa ca va inteleg nerabdarea....a mea e mare mare...

Mie mi-au zis fetele de la servici azi ca merg ciudat,adica balansat ca o rata..pai si nu e normal? Cica si ele cand au fost gravide mergeau normal...eu cred ca au uitat. Daca centrul de greutate e altul acum, nu e normal sa am mersul " leganat". Cica sa nu mai merg cu burta asa in fata...dar eu nu imi dau seama....

20+

Bubi mic poze


Nunta noastra 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PatriciaArdeleanu spune:

vreau sa zic ca m-am uitat pe niste siteuri din america la preturi carucioare si alte cele....sint socata ce preturi sint acolo, de fapt ce preturi sint la noi...
am vazut set carucior + scoica Graco pina in 200$, patut graco -acela cu vibratii, masuta de infasat si inca un bazinet, 149$, aici ceva asemanator (fara bazinet) 1000 ron;
cum e posibil asa ceva??
mie exact astea imi vor trebui, in rest am si voi primi restul de la prietene.
nasa bebelinei locuieste acolo, dar nu stiu cit de usor i-ar fi sa aduca ea, totusi sint voluminoase...

Patricia s18 si Rebecca 05.02.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micaalsa spune:

Patricia, ti-am trimis MP. Iti scriu si alte detalii daca ai nevoie.

Bubulina mishelina
Nasterea printesei
Anamaria lui Iulia (23.03.2006) si 20+ cu
BB-lina noastra

Mergi la inceput