Mamici de zmeurici iulie-august 2009 (29)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Lucialu ai fost in Szeged la cumparaturi? nimic frumos la C&A? Misto ca ai luat trusa de la cora cu pompa de muls Avent. Nu-mi vine sa cred...doar 30 euro. Imi dai si mie please site-ul de la baby center ala? l-am vazut, dar nu am intrat niciodata acolo. cand l-am descoperit marco era maricel deja.

_
Gio20+ si Marco(06.01.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinique spune:

o seara buna si de la noi.
Patricia - multa bafta la amnio, facem galerie maine. sunt sigura ca o sa fie bine, dar suntem alaturi.
lorelay, dya si alus multa sanatate, sa va reveniti repede ca sa va bucurati de restul sarcinii, vine acum primavara si tre sa iesiti sa va plimbati la soare
blanca si eu ametesc, e de la tensiunea asta mica, doar seara isi mai revine dupa o ora de traversat orasu' la volan am 12 tensiunea (a ajuns sofatu asta sport periculos)
azi am fost la dr la controlul de rutina eu pana acum am luat 7 kg f mult dar am plecat de la 46 asa ca mi-a zis ca e normal si nu m-a mai certat. a iesit rezultatul TT negativ, in seara asta sarbatorim
Luci, Dariaioana, iriroxy - felicitari pt carucioare, romanitza la fel, sa va bucurati de fetite (ca peste cativa ani vin baietii nostri sa le invite la film)
elenada superbe scoicile alea, le-am vazut, ne-au placut.
restul lumii? sapt asta au venit la apel mai multe mamici dar restul?
micaalsa? moniland- sunteti bine?
muffi? te mai intorci sau ramai in vacanta?
apropo de vopsit, eu am fost si m-am tuns vopsit, etc, pana acum am mai folosit nuantator sampon dar acum am bagat vopsea.
m-am intins, dc imi aduc aminte mai scriu
doina viitoare mami de bb rares

17 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Giova la Szeged am fost.Nu am intrat in C&A.Deci nu stiu ce au acolo acum.Am fost la Cora,Tesco si inca un centru marisor,dar asta nu stiu cum se numeste.E pe undeva pe langa halele alea alimentare.La Cora am gasit oferta cu pompele.Stiu ca au avut promotii mama si copilul,dar noi nu am putut sa mergem pana ieri.Nici noua nu ne-a venit sa credem ca ala era scorul si a mai intrebat al meu o data la casa.Deci la Tesco 1 euro era 301 forinti,iar trusa exact in cap 9000 de forinti a fost.
Uite aici situl cu Baby center: http://www.babycenter.hu/ ,dar cred ca am prins noi o perioada naspa sau pt ca e Szegedul mai micut,oricum ei nu mai au la sosea magazinul,au demolat cladirea,faci dreapta tot acolo unde era inainte.
In schimb mi-ar surade sa ajung si pe aici,undeva pe langa Budapesta,daca m-ar tine arcurile pana acolo http://www.babyoutlet.hu/ProductBrowser.aspx?groupid=23&mainid=8
Doinique felicitari pt TT!!!Si spor la fufu deseara!Eu ma vopsesc in sfarsit in seara asta,cu de-aia cu amoniac.


my little sunshine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jojo_miha spune:

Ely eu la Synevo l-am facut,eu iti recomand nici sa nu te stresezi,eu una asa am facut ,ti-am zis.
Cursuri nu voi face ca voi naste prin cezariana.
Cat despre kg nu mai zic nimic ,vb de la sine .

Mami de Teodora Ioana(29.09.2007) si 20+tot cu


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dienuta79 spune:

Buna ziua la zmeurici
Noi suntem bine,dimineata ma trezesc la fel cu mainile umflate,cu toate ca nu mananc exagerat sare,ieri abia am putut sa-mi scot verigheta,pe care nu pot sa o mai port pana dupa nastere.
Hera01 si Danielle02 si pe mine ma certat moasa,de kg luate,8 pana acum si la fel mi-a zis sa renunt la dulciuri si sucuri naturale.
Alus si eu am aceiasi problema cu a ta, cu placenta,tot ce ne mai ramane de facut e sa speram ca pana la urma se va ridica si totul va fi bine.
Patricia multa bafta la amniocenteza,totul o sa fie bine,iti spun din propria experienta

Dienuta 23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ely_cta spune:

Eu la capitolul kg,nu stiu ce sa spun.Am luat 4 kg,dar medicul de familie m-a certat.Mie nu mi se pare ca m-am ingrasat,iar burtica nici nu prea se vede.Daca nu ma stii,poti sa crezi ca am burtica de grasime.Seara e mai tuguiata.Abia astept sa-mi creasca burtica!Toata lumea rade de mine,imi spun ca o sa ma satur de burta mare,cand nu o sa pot sa ma mai misc.
Fetelor,cam cat se mai ia pe luna de acum in colo?Cam 2 kg?

16+ sapt cu David Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ylla2009 spune:

PATRICIA ,bafta multa, iti tin pumnii stransi:)
Buna gravi..de cumparat nici noi nu am cumparat nimic, in primul rand din superstitie si in al doilea rand pentru ca imi doresc sa aflu ce este mai intai.

Uff..cred ca ies si va spun noapte buna,azi am avut o stare foarte nasola..depresiva asa , plus balet si ploaie cu galeata..yuck!Ma simt asa ..plouata nici nu prea am mancat..nici nu prea as manca ..

Noapte buna si la bebici si voua!!!

Ylla21+ si mami de8.10.2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianafedorca spune:

buna seara la toata lumea

vin si eu de la dr cu vesti bunicele, bebelina e super bine creste ca-n poveste, acum 2 saptamani avea 523 gr acum are 670 gr , da din picioare intruna...ma trezeste toata noaptea sa merg la toaleta...bine ca ea e bine si sanatoasa
eu in schimb repaus la pat, i-am spus de durerile mele de burtica si de durerile la oasele dintre picioare si mi-a zis s astau numai in pat, sa pun utrogestan 2 dimi 2 searapana la 34 de saptamani ...ata ete...bebelina sa fie bine
burtica e imensa, bucurati-va daca aveti burtica mica, important e ca bebe sa fie bine si sa creasca, nu burtica, eu una abia ma misc si am abia 23 de saptamani , probabil peste o luna n-o sa ma mai pot misca



_
Adriana mamica de Cezarica (23 aprilie2005) si minunea din burtica 22+
it's a girl !!!

"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte." Michael Levine
"A muri inseamna de fapt a te muta intr-o stea." Octavian Paler



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica2008 spune:

buna fetelor.eu cu kg stau bine am pus 4.500 pana acum.azi am avut contractii creca din cauza ca m_am obosit am facut curat ca o nebunadar gata maine stau numai in pat.
bebe e bine misca in speciale dimineata de pe la 7 pana pe la 2 si seara de pe la 7 pana pana pe la 11_12,are o putere iubirea lui mami.eu abia in mai am urmatoarea eco ce naspa,aici asa se dau doar 4 _5 pe tot parcursul sarcinei.de cumparat inca nu am cumparat nimic hainute ma refer,ca restul patut ,scaunel de masina,landoar,caricior am mi l_ea dat o prietena si sunt noi noute ca ea avea cate 2 randuri ca ia luat si soacrasa si maicasa asa ca sunt norocoasa nu

monica mamica in devenire+23denis stefan
doamne ajutane sa avem bebici sanatosi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ClaraJ spune:

Salutare mamicutelor,

Nu am mai intrat de vreo citeva zile, insa va citim in fiecare dimineata cind papam micul dejun.

BEBELORE - Bine ai venit! Sarcina usoara si bebe sanatos! Avem acelasi DPN, chiar daca pe prima pagina scrie altceva. Si la mine UM a fost 6.11. Si tot baietel am si eu in burtica.

FLOSIDEEA - si eu beau o cafeluta in fiecare dimineata la micul dejun si sigur nu e nici o problema. Eu ma simt chiar bine cind beau cafeluta, caci eram bautoare si inainte si organismul are nevoie de stimulentul cu care a fost invatat. Important e sa nu exageram.

ELI_CTA - Felicitari pentru vestile bune!!!! Eu si sotul vom merge impreuna la niste cursuri combinate ( Lamaze si Bradley). Bine, in capul meu la ora asta bintuie ideea ca voi putea naste natural ( fara epidurala si alte chestii- doar pentru ca am vazut cum se face epidurala si mi-a dat fiori pe sina spinarii, si in general nu sunt fan ace si injectii) dar probabil ca atunci cind ma voi cocosa de durere, voi urla dupa epidurala sau orice sa scap de durere. Am zis, totusi, sa facem si cursurile ca sa fim pregatiti si pentru varianta asta.

Cit despre noi, suntem bine, crestem acolo, in burtica. Simtim niste miscari, dar nu stim daca e bebe sau matele, dar e interesant, oricum; asteptam o actvitate mai intensa, dar avem rabdare; cu hainutele si cumparaturile ne-am mai potolit, si pentru ca deja avem un vraf plin de lucrusoare deja, dar si pentru ca suntem in Atlanta si n-are sens sa cumparam de aici si sa le caram in LA.
Cit despre kg, pina acum am luat in jur de 3, nu ma simt prea grasuna, dar recunosc ca-mi place burtica care se vede din ce in ce mai bine.

Cam atit, ca m-am intins cam mult,

Pupam dulce,

Clara

Mami lui Bryce Mihai 17+




Mergi la inceput