Mamici de zmeurici iulie-august 2009 (29)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns uliiasi spune:

Buna, dragele mele mamici de zmeurici!
Am ajuns in sfarsit in Bucuresti (nu ca m-as bucura....), dar ma bucur ca am ajuns din nou sa am acces la net ca sa va multumesc mult de tot pentru ajutor: blanca000, grishca, vally, ayda_m, jojo_miha, elenada. Am reusit sa ajung la dr Iosup vineri dimineata inaitne de a pleca din Bucuresti, nici nu-mi vine sa cred ca am prins o prigramare asa de repede. Am faut ecografia, imi crestea inima de bucurie la fiecare cuvant "normal" pe care il dicta doctorul asistentei. In concluzie, totul e ok, doar o artera uterina a bebeului putin crescuta (mi-a zis dr ca e de la stress si ca trebuie sa ma relaxez) si lichidul amniotic in cantitate usor scazuta, drept pentru care trebuie sa beau mai multe lichide.
In rest, bebe meu e bine, topaie mult si des si da niste suturi de ma intreb de unde are atata putere...
Multumesc din nou ca ati fost atat de saritoare, si sotul meu a ramas impresionat cat de promte ati fost. eram chiar speriata...
Acum ma duc sa ma intind putin ca am avut drum lung si greu.
Va imbratisez cu drag pe toate!!!

Iulia 21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

Citat:
citat din mesajul lui clauf1000

multumesc pt raspuns. pe mine m-au innebunit toti. sot, mama, medic, sa nu ma vopsesc...

(gravida) 20 saptamani

si eu m-am vopsit la prima sarcina de vreo 2-3 ori si inca cu vopsea din aia cu amoniac


pozici
vine BEBE 2
Ebonee (02.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

iulia,ma bucur ca e totul ok

nici eu nu am cumparat nimic ptr bebe desi sotul meu era ffffffff surprins cand am fost in weekend la plimbare prin magazine,nu ii venea a crede inca imi arata el una alta sa vada daca ma las batuta sau nu insa nu ia mers
vreau sa vad ce e apo ma bag la cumparaturi,e mai simplu ptr mine



pozici
vine BEBE 2
Ebonee (02.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauf1000 spune:

si nu s=a intplat nimic cu bebe, nu? nu conjunctivita sau mai stiu io ce...?
am o mare rugaminte la voi...
aveti idee care sunt semnificatiile pt:”artera ombilicala IR o.76IP-1.37...artera uterina stg IR 0.74IP-1.52...CEA DR IR 0.76IP-1.66...toate cu spectru normal? mi-am amintit ca am facut eco la mediplus la un medic radiolog care a cam strambat din nas la masuratori si apoi am omis sa-l intrb pe dr meu. cred ca de emotii.abia azi mi-am amintit si nu gasesc nicaieri raspuns. teoretic as putea astepta pana la eco de maine, dar parca m=a apucat teama...zicea ceva ca ar fi marite fluxurile...ati patit si voi asa ceva?

(gravida) 20 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ely_cta spune:

Buna dragi burtici,ma bucur mult ca v-am transmis si voua din energia mea!Doar suntem in trimestrul II,cel mai frumos trimestru,deci trebuie sa ne bucuram de el!
Patricia,succes la amnio si mult curaj!Eu mai am cateva zile pana primesc rezultatul de la TT,sper sa fie negativ!
Clauf,eu m-am vopsit de 2 ori pana acum si cu vopsea cu amoniac.Am intrebat multe prietene care au nascut si toate mi-au spus sa nu-mi fac griji.Si plus ca am citit ca nu e nici o problema.Dar e alegera ta,decat sa stai stresata toata sarcina,mai bine folosesti una fara amoniac.
Alus,am citit povestea ta si m-a impresionat mult!Ai grija de tine si cat mai multa odihna!Stiu ca se ridica placenta si nu vei mai avea restrictii,asa a patit o prietena de-a mea care a stat in pat pana la 5 luni,dupa care a fost ok!

16+ sapt cu David Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Citat:
citat din mesajul lui adrianafedorca

elenada nu reusesc sa vad scoicile, nu se deschide pagina ...poate pui din nou link-ul sau poate trimiti pe mailul comun



_
Adriana mamica de Cezarica (23 aprilie2005) si minunea din burtica 22+
it's a girl !!!

"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte." Michael Levine
"A muri inseamna de fapt a te muta intr-o stea." Octavian Paler






Gata Adriana am modificat.
Acum se vad

elena +19
Burtica mea la 17 sapt la
Cosulete bebelusi


***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!



Important!!!! Tb sa fim auzite!!!! Maine e ultima zi!!
Voteaza blogul SOS infertilitatea aici si microblogingul Infertilitate aici pe butoanele de la cele 2 sectiuni. Pt a vota tb sa va creati un cont aici Multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jojo_miha spune:

Uliiasi ma bucur ca totul e ok , lui bebe.
Ely eu am rezultatul la TT de lunea trecuta dar nici macar nu am sunat-o pe doctora,o sa-i arat saptamana viitoare la control.
La mine in burtica a inceput sa fie activitate si nu am cuvinte sa-mi exprim bucuria.
Am vazut si eu lucrurile de la pro si la imbracaminte am vazut marca bamby kid,eu sunt fan-cand era mica Teo numai de la ei luam produse,insa nu cred ca e actualizata lista cu preturi,eu in 2007 am dat pe unele costumase mai mult decat e trecut acolo si nu cred ca s-au ieftinit,cu toata criza financiara,desi bine ar fi .
Eu de aseara am o durere de cap..............

Mami de Teodora Ioana(29.09.2007) si 20+tot cu


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pooh spune:

Elena,sunt f. faine scoicile,imi plac muuult!!!Sa le folositi cu placere si bucurie!Pooh,mami de Timea(15.06.05) si 23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Patricia iti doresc mult noroc la amniocenteza. Sunt sigura ca instinctul tau nu te insala si bebe e bine sanatos.
Daria felicitari pentru bebelusa. sarcina usoara incontinuare nastere usoara si o bebelusa sanatoasa.
Uliiasi ma bucur ca e totul bine. Cu odihna multa si fara stres se rezolva totul.

Motana frumoase lucrusoarele. sa le poarte bebe sanatos

Moniland pe unde ai disparut?

elena +19
Burtica mea la 17 sapt la
Cosulete bebelusi


***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!



Important!!!! Tb sa fim auzite!!!! Maine e ultima zi!!
Voteaza blogul SOS infertilitatea aici si microblogingul Infertilitate aici pe butoanele de la cele 2 sectiuni. Pt a vota tb sa va creati un cont aici Multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ely_cta spune:

Jojo,unde ai facut TT?Eu la Biotest,pe str.Dorului.Il trimit la Bucuresti i astept sa-mi vina rezultatul,cred ca pe sapt viitoare.Medicul i-a spsu ca daca iese negativ,ne vedem cand am programare,dar daca iese pozitiv,sa-l sun.Eu simt ca va iesi negativ!


16+ sapt cu David Andrei

Mergi la inceput