Mamici de zmeurici iulie-august 2009 (29)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pooh spune:

Nici eu nu am cumparat nimic nimic li' .Ma tot pregateam sa ies in magazine,dar cu vremea asta chiar de asa ceva nu-mi arde.....Pooh,mami de Timea(15.06.05) si 23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Alina astea care sunt la noi in magazin, numai originale nu sunt, asta e cuvantul...kitchoase.
Cornelia mai bine le-ai vedea live, ca sa-ti faci o parere.
de ex. la ei un leagan, tip bouncer, dar fara vibratii era 140 lei si am luat unul misto de la Chicco cu vibratii la 160 lei. nici nu se compara, ca si firma.
Alus imi pare rau ca esti cu probl. Nu ai incotro, repaus la pat si doamne ajuta sa se ridice placenta.
Ylla eu am avut la marco saltea din fibra de nuca de cocos. e foarte buna, o recomand. Tot aia o vom folosi si la bb2, nu s-a deformat, e ca noua.

Eu pt. bebe am luat 2 body-uri....si asa va fi vara/cald asa ca mai mult in dintr-alea va sta.
Nasii nostri ne-au zis ca ne dau landoul de la Quinny, asta in cazul in care luam Buzz-ul ala....sa vedem cum stam cu finantele pana atunci...caci cu criza asta...e cam greu, vorba Adrianei.

_
Gio20+ si Marco(06.01.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PatriciaArdeleanu spune:

Alina, voi face amnio joi acum. am vrut sa ma programez sapt viitoare dar mi-au spus ca e cam tirziu, cam la limita, asa ca...sint optimista si nu mi-e frica, am incredere in doamne-doamne.
si eu am morfologica tot pe 6 aprilie, la rebecca am aflat la fel, ultima din lista de atunci.
eu cred ca chestia cu crescutului pe picioare e foarte concludenta
pe vremea aceea ma faceam cu lama, si incepind cam cu luna 5 aproape ca nu mai era nevoie.
acum ma fac cu brown, inainte de sarcina la 4 sapt era obligatoriu, si nu sint o paroasa; acum vad ca erau 2-3 fire de par firave pe acolo...asa ca, ai sansele sa fie tot fetita
Nu am auzit de pastilele de care zici, am luat acum strepsils cu lamaie, ca cele homeogene apa de ploaie.

Produsele la la disney sa stiti ca unele mi s-au parut kitcioase si la mama lor in america, nu toate, dar majoritatea aveau tone de sclipici, paiete si alte cele.

eu am cumparat deocamdata 2 bodyuri ca mi s-au parut ff frumoase.
pont pt bucuresti, lucrusoare de ff buna calitate si de firma si preturi mici: mini prix!
nu prea am nevoie sa cumpar, am forte multe lucruri de imbracaminte si am prietene cu fetite ceva mai maricele care abia asteapta sa imi mai dea, si chair multe lucruri de folosit importante: cintar, sterilizator, o gramada. voi vedea ce imi va mai ramane de cumparat. eu toate aceaste, patut, carucior, cadita, pompe, etc le-am dat mai departe la rindul meu, cu exceptia hainutelor.

alus, multa sanatate!!





Patricia s18 si Rebecca 05.02.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dya08 spune:

Buna fetelor!
lorelay_28- din pacate ne confruntam cu aceleasi probleme. Am si eu dureri foarte mari, iar recomandarea doctorului este aceeasi - sa stau lipita de pat. Asta este, trebuie sa ne rugam sa fie bine. Pentru copilasii nostri facem orice!
Va pup si multa sanatate tuturor!



15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Ok.Multumesc! M-am lamurit cu produsele Disney. Ma gandeam sa ii caut pe cei de la pro bebe (ca sunt din C-ta), dar cred ca nu merita efortul. Tot la Graco sau Chicco ajung.

Alus, multa sanatate iti doresc. Imi pare rau ca ai probleme.

mQQm, am cautat si eu pe net "baby-gown"-ul. Mi-l imaginam o camasuta ca pe vremea lui Nica . Nu e departe. Am avut o chestie asemanatoare la Maria si mi-a fost tare draga. Era un bb veritabil in ea .

Cornelia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

Nici eu nu am cumparat nimic..nu ma lasa sotul inca, zice sa mai asteptam.
Oricum eu am 2 finute+1 finut+1 nasic+bebici ai prietenilor..asa ca sigur primesc ceva de la ei..si nu ma supar.
Da carut si toate cele ma procup mai tarziu..eu lucrez la cei ce sunt unici importatori Chicco in Romania si sper sa am avantaje ..asa ca mai astept, cine stie ce cadou primesc/cer de la sefu'.

Eu mai am ceva ameteli usoare cand intorc capul brusc, sau ma misc brusc..voi aveti asa ceva?




20+

Bubi mic poze


Nunta noastra 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauf1000 spune:

nici eu nu am cumparat nimic..tot sotul este de vinadar si eu ma bazez pe finuti, colegi, etc...
apropos..fara nici o legatura cu cumparaturile...voi va mai vopsiti?si daca da, ce produse folositi in aceasta perioada?

(gravida) 20 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_1979 spune:

Patricia pentru gat inceraca Trahisept miere si lamaie , nu are contraindicatii si vad ca pe mine m-a mai lasat de la 2 pastile . Am intrebta doctorita ginecolog si merg ff bine , prospect nu scrie ca are contraindicatii .
Blanca si eu mai am ameteli usoare , nu teme sunt normale in sarcina . 20+
http://family.webshots.com/album/570401353GKJXEn
http://family.webshots.com/album/570401353GKJXEn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

Claufeu ma duc joi la coafor sa ma vopsesc, e a doua oara de cand sunt insarcinata...si ma vopsesc cu Wella Color Touch pentru ca nu are amoniac. Prima data l-am intrebat pe dr meu care mi-a dat unda verde. Acum au trecut 3 luni de la primul vopsit si ma fac iar..

20+

Bubi mic poze


Nunta noastra 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauf1000 spune:

multumesc pt raspuns. pe mine m-au innebunit toti. sot, mama, medic, sa nu ma vopsesc...

(gravida) 20 saptamani

Mergi la inceput