Durerea unei pierderi de sarcina (80)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns s_alinutza spune:

N-am mai scris de mult....
LA MULTI ANI de 8 Martie tuturor! Sa va dea bunul D-zeu bebelasii pe care ii asteptati de atata vreme! Felicitari noilor -dutze! Sarcini usoare si bebelasi sanatosi!

Eu am verde la bebe de 1 luna dar nu am curaj sa mai incerc inca...Mai am momente cand ma apuca plansul si tristetea dupa bebele meu pierdut anul trecut in noiembrie... De fapt de atunci incoace cred ca nu a trecut o saptamana intreaga in care sa nu plang deloc...
Acum mi s-a dereglat si CM, in a 28-a zi am avut doar o scurgere maro deschis, f putina ca si cantitate, azi e ziua 29 fara nici o scurgere si probabil de maine o sa fie CM adevarat. Asa a fost si luna trecuta, nici nu mai stiu cum sa-mi calculez ovulatia.
La controlul din ianuarie medicul mi-a dat sa iau acid folic, si sa mi-a zis sa incerc din nou sa raman insarcinata. Am zis ca lasam sa treaca macar 3 luni intregi dupa pierderea de sarcina, acum a trecut si a 4-a.....nu stiu daca prind curaj luna asta sa incerc, si daca mai nimeresc zilele fertile.....
M-am intins cam mult la scris azi....

Va


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinaro spune:

Va multumesc frumos pentru cuvintele pe care le-am primit de la voi! M-am simtit mai bine ca am putut sa impart cu cineva ceea ce simt. Cineva care sa nu zica... e lasa ca vin altii...

camy_pus felicitari pentru minunea mica din burtica ta
criss_85 eu am niste pdf prin pc legate de legea atractiei, era o vreme cand ma pasionau si pe mine chestiile astea. Daca ai nevoie ti le dau cu cea mai mare placere.

Vreau si eu sa va intreb voi ce ati facut pentru oprirea lactatiei? Eu am luat Dostinex in prima zi dupa ce am nascut, iar dupa o saptamana au inceput sa-mi curga sanii. Fac si un pic de febra atunci cand curg si am dureri foarte mari de cap. Nu stiu daca am facut bine, dar am luat Aspirina si am vazut ca au trecut. Abia maine ma vad cu dr sa aflu o parere avizata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criss_85 spune:

cristina,
ba bucur ca te-ai simtit mai bine ieri dupa ce ti-ai descarcat putin sufletul.
dupa cum ti-am spus si ieri si eu am avut probleme cu lactatia.la fel ca si tine am luat dostinex(2 pastilute) dar la mine nu si-a facut efectul. fiind tot in spital, si doctora vazand ca acest medicament nu a dat niciun rezultat mi-a prescris bromocriptina(a doua varianta de intrerupere a lactatiei), numai ca tratamentul e de mai lunga durata, 10 zile.la mine a functionat.important este sa nu strangi ca sa nu desfunzi canalele.mie tot doctora mi-a spus sa-mi pun un sutien strans, compresii reci pe sani(fiindca devenise pietroi si erau fierbinti).
si da, aspirina e f buna.ia 3 pe zi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinaro spune:

E bine ca nu am facut vreo prostie, in ceea ce priveste faptul ca am luat Aspirina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danny1 spune:

camy, sa-ti creasca mare si sanatos bebele.ce dar frumos de la Darius...un sufletel de ingeras vegheaza asupra voastra.

danny1:MAMICA
mami de (18.11.2003)
5s, sarcina oprita din evolutie, cauza necun(03.01.2008)
6s, sarcina oprita din evolutie, cauza posibbila:tiroidita hashimoto(13.12.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danny1 spune:

fetelor, mi-e rusine sa ma plang.desi doare orice pierdere, totusi eu am fost mai "norocoasa"(asa ziceau si in spital)fiindca sarcinile mele au fost mai mici.bine, cuvintele celor din spital erau pumnale pt sufletul meu, mai ales la a 2-a pierdere.o zic, aici, ironic.ce mod rudimentar de a privi lucrurile......asa e la noi.bineinteles ca intelegerea venea tot din partea fetelor din salon, care mame fiind, stiau ce inseamna sa te doara sufletul mai mult decat corpul.mie mi-e frica sa mai incerc.fizic nu-mi fac probleme, dar psihic.......problema de multe ori e ca noi, ca mame, intuim ce se intampla.dar medicii nu ne iau in seama.ca ei "stiu mai bine".uite ca nu e asa.sufletul de mama stie cel mai bine ce se intampla cu puisorul ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrissa spune:

danny asa este, mamele simt cel mai bine.Eu cand am ajuns la doctor i-am spus ca sunt ingrijorata ca mi-a trecut greata, dr-ul mi-a zis ca e normal ca am trecut in trimestrul doi,iar dupa ce a pus ecograful pe burtica mi-a psus "Se pare ca mamele simt cand se intampla ceva".

Cea mai arzatoare dorinta

Cristina, mamica de doi ingerasi in ceruri

Fericiti cei ce plâng, caci aceia se vor mângâia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ninia81 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mcrissa

danny asa este, mamele simt cel mai bine.Eu cand am ajuns la doctor i-am spus ca sunt ingrijorata ca mi-a trecut greata, dr-ul mi-a zis ca e normal ca am trecut in trimestrul doi,iar dupa ce a pus ecograful pe burtica mi-a psus "Se pare ca mamele simt cand se intampla ceva".

Cea mai arzatoare dorinta

Cristina, mamica de doi ingerasi in ceruri

Fericiti cei ce plâng, caci aceia se vor mângâia

Criss, imi doresc tare mult sa ne anunti ca avenit iepurasul la tine cu un cadou frumos!
Doresc tuturor fetelor minunate de aici, sa aveti de la iepuras numai bucurii! Din pacate eu nu pot sa primesc inca acest cadou...poate la anul voi fi si eu o fericita graviduta!

Visul nostru

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrissa spune:

ninia sper sa aiba roade tratamentul naturist si sa ne dai vestea mare in curand.niciodata nu sti cand se intampla o minune
happymum

Cea mai arzatoare dorinta

Cristina, mamica de doi ingerasi in ceruri

Fericiti cei ce plâng, caci aceia se vor mângâia

Mergi la inceput