Durerea unei pierderi de sarcina (80)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sicuta13 spune:

Camy_pus felicitari pentru sarcina, sa fie intr-un ceas bun
Cristinaro imi pare tare rau, iti inteleg durerea ca am avut si eu o experienta asemanatoare,nimeni nu ne pregateste pentru viata, care nu e atat de frumoasa si nu stiu din ce cauza unii trec prin multe incercari.
Doctorilor le este usor sa spuna "ca esti tinara, o sa ai alt copil...noua ne este frica de o noua incercare iar cine nu a trecut prin ce trecem noi nu poate stii ce e in sufletul nostru...Iti urez multa putere
Am gasit o carte interesanta care sper ca ma va ajuta sa aflu mai multe in privinta suferintei copiilor scrisa de un medic psihiatru licentiat in teologie.

Cris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criss_85 spune:

Cris
Despre ce carte este vorba?Cum se numeste?

eu de curand am revazut filmul The Secret si parca mai m-a incarcat putin cu optimism si am inceput sa inteleg anumite lucruri.
cineva mi-a spus ca este si cartea pe piata.cum ajung prin librarii o sa ma uit dupa ea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sicuta13 spune:

Cartea se numeste "De ce sufera copii" autorul este K.V.Zorin. Eu am gasit-o de vinzare la catedrala, dar cred ca se gaseste si in librarii.
Uite aici adresa editurii www.sophia.ro
E un "pansament" pentru noi cele care ne intrebam "de ce?"

Cris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

asa este...un copilas nu-l poate inlocui pe celalalt...darius a trait o luna, o zi si o ora...acum sunt insarcinata...dar copilasul care creste in mine nu-i Darius...si nu va fi niciodata! Il iubesc enorm...dar si pe darius il iubesc..
Cum sa nu am doara amintirea lui, cum ii dadeam sa pape, cum il tineam in brate, cum zambea cand dormea, cum isi ducea manuta sub gat, cum palgea, cum se uita la mine, cum ma tragea de bluza...

..offf doamne...

Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

5+ Darius mi-a trimis de ziua mamei cel mai frumos cadou, un bebe!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

Multumesc mult Sicuta

Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

5+ Darius mi-a trimis de ziua mamei cel mai frumos cadou, un bebe!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criss_85 spune:

merci, Cris!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Criss_85,Cristinaro,sicuta13-am plans citind ce ati scris,Doamne cat de dureros.Si eu tot 23 ani am avut cand am pierdut-o pe fetita la 24 saptamani(mie mi.au dat.o sa o vad,i.au facut si poze,preotul i.a facut slujba)si simt ca am imbatranit foarte mult de la atata suferinta,anul trecut in august am pierdut si un baietel la 19 saptamani,doare cumplit iar cei care spun"lasa ca esti tanara,mai faci altii"sunt oameni care habar nu au ce vorbesc.incercati sa nu puneti la suflet sa va feriti de astfel de oameni care nu va inteleg,nu aveti nevoie de asa ceva in aceste momente.Nu pot decat sa va doresc multa putere si credinta in Dumnezeu.Voribiti despre ceea ce simtiti cu oameni care va inteleg sau care incearca,scrieti,descarcati-va ,faceti ceea ce credeti ca va ajuta cat de cat...Incercati sa fiti puternice,cand simtiti ca nu mai puteti cereti ajutorul,nu stati singure.Aveti grija de voi!
Danny-imi pare rau pentru ceea ce ti s-a intamplat.Multa putere iti doresc!Cu lista nu ma pricep poate te ajuta fetele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Camy_pus-offf normal ca ingerasii nostrii nu ii putem inlocui...
Felicitari pentru samburica din burtica!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

fetelor, haideti va rog, intrati si poate vom reusi impreuna sa-l ajutam pe TEO


Multumesc

Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

5+ Darius mi-a trimis de ziua mamei cel mai frumos cadou, un bebe!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

Michelle81 si restul fetelor

Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

5+ Darius mi-a trimis de ziua mamei cel mai frumos cadou, un bebe!

Mergi la inceput