Durerea unei pierderi de sarcina (80)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ninia81 spune:

Anna,

Visul nostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Anna, multi inainte!
V-ati gangit si la varianta adoptiei? Doamne, eu as adopta si maine o fetitza daca ar vrea sotzul meu. Inainte de Maya era d acord cu adoptia, acum nu mai este, pt ca ii este frica sa nu faca lumea din jur (care va stii) diferente intre copii. Si poate ca pe de o parte are dreptate, pe de alta parte nu-i dau dreptate, dar nu am ce sa fac. Mai incerc pentru un bb al nostru cu ce mai am...

Ingeras, mami de Maya
Campania noastra
www.petitieonline.ro/petitie/sustinere_pentru_reglementarea_legala_a_reproducerii_umane_asistate_medical_si_pentru_introducerea_procedurilor_inseminare_artificiala_si_fertilizare_in_vitro_in_programele_nationale_de_sanatate-p28651051.html" target="_blank">Petitia noastra - semneaza si tu!!
Infertilitatea este o boala!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns annaa spune:

Citat:
citat din mesajul lui ingeras26a

Anna, multi inainte!
V-ati gangit si la varianta adoptiei? Doamne, eu as adopta si maine o fetitza daca ar vrea sotzul meu. Inainte de Maya era d acord cu adoptia, acum nu mai este, pt ca ii este frica sa nu faca lumea din jur (care va stii) diferente intre copii. Si poate ca pe de o parte are dreptate, pe de alta parte nu-i dau dreptate, dar nu am ce sa fac. Mai incerc pentru un bb al nostru cu ce mai am...

Ingeras, mami de Maya
[/url]


Sunt exact in aceeasi situatie. In decembrie 2005 aveam dosarul pregatit, dar am avut marea bucurie sa raman insarcinata si sa o avem pe Maria, dar acum la fel sotul meu nici nu vrea sa auda...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

off, am inteles. Eu mai incerc natural, poate reusesc. daca nu si nu, o sa mai incerc o perioada de stres, in care sa ma rog de el sa mai facem un FIV. Ca primul nu a fost cu noroc...
O sa vad...

Ingeras, mami de Maya
Campania noastra
www.petitieonline.ro/petitie/sustinere_pentru_reglementarea_legala_a_reproducerii_umane_asistate_medical_si_pentru_introducerea_procedurilor_inseminare_artificiala_si_fertilizare_in_vitro_in_programele_nationale_de_sanatate-p28651051.html" target="_blank">Petitia noastra - semneaza si tu!!
Infertilitatea este o boala!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aneline spune:

Si totusi se poate!!!
Pentru ca sunt sigura ca va bucurati la fel de mult ca mine...va pun aici cea mai buna veste a zilei, primita de la o prietena:

Citat:
Dragele mele, stire soc... scumpa si iubita noasta Michelle (Mihaela) in cateva ore o sa fie mamica unui baietel frumos si sanatos pe care-l cheama Lukas Gabriel. Sarcina a fost un secret pe care am jurat sa nu-l spun pana in momentul travaliului. A fost dorinta Mihaelei sa fie o "surpriza" totala... a vrut asa pentru ca i-a fost teama, nu a fost superstitie...ci teama...stim cu toate cat a suferit si ce pierderi mari i-au sfartect sufletul. I-a fost frica pana in ultima clipa, chiar si acum in travaliu spre spital era emotionata, mi-a spus ca pana nu-si vede baietelul in fata ochilor nu se linisteste

a ramas graviduta chiar inainte de Craciun, anul trecut...a aflat de bebe chiar in sfanta zi de Craciun...si-mi spunea mereu ca baietelul ei e minunea ei, primita cadou intr-un Craciun magic. Are due date-ul pe 24 august...dar se pare ca micutul Lukas e nerabdator sa-si cunoasca mamica.

...asa ca sa bagam majoretele pentru cea mai speciala si mai buna mamica din lume, cea mai iubitoare si cea mai luptatoare si curajoasa femeie... MICHELLE

PS mi-am imaginat de multe ori ce voi scrie cand Miha v-a intra in travaliu si-mi facusem planuri multe... s-a nimerit sa am niste zile extrem de grele si urate...pe care le astept cu nerabdare sa treaca...
oricum ma bucur din tot sufletul pentru scumpa si draga noastra mamica eroina....vestea ca a intrat in travaliu, e o raza de lumina in sufletul meu si stiu ca si in al vostru...

te iubim miha...si nastere usoara!!!!


hai mihaaaaaaaaaaaaaaaaa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Vai ce veste minunata!
Michelle a fost colega noastra de odisee si ne-a parasit din pacate prea devreme!

Michelle ma bucur enorm pentru tine! Esti un exemplu de putere si perseverenta!
Sa ai o nastere usoara si sa-ti tii baietelul cat mai curand in brate!
Felicitari!

www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank"> Baby Gator

www.eklipsse.net/gallery/" target="_blank">FineArt gallery


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:



Deci asta e una din vestile cele mai frumoase din ultima vreme.


NASTERE USOARA MICHELLE, sanatos tun si papacios !!!

www.onetruemedia.com/shared?p=88028d9eaeae0f93a00846&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Povestea licuriciului EMMA !

Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE! Cu DD inainte!
si

" Nu ai pierdut daca ai cazut. Vei fii invins cu adevarat, daca nu te ridici!" - G. Funakoshi
" Un copil este o iubire devenita vizibila" - Novalis


Spre tzel!
www.onetruemedia.com/shared?p=435ebfa7d282ab934c08b2&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Poveste

Doi zapaciti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tanima_i2002 spune:

Ooooo, ce veste minunata. Ma bucur enorm de mult pentru ea. Sa ii dea Dumnezeu multa sanatate sa se poata bucura din plin de statutul de mamica si un baietel papacios.
Multa putere si voua care inca mai asteptati un semn de la DD.

Mami de doi ingerasi Rares (15 oct 2006) am 2 ani si Miruna (1 febr 2009)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tanima_i2002 spune:

Aaaa, daca tot am intrat si v-am scris,as dori sa adaugati si la mine si fetita Miruna nascuta pe 1.02.2009

Mami de doi ingerasi Rares (15 oct 2006) am 2 ani si Miruna (1 febr 2009)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mvb spune:

Michelle sunt atat de emotionata de cand am aflat marele SECRET al tau.....esti intr-adevar un monument de curaj, perseverenta si dragoste pt viata.
Va doresc din suflet sa fiti sanatosi, fericiti si sa va bucurati de marele dar pe care nI l-a dat Dumnezeu: VIATA......sunt uimita complet!
E chiar o stire soc!
FELICITARI MAMICO! Bun venit pe lume micutzule Gabriel
Ai fost la odiseea mea, am plans pt tine cand ai plecat, dar si tu mi-ai fost alaturi atunci cand eu am devenit mamica de ingeras.....esti ca un motor pt multe dintre noi!
Va doresc tot binele din lume!


MONICA, mamica ingerasului din ceruri DENIS CRISTIAN IONUT (23.12.2008)
si viitoare mamica de copilasi jucausi

Doamne, asculta-ne rugaciunile si binecuvanteaza-ne cu copii sanatosi pe noi si pe toti parintii !

..............................................

Nimic nu este intamplator!
..............................................

Mergi la inceput