Durerea unei pierderi de sarcina (80)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns coca1978 spune:

STIE CINEVA NR DR SORIN ESANU SP POLIZU ROG?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurraa spune:

Pentru ieri: o calda imbratisare tuturor mamicilor de ingeri, sa ne dea Dumnezeu putere sa mergem inainte; LA MULTI ANI!

anul trecut in mai mi se provoca nasterea la 21 de saptamani; anul acesta in mai, pe 17 mai, o voi naste pe printesa Maya Teodora; Dumnezeu ne intareste fetelor, trebuie sa mergem inainte; Nu va zic cate emotii am si cat ma rog sa pot veni dupa nastere sa va povestesc ca SE POATE si nu trebuie sa ne pierdem speranta.O s ava povestesc TOTUL dupa nastere; a fost emotionanta toata sarcina, stresanta, cu griji, dar frumoasa in acelasi timp.Doamne ajuta sa fie bine

Nu va uit, ma gandesc mereu la ingerasii mei, la voi, si sunt mereu alaturi de voi

37 + minune de Maya Teodora
AMR 2 saptamani Maicuta Domnului ne vegheaza si ne protejeaza!

binecuvantarea si minunea noastra ***www.calendar-ortodox.ro/luna/noiembrie/noiembrie26.htm" target="_blank"> Sf. Stelian ne vegheaza si El
just "us" *** burticutza ***www.onetruemedia.com/shared?p=834e5a3921b68aa10112f5&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> albinutze mai iunie 09

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happymum spune:

acum exact 6 luni, puiul meu nu mai era.
tot intr-o noapte de 12 spre 13... putin dupa miezul noptii...
tot intr-o marti spre miercuri...

mi-e tare dor...


astazi ar fi putut fi in bratele mele, la sanul meu... inconjurat de dragostea lui mami si a lui tati... afara la plimbare, la caldura... dar... uite ca nu e asa... ma uit la altii cum fac toate astea... si sunt atat de fericiti...
poate ca ne va fi dat si noua sa cunoastem fericirea de a fi parinti... intr-o zi. abia astept.

Alex, hai la mama! Cand sa vie... ? Repede sa vie...
www.feminitate.org/" target="_blank">A fi femeie------Amintirea cea mai draga mie------Poze noi cu maruta mea
Cate putin pentru Casa Domnului: sa ajutam biserica Sf. Atanasie Patelarie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happymum spune:

laurica scumpa... AMR 4 ZILE....
nu 2 saptamani...
duminica sarbatorim...



Alex, hai la mama! Cand sa vie... ? Repede sa vie...
www.feminitate.org/" target="_blank">A fi femeie------Amintirea cea mai draga mie------Poze noi cu maruta mea
Cate putin pentru Casa Domnului: sa ajutam biserica Sf. Atanasie Patelarie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns menics spune:

fetelor,
eu m-am ambitionat sa nu-mi mai fac singura rau, am fost la medic, sunt f bine dupa doua interventii dr s-a aratat foarte incantat de cum m-am recuperat, am un chist care inteleg ca nu pune mari probleme atata timp cat nu mai creste...
in rest, incurajata de medic ca nu am probleme, deci nici un motiv de teama, voi incepe tratamentul cu duphaston, am inceput sa merg la sala, sa ies la plimbari, sa reintru in normal...imi este bine, azi este Z1 si ma bucur caci pot incepe in curand tratamentul si bineinteles iar numaratoarea, desi luna asta sunt sansee foarte mici, eu nu-mi pierd rabdarea, luna asta va fi de "incalzire".
faptul ca eu sunt bine dispus , plina de speranta, oarecum relaxata, face bine si relatiei mele...
eu sunt gata de lupta... si ma lupt singura daca este nevoie, daca am trecut singura prin perioada critica de dupa pierderea sacinei, acum e floare la ureche...nu

http://tt.lilypie.com/kP5vp3.png
Manu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns menics spune:

fetelor,
eu m-am ambitionat sa nu-mi mai fac singura rau, am fost la medic, sunt f bine dupa doua interventii dr s-a aratat foarte incantat de cum m-am recuperat, am un chist care inteleg ca nu pune mari probleme atata timp cat nu mai creste...
in rest, incurajata de medic ca nu am probleme, deci nici un motiv de teama, voi incepe tratamentul cu duphaston, am inceput sa merg la sala, sa ies la plimbari, sa reintru in normal...imi este bine, azi este Z1 si ma bucur caci pot incepe in curand tratamentul si bineinteles iar numaratoarea, desi luna asta sunt sansee foarte mici, eu nu-mi pierd rabdarea, luna asta va fi de "incalzire".
faptul ca eu sunt bine dispus , plina de speranta, oarecum relaxata, face bine si relatiei mele...
eu sunt gata de lupta... si ma lupt singura daca este nevoie, daca am trecut singura prin perioada critica de dupa pierderea sacinei, acum e floare la ureche...nu pot spune ca am uitat, Doamne, nu, dar privesc cu resemnare acel eveniment si cu mult optimism evenimentele viitoare...va pe toate

http://tt.lilypie.com/kP5vp3.png
Manu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurraa spune:

Citat:
citat din mesajul lui happymum

acum exact 6 luni, puiul meu nu mai era.
tot intr-o noapte de 12 spre 13... putin dupa miezul noptii...
tot intr-o marti spre miercuri...

mi-e tare dor...


astazi ar fi putut fi in bratele mele, la sanul meu... inconjurat de dragostea lui mami si a lui tati... afara la plimbare, la caldura... dar... uite ca nu e asa... ma uit la altii cum fac toate astea... si sunt atat de fericiti...
poate ca ne va fi dat si noua sa cunoastem fericirea de a fi parinti... intr-o zi. abia astept.

Alex, hai la mama! Cand sa vie... ? Repede sa vie...
www.feminitate.org/" target="_blank">A fi femeie------Amintirea cea mai draga mie------Poze noi cu maruta mea
Cate putin pentru Casa Domnului: sa ajutam biserica Sf. Atanasie Patelarie


stiu, e greu,imi amintesc si eu de momentele acestea cand priveam la altii si durea.....dar draga mea, trebuie sa nu iti pierzi speranta; eu ti-am mai zis tie ca simt acusi acusi ne dai vestea cea mare

38 + minune de Maya Teodora
AMR 3 zile!!!! Maicuta Domnului ne vegheaza si ne protejeaza!

binecuvantarea si minunea noastra ***www.calendar-ortodox.ro/luna/noiembrie/noiembrie26.htm" target="_blank"> Sf. Stelian ne vegheaza si El
just "us" *** burticutza ***www.onetruemedia.com/shared?p=834e5a3921b68aa10112f5&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> albinutze mai iunie 09

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurraa spune:

Citat:
citat din mesajul lui menics

fetelor,
eu m-am ambitionat sa nu-mi mai fac singura rau, am fost la medic, sunt f bine dupa doua interventii dr s-a aratat foarte incantat de cum m-am recuperat, am un chist care inteleg ca nu pune mari probleme atata timp cat nu mai creste...
in rest, incurajata de medic ca nu am probleme, deci nici un motiv de teama, voi incepe tratamentul cu duphaston, am inceput sa merg la sala, sa ies la plimbari, sa reintru in normal...imi este bine, azi este Z1 si ma bucur caci pot incepe in curand tratamentul si bineinteles iar numaratoarea, desi luna asta sunt sansee foarte mici, eu nu-mi pierd rabdarea, luna asta va fi de "incalzire".
faptul ca eu sunt bine dispus , plina de speranta, oarecum relaxata, face bine si relatiei mele...
eu sunt gata de lupta... si ma lupt singura daca este nevoie, daca am trecut singura prin perioada critica de dupa pierderea sacinei, acum e floare la ureche...nu pot spune ca am uitat, Doamne, nu, dar privesc cu resemnare acel eveniment si cu mult optimism evenimentele viitoare...va pe toate

http://tt.lilypie.com/kP5vp3.png
Manu


foarte bine ca esti increzatoare; TREBUIE sa fie bine

38 + minune de Maya Teodora
AMR 3 zile!!!! Maicuta Domnului ne vegheaza si ne protejeaza!

binecuvantarea si minunea noastra ***www.calendar-ortodox.ro/luna/noiembrie/noiembrie26.htm" target="_blank"> Sf. Stelian ne vegheaza si El
just "us" *** burticutza ***www.onetruemedia.com/shared?p=834e5a3921b68aa10112f5&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> albinutze mai iunie 09

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurraa spune:

Si acum o veste bune pentru incurajare:

A nascut Liana30 astazi dimineata o fetita de toata frumusetea;



se poate fetelor!!!!!Nu trebuie sa ne pierdem speranta

38 + minune de Maya Teodora
AMR 3 zile!!!! Maicuta Domnului ne vegheaza si ne protejeaza!

binecuvantarea si minunea noastra ***www.calendar-ortodox.ro/luna/noiembrie/noiembrie26.htm" target="_blank"> Sf. Stelian ne vegheaza si El
just "us" *** burticutza ***www.onetruemedia.com/shared?p=834e5a3921b68aa10112f5&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> albinutze mai iunie 09

Mergi la inceput