Mladite si mugurasi de mai-iunie 2008 (81)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

Neata si de la noi.


Socrate deci am stabilit, cum se face frumos mergem la chinezi cu copii cu tot. stam pe terasa cu carucioarele, le dam sa rontaie biscuiti, facem schimb de jucarii, ne descurcam!
Aelita am inteles...mie imi place de exemplu pestele cu ardei capia rosu - care de obicei nu-mi place. Ii da un gust tare bun.
Ylari de bratara ta vorbeam, e f frumoasa..mai aveau? , ca m-ar tenta si pe mine o bratara noua... Si pe Mircea l-a obosit intalnirea ca a adormit pe la 6 si nu s-a mai sculat pana dimineata, decat sa urle nitel la un moment dat. Cred ca de la dinti..
Stefany apropos de gemeni, primisem pe mail un RASPUNS la intrebarea cum se fac gemenii. Imi place ideea de a-i imbraca cu astfel de bodyuri, daca fac gemeni next time, imprim vreo 20 de astfel de tricoruri sa am de schimb

Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008
POZE BOTEZ MIRCEA
ALBUMELE MELE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alysh spune:

Buna dimineata,

Uff ce prost am dormit. Dorm din ce in ce mai prost aici, la curte. Ma gandeam demult ca n-am sa ma pot desparti niciodata de casa parinteasca si acum, mai ales de cand cu Vlad, mi se pare totul atat de incomod si de greu aici.:(
Isi fac ai mei o casutza pe malul lacului la Pipera si abia astept sa ne ducema acolo. Dar cred ca pana in vara lui 2010 n-avem nici o sansa.

M-am cantarit dimineata, am urcat la 58 vad si asta pt ca m-am culcat pe-o ureche ca am slabit si am incepout sa bag dulciuri la greu, bere, alune, mancat seara de multe ori.....imediat s-a pus

Laurita, saru'mana iubita ca mi-ai propus sa ma ajuti si ca-mi tii pumnii marti, sper sa iasa bine. E vb de un proiect pe fonduri structurale.....eu am mai lucrat tangential cu astea, dar nu-i simpla treaba. O sa vedem daca sunt mamaliga sau imi iese treaba bine. Te / va anunt

Miss, ai dreptate cu comparatul.....as vrea sa-mi cresc copilul relaxata, nu cu gandul ca nu stie sa mearga la 10 luni, nu stie sa vorbeasca poerfect la 3 ani sau nu stie Luceafarul tot in cls I. Sper sa nu ma tampesc asa tare si sa ma relaxez ca-i mult mai bine pt el asa.

Vlady

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

Alysh wow, o a doua casuta!
Sa stii ca si eu ma simt la fel in ceea ce priveste statul la mama acum. Nu ma mai simt f confortabil acolo...dar cred ca e normal. ne-am obisnuit altfel. Succes marti.
Si nu mai are rost sa te intreb de chinezi ca esti pe lista!!
Lorich la multi ani mamicii tale!!
De asemenea, tuturor teodorelor/teodorilor de pe forum!! Sa fiti fericiti!

Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008
POZE BOTEZ MIRCEA
ALBUMELE MELE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luminel spune:

Wow, am vazut poze de la intalnire...ce frumuseti pe acolo!!! Felicitari!

Lumi, mami de mladita Elena Cristiana (26.05.2008)

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=733a9f9f274d6633afc942" target="_blank">Montaj

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luminel spune:

Am uitat sa va spun ca avem 6 diiiinti!!!!

Lumi, mami de mladita Elena Cristiana (26.05.2008)

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=733a9f9f274d6633afc942" target="_blank">Montaj

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

Citat:
citat din mesajul lui Luminel

Am uitat sa va spun ca avem 6 diiiinti!!!!

Lumi, mami de mladita Elena Cristiana (26.05.2008)

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=733a9f9f274d6633afc942" target="_blank">Montaj



Eei, ce papusa mare dintoasa ai tu acolo!! Felicitari

Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008
POZE BOTEZ MIRCEA
ALBUMELE MELE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns socrate spune:

Neata,

sunt fericita. PE langa o noapte excelenta, a mancat pustiul 150 de cereale Dupa greva foamei si prelungiri este o realizare.

Simona, ai dreptate probabil nu vei rezolva mare lucru, dar macar David stie ca tu il crezi pe el.Asta este foarte important, mai ales pentru dezvoltarea lui.

Laura, cu decolteul ai dreptate, mascheaza bine burta. Dar, nu asta e ideea, ci sa dispara. Mai dureaza. Sotul meu a reusit sa slabeasca 7 kg. I-am facut bravo, bravo. Eu nu m-am cantarit. Mi-e frica.Dar sunt multumita ca incap in blugi chiloti, chiloti cu subtiere, maieu si pot sa inchid linistita nasturii si sa ma asez fara sa plesneasca.DEci ceva ceva s-a dus, ca inainte nu puteam decat sa inchid cu greu pe pielea goala.

Alysh iti recomand cu caldura cartea de care ziceam "12 Secrets Real moms know" te mai scoate din ale tale si iti arata ce este important.

Eu cred ca ma duc sa culc copilul, pare nanicos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MsBB spune:

Neatza , o cafea daca tot n-a dat nimeni inca!

Andra e ceva mai bine. Parca nu mai tuseste asa des si rau. A devenit un chin sa-i dau siropurile. Parca ii dau otrava . A urlat azi dimineata la 6 de a trezit tot blocul. Asta e, sa stie lumea ca e un bb mic in bloc .

La multi ani Teodorilor/Teodorelor ( habar n-aveam ca astazi e Sf. Teodor, dar orice prilej de chefuiala e bun)

Ma chinui de vreo ora sa scriu la mesajul asta. NU ma lasa frate, vine cu viteza luminii la calc si trage de fire, de mine ... e geloasa cred .

Ma duc sa pun sa-i pregatesc papa ei , fac o ciorbitza si pt noi, poate o culc si revin cu cate o vorba ... buna


Adriana mami de Andra , noastra!
Poze Andra (20.05.08)
Andra creste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Luminel, felicitari pentru dintzoci !!!wow, 6
SOcrate, lasa ca da acum vremea buna si ai sa vezi ca in 2 sapt nu mai e nevoie nici de burtiera nici chiloti nu stiu de care.Sunt convinsa
Lorich, te asteptam...sa revii
Fetelor, ieri fiu-miu a fost pe fuga ca si maica-sa si foarte obosit, dar sa stiti ca si noi mergem!!!!

Simona, mami de baieti

David (10 nov 2004)si
Matei (24 aprilie 2008)

www.onetruemedia.com/shared?p=73230cba168c08670e90d4&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">MONTAJ
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Vai, Simona, dragul de Mati, cat de dulce e cu primii pasi nesiguri Ce mai fugareala o sa fie prin casa cu amandoi Si pe noi tot asta ne paste.

Laura, ma intrebasesi cum pot descarca pozele de la Webshots, desi ei le-au blocat. Am instalat un add-on de la Mozilla, se cheama AdBlock Plus, care imi listeaza toate elementele dintr-o pagina de pe net, cu adresele lor, si asa iau direct adresa pozelor.

Sotul meu mi-a daruit deja aseara cadoul pentru 8 martie, o pereche de www.swarovski.com/Web_AA/en/973742/product/Fantasy_Pierced_Earrings.html?CatalogCategoryName=0110" target="_blank">cercei Swarovski, imi plac rau de tot.


Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla Suntem in concurs la www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202008&page=11" target="_blank">Clipe de viata 2008 gab1 si gab2

Mergi la inceput