Mladite si mugurasi de mai-iunie 2008 (81)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

A fost asa frumos si scurt la intalneala. M-am bucurat sa revad mamicile si sa o cunosc pe Andrada cu Tiberiu al ei. Fetelor, hai sa mergem si la chinezi cand ne vin banii, ce ziceti??? O sa deschida si terasa, putem merge cu puii in carucioare. Ca ma simt asa bine cu voi..
La noi acusi a plecat mesterul care ne-a schimbat chuiveta la baie si dulapiorul...dar arata asa bine acum abia astept sa termine maine si sa fac curatel..
Gabitzulelma lui Raducu. ,Ce poze super de la serbare si de la baita comuna. Are Amdrei o figura poznasa la baie! Da cine v-a facut torturi pt fiecare mamica la gradi?? Ca banuiesc ca sunteti destule
mi_bebelina cum a fost la intalneala cu fetele?
chinabulinasanatate multa! La toti 3, dar mai ales gogo, sper sa nu o tina mult boala!!
Msbb
elenagsi Mirci are zile cand face lafiecare pampers,tare si des eu cred ca de constipatie…
Alysh eu sper sa faci fata marti.. eu sunt la fel, emotive, fraiera, imi tremura vocea, ma pierd… Acu mai am si moment cand imi tin firea… cand ma simt bine in public.
Esmetrimite-ne si noua macar o poza cu praji aia pe care o faci Ce frumos ca va vdeti si voi!
Inais ce duuuulce e Iasmi, frumoasa si carliontata! Si tortul arata suuper!!! Ajungeti la perfectiune in ale torturilor cu serbarea Iasminei lunar!!!
Adriana, hai ca esti simpatica hihi pe Mirci nu-l uit, dar il las de bunavoie la imblanzire. Mai fetelor.bietul copil nu are nici o vina daca noi il muscam non stop…mai ales tasu, el il invata Multumim de gazduire si organizare, e super la tine imi pare rau ca nu am stat mai muuult.
Cleo aoleu, sa fiu atenta cand mi-o aduce Mirci ceai…
Socrate, Andrada, Adriana, Micaela, Sis merci de poze, sunt asa frumooosi!
Socrate pai cine te aude zice ca cine stie ce grasa oi fi.. sincer, eu nu vad mare diferenta intre noi…Doar de sani
Aelita merci de reteta, o sa incerc si eu ca suna tare bine! Sper sa-mi iasa la fel de bine!! esti o draguta
Alex&Sara eu nu verific niciodata bonul…ce tzepe ne-om lua ca tot dam o caruta de bani saptamanal pe mancare la supermarket si apoi venim si facem piata ca nu avem ce papa…mda. Merci de info cu pangasusul. Eu am luat odata nu mi-a placut. Soacra-mea il face bun…
Ylari mare si vioaie s-a facut Eva…eu o stiu numai in carut sa nu rupa spatele lu mami..are un zambet de te omoara! Ah…si mi-a placut bratara…n-am putut sa n-o remark!
Mishutza Mircea nu papa cand e bolnav. Mai nimic, toata ziua. Doar san. Asa ca linisteste-o pe mama Dienucai!




Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008
POZE BOTEZ MIRCEA
ALBUMELE MELE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissParker spune:

LMA la sarbatoritii zilei, Antonia, Raducu superstar si Mariuca!! Sa va fie viata plina de fericire si impliniri!!

Sunt pe fuga, nu am timp. A fost rusoaica la curatenie, apoi prietena mea Raluca si baietelul ei Jamie, n-am apucat azi sa fac mai nimic... Azi noapte David a dormit binisor pana la 3 dimineata, apoi a supt putin, iar de pe la 5 a trebuit sa-l iau iar pe brat, ca nu se potolea... asa am adormit pana la 6:30 cand a venit tati cu bibe...

Maine la pranz vine alta prietena in vizita... tre’ sa pregatesc ceva bun si sanatos de mancare, ca ea e f.f. pretentioasa, mananca numai bio...


Am vazut pozici si filmulete tare frumoase de la intalnirea mamicilor si bebicilor marca M&M. Vreau si eu

Dar stati, ca organizam si noi aici o intalnire la nivel inalt cu 4 mamici (3 nemtoaice si cu mine): Tini cu Felix, eu cu David, plus doua Claudii (una cu Christoph, un baietel cu o zi mai mic decat David, alta cu Mia, o fetita de noiembrie 2008). E planificat sa ne intalnim pe 2 aprilie. Sa vedem ce va iesi. Pana atunci ma suvitez si ma tund si eu din nou, sa arat ceva mai omeneste, ca acum iar am niste latze insuportabile... O sa facem si poze.

MsBB, imi place ca esti optimista, zicand ca va asteapta o noapte „interesanta“, din perspectiva asta eu am avut parte numai de nopti interesante Eu va doresc totusi contrariul, mai bine nopti plictisitoare si dormite

Simo, of, ce-ai mai patimit si ce-a mai patimit si saracul Daviduche Ce nenorocita si javra de educatoare, daca poate fi numita asa... si mai facea si pe sfanta, ca nici ea nu stia de unde are copilul urechea asa... Cred si eu ca-ti venea s-o jupoi de vie! Ce bine ca ai fotografiat si documentat urechea! Si intotdeauna sa ai incredere in copil, ca el nu minte decat poate la inceput, de frica, insa daca-i arati incredere si ca esti de partea lui, intotdeauna iti va marturisi adevarul in final; bravo ca ai stiut cum sa-l iei si i-ai aratat ca iti poate spune totul, ca il crezi! Eu nici nu cred ca Petru l-a tras de ureche, copiii nu se joaca in felul asta, numai un adult te poate trage de ureche (ca pedeapsa in mintea lui bolnava, ca sa te „educe“) in asa hal incat sa-ti dea si sangele... Ce ordinara, imi creste si mie tensiunea! Acum citesc ca are doar 19 ani. Categoric a fost ea insasi un copil abuzat, are agresiuni reprimate si le descarca pe copii, care nu se pot apara. Clar tre’ sa iei atitudine si sa nu te lasi intimidata de directoare.

mishutza, spune-i mamicii Dianei ca e absolut normal ca fetita sa nu pape cand e bolnavioara... Uite, David chiar acum m-a enervat ca n-a vrut sa pape tot grisuletul si nu e bolnav, asa ca ... cine mai stie ce au si bebeii astia, ei stiu cel mai bine cat le trebuie...

Danicris, am sa-ti povestesc ce rezultate obtinem cu Trixera, colega mea a zis ca i-au trecut fiica-si intr-o saptamana petele... Sa vedem...

Iulia, imi pare rau ca imediat dupa tura de antibiotice fata a racit iar... Sanatate multa!!

elena g, din pacate nu te pot ajuta cu nici un sfat sau o parere... dar sper sa nu fie nimic nasol...

Alysh – te rog nu te mai zapaci de cap comparandu-l pe Vladut cu alti copii, pliiiz! Vai, prin ce ai mai trecut si tu cand erai mica... Cum le-o lasa inima, mai, pe aceste individe, sa bata si sa terorizeze niste copii mici si neajutorati?

Inais, o dulceata de fetita ai tu acolo

Gabitza, ce frumos le sade la baietii tai in cadita... Mi-au placut si pozicile de la gradi, ce bine ca acum Andrei a fost mai vesel

Adriana, am vazut primele pozici de la intalneala... Ce frumoase!! Am recunoscut cateva persoane (Sisterele, Cleo, Noemi, Micaela, Ylari, elenuca, Mirci, Mara, Eva, Sebi, Lizuca, Dariuta), dar nu pe toate. Let me guess (ca tu nu ai link cu poze la semnatura): scumpica aia cu codita in frunte era junioara ta, iar mamica bruneta aia sexy cu parul lung e Andrada? Fetelor, care mai puneti poze, va rugam mai scrieti detaliat cine apare in poze, ca io is mai natanga si nu-i stiu chiar pe toti... Acum am vazut ca s-a confirmat de Andrada

Andrada, si tu ai facut poze frumoase, iar filmuletele m-au facut sa va invidiez si mai mult pentru clipele frumoase pe care le-ati petrecut impreuna...

aelita, ma bucur ca esti mai bine... Da, si noi speram sa-i treaca lui David dermatita cu varsta... Exact ce ai scris tu i-am spus si eu lui Bogdan dupa ce am citit postarea lui Simo, ca trebuie sa facem tot posibilul ca David sa aiba mereu incredere in noi si sa ne spuna ce-l doare... sa se simta in siguranta, inteles, iubit... Of, Doamne...

anisiap, tie cum iti mai este?

Gata, dau send, ca mi-a luat 4 ore conspectul asta


Participam si noi la concursul www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202008&page=17" target="_blank">Clipe de viata 2008 - mis1 si mis2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns socrate spune:

Citat:
citat din mesajul lui mishutza

Buna seara fetelor,aseara cand a scris Simona ma pregateam sa va scru si eu chestii,dar nu am mai avut chef de scris nimic,cand am vazut ce a patit mititelul.Simo,sa nu te lasi.
Am intrebari.Diana a fost racita,de fapt e inca,si bineinteles ca a primit antibiotice,are deja o saptamana,si nu mai manca mai nimic copilu,mamica e in depresii,ca nu manca copilu si tot asa.Eu ma gandesc ca e normal sa nu manance,ca nici noi cand suntem bolnavi nu prea ne arde de mancat,dar ii inteleg si ei disperare.Mititei vostri cum mananca cand sunt raciti?Poate reusesc sa o mai linistesc daca ii spun ca si alti bebelusi patesc la fel.Eu nu sunt de acord cu abuzul de medicamente,mai ales de antibiotice,si mami de Diana fel,dar restul familiei,care e parte activa in cresterea micutie,iubeste antibioticul,aaa,si medicul de familie,bineinteles.Mi se pare incredibil ca medicul lor de familie le-a dat antibiotic sa aiba in casa in caz ca se agraveaza raceala.Pai nu e treaba lor,a familiei sa spuna daca s-a agravat raceala,e a medicului.Of,ca iar ma enervez.Si Diana nici macar febra nu a facut,doar avea multi muci si ochii rosii,dar totusi a fost cazul de antibiotice,ca parca avea si un pic de rosu in gat.
Miss,vad ca ai nopti mai bune ,sa dea domnul sa fie cat mai multe.Eu credca are dreptate Bogdan cu Mutii si cu somnul lui David,nush daca voi credeti in deochi,dar eu era sa mor de cateva ori de deochi,sau,din cauza vampirilor astia de energie,deci ai mare grija.Sau poate pur si simplu nu ii place fatza ei,hiihihi,si te anunta ca nu vrea sa o mai vada.
Unde e prietena mea Prettysunshine?
Fetelor,stiti ceva de cura cu cereale Oshawa?de dezintoxicare?Eu m-am apucat de azi de ea,ca ma simt plina de e-uri si colorati,hiih,mai ales dupa concediul in Romania,unde cred ca toata lumea ne plange de mila ca om fi nemancati,altfel nu imi explic cum de c gateau de vreo 3 ori pe zi.Si noi avem mult peste greutatea normala,amandoi,dar na cred ca asta e traditia,oricum am scapat fara sarmale tura asta,deci poate se dau oamenii pe brazda in cativa ani.
Am vazut poze de la intruneala,ce de copii furmosi si mamici sexy ,ihhihi,sunteti niste frumoase


Sebastian mananca foarte slab cand e racit. Adica nisi laptic ca lumea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns socrate spune:

In primul rand poznele : http://picasaweb.google.com/noemi.iancu/IntalnireMM?authkey=Gv1sRgCOXl99mqmZunqQE#

In al doilea rand Adriana si Annika, multumim de gazduire. Ca de obicei ne-am simtit superb. Evident nimeni nu are timp de mancare si baute ca suntem non stop cu mana pe aparatele foto.
LAura tu esti o draguta, dar noroc cu chilotii care subtiaza, ca altfel....Legat de sani acuma ce sa zic au ramas mai mari decat erau inainte chestie care nu ma face fericita oricum imi gasesc greu sutien. Sper ca daca mai slabesc alea 10 kg in plus, mai scad si dansele. Sunt absolut de acord sa mergem la chinezesc, eu sunt maare fan.Asta am cerut si de 8 martie, sa comandam chinezesc.

Simona imi pare rau ca nu ai reusit sa vbesti cu educatoarea. Mie mi-e groaza cum o sa ajunga la 30? Incredibil ce se poate intampla. Ce suflet bolnav.

Andrada intr-adevar e o frumoasa, eu sunt foarte incantata de gemene, sunt un fan . Chiar aratam pozele sotului care m-a intrebat cum va deosebim. I-am zis ca dupa copii . Iar copii, ce sa mai spun ati vazut si voi pozele. Ce mi-ar place o intalnire maaareee cu toti copilasii de la odiseea noastra.Aia da, ar fi demn de cartea recordurilor.

Sebastian evident si-a scos parleala. El asa face, in public e copilul model si acasa da-i si lupta.
DAr...asta este, sanatos sa fie, restul se rezolva.
Pup si ne auzim maine
Am uitat, si eu am admirat pozele cu Raducu si Andrei si evident jucaria vedeta.Superbi, baietii evident, jucaria e si ea interesanta, dar stai sa vina banii.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prettysunshine spune:

Mishutza,eu sunt prezenta in umbraAm admirat poze cu bebei frumosi si mamici care arata ca niste fotomodele,mai fetelor,cum faceti sa aveti asa niste siluete?

Never take life seriously.Nobody gets out alive anyway.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefany_p spune:

asta-i buna de banc
cum recunosti gemenele?
dupa copii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aelita spune:

SIMONA-tu nu ai dovezi ca ea a fost vinovata,si desi noi stim ,nimeni nu o poate pedepsi.oricat de mult ne doare,lucrurile trebuie dovedite pt a fi pedepsit cineva .deci nu se va face nimic,doar ca e bine sa fii in alerta de acum incolo,sa vorbesti si cu alte mamici si sa adunati probe.mers cu el la medic,desi desigur ca o sa va spuna ca rana nu dovedeste nimic,nu dovedeste decat ca e ranit ,dar nu si de cine . dar e bine sa ai ceva la dosar pt mai tarziu. dureros,dar lucrurile asa merg ,nu se poate altfel .


ce frumoase sunt pozele de la intalnire !!!!!!!!!!!!

MISHUtA-nici ai mei nu mananca daca au cel mai mic deranj raceala,dinti,orice ,ei facgreva foamei indelunga. cu toate astea,tot disperi,chiar daca stii...
eu nu am dat niciodata antibiotice la raceala fara febra.dar asta e decizia parintilor in final,indiferent de cat iubesc cei din jur antibioticele.


REALLAURA-nu uita,la reteta,ca sa iasa buna,trebuie sa bagi neaparat ceva de la tine adica o mai dregi tu dupa gust,ca stii,gusturile nu mereu se potrivesc.

hahaha cum cunosti gemenele? dupa copii
adevarul e ca sunteti frumoase frumoase !! si copiii seamana ca fratii !







Mary,o mamica de ian feb 2007,are nevoie de noi .


Sofía (2ian2007)
Andrés (22mai2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Neata feteleHaideti la coffee, dormiti cam mult...chiar dc e simbata.
Miss, exact asta am gindit si eu ..cum sa-l traga un copil e ureche, sa fim seriosi...dc era vorba poate-i dadea un picior sau il lovea la nivelul fetei , pieptului...dar sa-l traga de ureche e deja cusut cu ata alba.Ma bucur ca te intilnesti cu mamicile de acolo, sa ne pui si noua pozici.Hai ca 2 aprilie vine imediat..
Mishutza, e normal sa nu pape puiul, sa nu se ingrijoreze mamica, ii va reeni pofta de mincare si de recuperare.
Socrate ce tot vorbesti ma ca nu e diferenta mare intre noi...Desigur la sani este ca eu si Sis nu avem mai delocDar sanatosi sa fimMai baga decolteurile alea ca data trecuta nici nu m-am uitat la altceva...poate de asta nici nu te-am recunoscut in realitate
Aelita asa e, m-am gindit si eu la asta..ma simt legata de miini...cuvintul ei impotriva lui daviducu...

Simona, mami de baieti

David (10 nov 2004)si
Matei (24 aprilie 2008)

www.onetruemedia.com/shared?p=73230cba168c08670e90d4&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">MONTAJ
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Buna fetele frumoasele.
Eu sunt codasha codashelor, singura care n-a pus pozele. Promit ca o fac azi. Ce sa spun, bineinteles ca m-am simtit super la intalnire, Eva la fel (niciodata n-a fost cu atatia bebelaci pe langa ea, chiar eram curioasa cum va reactiona si am fost multumita, e sociabila) Multumim gazdelor Adriana si Annika (o zambareata si o umblatoare, m-a uimit cum mishuna ea pe acolo) Am ajuns ieri acasa, fi-mea a cazut la datorie, era atat de cuminte la ea in patutz, nimic nu zicea (de oboseala, evident), i-am dat sa pape si a dormit vreo 3 ore neintoarsa. Eu ca o capiata ce sunt am uitat bibele la Adriana... nu-i nimic, de mult vroiam sa ii schimb biberoanele de ceai. In rest, ca si voi bineinteles impresionata de mamicile cele slabe si frumoase (mie mi se pare ca sunt ditamai gogoasa... si ma ingrash pe zi ce trece... ) In fine, vad eu ce oi face sa mai imi revin si eu un pic.

Laura, despre bratara mea vorbesti sau de a Evei? Si eu m-am indragostit de bratara mea de cum am vazut-o, mi s-a pus o mare pata pe ea, muream daca nu mi-o luam. Oricum eu sunt cam "intr-o parte" cu bijuteriile, sunt nebuna dupa ele. Multumim de complimente. Bineinteles ca si Mirciulica este demential si un frumos.

Simonacip multumim si tie, intr-adevar Eva e maricica, dar are cu cine semana. Si eu si Iuby am cantarit la nastere peste 4 kg (eu 4200 el 4400) Iuby este si foarte inalt (a facut volei) ma gandesc ca il mosteneste. Mi-ar fi insa ciuda daca bebe 2 ar fii baiat sa semene cu mine piticanie. Sper sa aiba el genele mai puternice si atunci.

Adriana te rog da-mi si mie reteta fursecurilor. Fetelor erau grozave, am mancat "numai" vreo 4...

Miss, ma bucur pentru intalnire. Sa va simtiti bine si sa pui poze si tu sa va vedem!

Va pup acum sa ii fac ceiutz Evei ca s-a trezit si se benocleaza la mine.

Azi am mici in program abia astept...

YLARI
http://community.webshots.com/user/YLARI


http://b1.lilypie.com/tFAgp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Neata gagice

Multam de

Vizionat poze cu mamici si pitici. O frumusete de imagini. Sunteti niste scumpici iar de bebi nu mai zic, ca se stie, unul mai scump decat altul.

Eu am intrat asa sa va felicit pt intalnirea de ieri si sa urez
La multi ani Tudor (Dordia), Teodora (Dana) Tudor (Ralu) , Teodora (China-multa sanatate), Tudor (Leeloo), Tudor (elenaq)

pentru ca azi este Sf.Toader sau Teodor - si pe mami meu.

Aaa..uite ca si Dorinutza e sarbatorita (o cheama ca pe mami) La multi ani Dorinutza!

Eu iau o mica vacanta de forum, ca vine socrella si parca nu pot sta pe tv sa o barfesc cu ea de fata, nu? Nu se face ...

Aaaa...Simo chiar vreau sa aud ca nu ai lasat-o asa!

Lori, mami de Robert din 9.06.2008

Mergi la inceput