Bobocei de septembrie - octombrie 2008 (73)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Wooooooooow Moni ce veste extraordinara !!!!! Cat ma bucur Cat am urmarit atunci cand isi facuse testul sa prinda si ea loc la odisee cu tine Era atat de deazmagita....
Minunat !!!!!!!!!!!! Se pare ca pana la urma e si ea cu voi Sa dea Dumnezeu sa fiti cu puiutii in brate de sarbatori si sa va bucurati asa cum meritati

Printesa mea iubita Valentina Soricelul meu iubit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Nu e cu noi, are dpn in noiembrie. Dar ce conteaza? Ea si bebe sa fie sanatosi. Cand m-a sunat ieri si mi-a spus mi-au dat lacrimile, vroiam sa tip da eram la munca. Si am sunat-o inapoi si am zbierat si am cantat in telefon Ma rog doar s aaduca pe lume un bebe sanatos tun si sunt sigura ca asa o sa fie.

O sa va pun poze si cu burtoiu sa vedeti despre ce vorbesc SUnt huge mama, am luat deja 4 kile.



POZNICI CU NOI
POZICI CU BEBE

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 12+
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_and spune:

Angelyna, babytza, Anca, Eva, baby boy multumim de primire!
Eva nici nu stii cata energie pozitiva imi transmit posturile tale, inca de la odisee te admir pt modul in care gandesti si ma bucur sa te regasesc la fel.
Anca imi pare rau ca iar nu papa Carla, stiu cat e de frustrant. si sper sa-i revina pofta de papa.
Simodina sunt tare scumpi copilasii tai!
Boo fericito, cred ca nu te mai saturi sa-l asculti pe Alex!
Preety imi pare rau, si la noi e greu cu adormitul seara, mai ales de cand cu dintisorii Mina adoarme numai cand dansam cu ea in brate, dar dansat serios ca daca doar o leganam asa se prinde si nu-i convine. De-abia dupa ce adoarme bine o pun la san, mananca asa in somn si reuseste sa doarma intre 1 – 3 ore pana incepe foiala, iar san si tot asa pana dimineata. Din fericire ma ajuta tati, altfel nu as rezista prea mult. Vorbeste cu sotul tau e tot ce pot sa te sfatuiesc.
Aveti mare grija cu zgaltaitul fetelor, este foarte periculos! Uitati aici: zgaltait bebe

Monica

Edit : azi a fost mai linistita si m-am incumetat sa-i dau dovlecel piure - a papat 4 lingurite dar era tare haioasa ca parca vomita cand inghitea, era ciudata cred senzatia de papa solida.


Mami de Mina Alexandra (7.09.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Moni am vazut acum inimioara bombonicii tale si tot ce pot sa spun e
Si inca ceva : 12 +

Printesa mea iubita Valentina Soricelul meu iubit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

Eva, multumesc mult! Si eu sunt pro tot ce e natural, fug ca de necurat de ceaiurile ptr bebei din comert...



Luminita de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26.09.2008
_
Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…
poze cu gemenei dulci povestea noastra
GHIDUL MAMEI
Creste bobocelul Edi Creste bobocelul Robi



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

babytza, sa sti ca imi pare rau intr-un fel ca n-au fost II .
Bombonica sau bombonel mai vedem ce-o fi, mie bombonica mi s-a parut dar cine stie ca poate ii creste totusi putza



POZNICI CU NOI
POZICI CU BEBE

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 12+
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:

Luminita, eu am luat de la plafar 3 pachetele - chimen, fenicul si anason. Pun din fiecare cat pot prinde intre degete. Natural 100%. Dar mai nou ii dau Carlei apa plata, eu nu prea sunt adepta ceaiului daca nu sunt afectiuni sau nu trebuie tratat sau imbunatatit ceva.

Mamica fericita de Carla Alexandra (13.08.2008)
Piti mic se face mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_and spune:

Luminita in primul rand jos palaria mamico pentru cum te descurci cu doi bebei superbi, de cand am inceput sa recuperez capitole m-am tot minunat cum reusesti. Vroiam apoi sa-ti zic de ceaiul www.pcfarm.ro/produs/1162/Ceai-Baby-calm" target="_blank">baby calm, tot natural, eu i-am mai dat Minei de antrenament asa ca pana acum n-am avut nevoie.

Mami de Mina Alexandra (7.09.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

Luminita,David a baut azi prima data ceai Baby Calm.Nu e indulcit - are in el chimen, fenicul si musetel.E putin 'dulceag' de la musetel...adica nu are gustul mai amarui al ceaiului de chimen (cel putin mie asa mi se pare ala de lactatie de chimen si anason).Si el l-a acceptat....e de la Fares ceaiul.

Monica, ma bucur tare mult pentru Camy. Sa fie intr-un ceas bun si sa va bucurati amandoua de minunile voastra in toamna!

Azi David a adormit la masa.....adica in scaun, cand manca piure de morcov....eu stiu ca adoarme (si) la san...dar chiar asa sa adoarma cu piure de morcov pe la gurita?




Oana,mamica implinita de David Paul (17.09.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EvaF spune:

Citat:
citat din mesajul lui anca81

Luminita, eu am luat de la plafar 3 pachetele - chimen, fenicul si anason. Pun din fiecare cat pot prinde intre degete. Natural 100%. Dar mai nou ii dau Carlei apa plata, eu nu prea sunt adepta ceaiului daca nu sunt afectiuni sau nu trebuie tratat sau imbunatatit ceva.



Anca, nici eu nu sunt adepta ceaiului la bebe. Ii dau acum la 6 luni ca sa se invete cu lingurita. Am inteles ca apa plata contine saruri si minerale care nu sunt ok pt ei la varsta asta, se depun pe unde nu trebuie. Gresesc???
Asa ca fac ceai, apa fiarta si racita. Nu zilnic, la doua zile bea cam 40ml. Se obisnuieste si cu alte gusturi.

Eva, mami de Luca Noah (08.09.2008)

Sunt cel mai frumos din Universul acesta



-----------------------------------------------------------------------


" There is only one pretty child in the world, and every mother has it. (Chinese Proverb)

Mergi la inceput