Burtici fericite de septembrie-octombrie 2009(19)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miha74 spune:

Buna dragi burtici !

Greut sa tin pasul cu voi, dar cred ca si din pricina ca suntem 100 de burticutze.
Mocacila- nu fii suparata , sa stii ca nici mie nu mi s-a raspuns tot timpul,dar m-am gandit mereu ca nici eu nu am raspuns tot timpul, din lipsa de timp…. Mie imi place sa va citesc, am invatat foarte multe de aici, din pacate nu am timp sa intru atat de des cat mi-as dori, si de aici o oarecare superficialitate in a raspunde fetelor...si im pare tare rau

Cristina_ana - astazi am scos firele si a fost flacaul meu foarte curajos, mi-a dat creme cicatrizante, vreo 3 la alegere, si cica sa ii dau urmatoarele 6 luni. asa i-ai dat si tu?
Gegea- nicidecum. Multumesc de sfat.
Marianaa- chiar a meritat drumul lung, nu-i asa. Felicitari
Mimika- santate multa...nici eu nu stau mai bine, sunt rau...rau, dar bine ca nu am facut febra. Maine trebuia sa ma duc la morfo de 12 saptamani, dar l-am sunat pe dr si i–am zis asa ca m-a amanat pentru luni. Oscilococcnium mi-a spus si mie sa iau, si picaturi cu apa de mare.

Pazza- bine ai venit ! Sarcina usoara iti dorim. Iar cu tineretea nu iti face probleme o sa fii o mamica foarte tanara si foarte mandra cand iti vei duce copilul la gradi, la scoala…

Mai citesc si revin.


Miha, mami de Matei (16.01.2008) si Laura (30.09.1997) si 12+
"Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate." (Jack Penn)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns panda77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristina_ana

Vai, Panda, m-am uitat acum pe ultimele tale filmulete cu Ilinca, ce scumpa poate sa fie!!!!! Si exact asa rade si Andrei cand se joaca sotul cu mingea in fata lui si o arunca in sus, efectiv rande in hohote!!! Ce or fi vazand ei asa de distractiv in asta nu stiu!

Da, sunt dementziali! Acolo se joaca cu fratele meu pe care-l cheama Bogdan, dar in varianta Ilincai e "Tintan". Dar tu nu ai postate filmuletze undeva, ca la linkul tau nu apar decat putine poze?

Panda, fudula mamica de www.flickr.com/photos/23506973@N07/" target="_blank">Ilinca - 15 iulie 2007 si 11+
countdown pentru samburel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diamar78 spune:

pazza, mesajele tale au aparut in capitolul trecut dupa ce se deschisese noul capitol asa ca poate nu au fost vazute de multe fete. Pot sa-ti spun ca nici mie nu mi-a spus dr sa iau acid folic dar stiam eu ca se ia asa ca am luat fara sa-mi recomande el.
monica, eu nu-mi dau seama de sexul copilului dar mi-a fost asa de drag de el ca-si tine mainile in asa fel in cat zici ca se roaga, sau cel putin asa vad eu. Ecograful era 3 sau 4D?

9+ si mamica strengarului David 25.05.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns panda77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui miha74
Cristina_ana - astazi am scos firele si a fost flacaul meu foarte curajos, mi-a dat creme cicatrizante, vreo 3 la alegere, si cica sa ii dau urmatoarele 6 luni. asa i-ai dat si tu?
Mimika- santate multa...nici eu nu stau mai bine, sunt rau...rau, dar bine ca nu am facut febra. Maine trebuia sa ma duc la morfo de 12 saptamani, dar l-am sunat pe dr si i–am zis asa ca m-a amanat pentru luni. Oscilococcnium mi-a spus si mie sa iau, si picaturi cu apa de mare.

Miha, felicitari pentru Matei curajos! Bine ca a trecut "buba". Si insanatosire grabnica sper sa te simti bine curand!

Cristina, bineinteles ca as veni prin ploaie pe jos pana tine pentru o portie de yummy-yummy . Pana una-alta, sanatate sotului!

Panda, fudula mamica de www.flickr.com/photos/23506973@N07/" target="_blank">Ilinca - 15 iulie 2007 si 11+
countdown pentru samburel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariaanna spune:

E a doua oara cand pierd mesajul!!!!!
Acum chiar ca nu o iau de la capat!
Va salut doar pe toate si sa ne ajute Dumnezeu pe toate sa fim sanatoase noi si copilasii nostri,de langa noi sau din burtica!
Va pup!


Mariaanna
9+

Mamica de si in asteptarea unui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha74 spune:

Offf creata- ce veste trista ! as fi vrut sa iti spun mai multe, dar durerea este asa de mare…..si banuiesc ca astazi s-a intamplat si inteventia…e groaznic
Zubeen- am scapat eu ceva….offff ce de vesti proaste ! suntem alaturi de tine
Coras – eu la ultima sarcina oprita in evolutie, nu am avut absolut nici un semn…si ma dudusesem sa fac DT ca o floricica, aveam si CD la mine, ca sa inregistrez… dar asa cum spune si butterfly hai sa nu vorbim despre chestii dintr-asetea si sa ramanem pozitive si optimiste
Mocacila – felicitari pentru samburel si la mai mare
Monica- hai capul sus ! ai aflat ce era cel mai importanta ca bb e bine .
Cristina_ana- si la tine la mai mare ! hai ca sigur peste 3 saptamani o sa vezi ce e bb.

Panda- multumim pentru noul capitol, sa fie doar cu vesti bune


Miha, mami de Matei (16.01.2008) si Laura (30.09.1997) si 12+
"Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate." (Jack Penn)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Hi, hi, pana sa va hotarati voi care vine la cina, deja am gasit doritori. Finii mei, (cei care au fost si aseara), si care stau la doi pasi de noi. Ei sunt de-ai casei, asa ca sotul poate sa zaca in pat linistit, nu e nevoie sa faca pe gazda buna, ca ei nu se supara! Mie mi-e tare frica sa nu iau raceala de la el, pare destul de serios, nici nu poate sa mai vorbeasca, cred ca are si temperatura. Daca nu ii trece pana in week-end nu mai pot sa-mi iau copilutzul acasa!
Miha, sa stii ca eu l-am dat pe Andrei cu unguent multe luni, e drept ca nu prea am fost constiincioasa, mai uitam. De trecut nu a trecut de tot, cred ca o sa ramana cu semnul toata viata, dar e muuult mai bine, se mai vede doar putin de tot!
Panda, asa e, eu am putine poze. Aveam un album mare, dar a trebuit sa-l scot pt ca sotul, din anumite motive, nu vrea sa mai pun poze cu el pe forum. Am scris eu o poveste trista pe aici, anul trecut, cu sotul in rolul principal (negativ din pacate) si acum nu vrea sa-l recunoasca colegii de la serviciu. In fine, o sa incerc sa mai pun si noutati cu Andrei, dar imi trebuie un impuls.
Selene, nici sotul meu nu manca legume, cum ai zis si tu, in special din cele verzi , dar i-am facut eu niste specialitati, asa ca a inceput sa-si mai schimbe orientarea culinara. Oricum, mai am de lucrat. Mie imi plac legumele in mod deosebit, de toate si gatite in toate modurile!

Cristina, mamica lui Andrei Eric (26.07.2007) si 12+
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha74 spune:

cristina- si la noi e casa plina mai mereu...dar si placem in vizita... smabta i-am avut si noi pe fini de lasata secului, si nu au venit asa oricum....ci cu vesti bune, ca e si fina gravidutza, asa ca mai spre iata ma pregatesc pentru mai multe botezuri.
unde mai pui ca pe 30 mai are nunta sora sotului...si mi-e frica s anu fiu cat casa pana atunci

panda- multam frumos
fetelor si eu ma bag la intalneli, si sunt si deplasabila asa ca merg unde se decide, si de abia astept sa va cunosc.

Miha, mami de Matei (16.01.2008) si Laura (30.09.1997) si 12+
"Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate." (Jack Penn)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns septoct2009 spune:

ANADOMNICA cat masura embrionul ? Ti-a zis?

Multumesc tuturor ptr cuvinte...nu reusesc sa va enumar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pazza spune:

Miha74 multumesc mult.mandra sunt de acum si abia astept sa treaca timpul sa il iau pe in brate.

Mergi la inceput