Licurici de ianuarie-februarie 2009

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Anculet spune:

Sa ne traiasca licuricii si sa ne bucuram de ei

Fetelor cine stie cum tre' sa sune cererea aia pe care tre' s-o facem pt serv,pt cei 2 ani de crestere a copilului?

Noi am avut o super noapte cu un somn lungggg,de la 23.oo pana la 6.oo ,ce mai domn'le am o super fetita...ziua nu prea doarme ea cu orele,si e mai smiorcaita,ca doar n-o fi numai miere

[fetele 2 in 1

[Alexandra Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yashy spune:

Ne-am mutat!! Multumim!
Sa ne fie de bine! Urmatorii 4 ani sa-i petrecem frumos cu totii! Pupici la toti si toate!!

Adina & Luka& Luis
obraznicatura lu' mami


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DarkBendis spune:

Delia, gradi? How about this: peste 4 ani eu o sa-mi bat capul la ce scoala o sa-l inscriu pe asta micu'... ca aici copiii merg la scoala de la 4 ani si ceva. Valeu... cand ma gandesc ca anu' trecut pe vremea asta nici nu mi-as fi imaginat ca in 12 luni voi scrie la capitolul "Scutecele" si iacata-ne pe toate aici



Dark Bendis
& Hogmanay Baby (31.12.2008)



"Ye harm none, do what thou wilt shall be the whole of the Law"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

Citat:
citat din mesajul lui CADIA

Fetelor, sunt disperata.
De cateva zile, pitica mea plange mult si se linisteste doar la san sau cand sta in brate , dar pe burta cu fata in jos, in rest urlete;nu stiu ce sa-i mai fac.


Aaaa..si am stabilit si noi botezul, pe 9 mai la Ramada North.
Acum urmeaza restul:fotograf,dj....etc

Claudia, mamica de puiutz Clara Maria cu falcutze incluse.


poate are colici?

noi folosim infacol si din fericire pare ca merge;
sotu a comandat si colic calmul de care ziceau fetele din SUA... o gramada de bani dar in seara cand l-am comandat facuse o criza de plans de nu mai stiam ce sa ii facem...
la fel si el, se linistea cu sanu in gura (de aia am deschis si subiectul cu suzeta )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kristinuz spune:

si noi folosim infacol pentru colici dar parca nu are rezultat....
a facut azi dimineata o cirza de colici de m-am speriat...
maicamea a inceput cu chestiid e genul:''baiatul se cere botezat!!!"
sau sigur nu e bun medicamentul ala din anglia(infacol adica)...
acum s-a linistit si de vreo 3 ore tot doarme....mie asa de mila de el saracul
la inceput ma enervau urletele..dar acum parca imi vine sa plang cu el asa de mila imi este......

bebe Alexandru Gabriel-31.01.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Deci am trecut la scutece...

Andreea,noi suntem bine,cu program de distractie tot timpul..Sunt rupta de oboseala,dar mergem mai departe.Ieri noapte de la 4 dim n-am mai dormit deloc(am dormit si eu de la 12-4,ca a ramas tati sa-i dea bibele la 1),azi noapte m-am culcat la 12,la 2 s-a trezit..la 3 m-am pus in pat,la 5 s-a trezit..apoi s-a trezit la 6 ,la 7(aici n-am mai apucat sa dorm si eu)..si abia a mai adormit pe la 9 putin..In rest ma chinui sa gatesc,mai pun un snitel la prajit mai vin la copil ca urla,(nu suporta deloc sa-l las singur)..mai toc un ardei,iar vin la copil si tot asa.Acum ma chinui sa-l adorm sa fac si desertul in liniste.
In rest alergam cu diverse probleme si nu prea mai am timp de calculator desi sta saracu deschis de dim pana seara..

Alina,frumos povestit.
Acum cateva zile daduse nostalgia in mine si mi se facuse dor de
burtica.

Va pup,fug repede sa fac desertul,ca a adormit si trebuie sa ma misc repede ca parca-l vad ca-n 10min incepe oaaaa oaaaa...

POZE CU NOI
de David Christian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CADIA spune:

multzam fetelor
i-am dat acum sab simplex sa vedem cum o fi

Claudia, mamica de puiutz Clara Maria cu falcutze incluse.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

chiar ca emotionant momentul!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ttenzika spune:

ne-am mutat..bine ne-am regasit mamici

parca mi-e dor de burtica..inca nu imi vine sa cred ca gata s-a terminat
Anculeteu am fost ieri si am depus-o..am scris ceva de genul: subs.etc..bla bla..angajata a firmei x ,in departamentu x,rog a-mi aproba cererea pentru ingrijire copil incepand cu data de 1 aprilie(atunci intru eu), si cam atat,mai jos semnatura ta,a superiorului si data

am fugit sa imi scot banii ca e azi e zi de salar...



mamica de Alecsandra

poze:http://picasaweb.google.com/ttenzika/BebeAlecsandra02#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IRINA.C spune:

Mi-au dat lacrimile!!!!!!!!suntem tot la spital , nu stim cand venim acasa , poate sambata ,Andrei e mai bine, e singur la el in rezerva eu am fugit in terapie unde e un calc cu net, nu-mi vine sa cred ca am intrat chiar cand ne am mutat!!!1
Imi e doar de voi si multumesc tuturor pt sustinere!
Nu pot sta mult ca fug la pui si juma de ora mi s-a incarcat pagina
Sa ne fie de bine mutatul si sa fim toti sanatosi si bucurosi!
Va pupam noi 2, mami si ochila in redevenire!

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=8069a40b05eaf331b3527d&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url/" target="_blank">VIDEO ANDREI
POZE ANDREI
mami cea mai fericita

Mergi la inceput