*Cozonacei de noiembrie-decembrie2008 (29)*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns julia16 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Olivia26

Gata, sunt zen

Multumim din suflet ca v-ati amintit de noi si uram si noi Alex de ihotu

Ca sa-mi spal pacatele(cu mesajele anterioare), va aduc un strop de veselie




Olivia, un potop, nu un strop ne-ai adus. Super!

Julia
Tudor Stefan (26.12.2008) si Maria (26.12.2002)
http://family.webshots.com/album/569840607QnUwJU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivia26 spune:

Citat:
citat din mesajul lui julia16
Amalia, multumesc!.
Si eu ti-am admirat pozele cu baietii tai. Ai cu ce sa te mandresti. Iar David pare incantat de Luca.
M-am distrat cand am citit ca Maria are o fata blanda, pt ca, sa va povestesc ceva din weekend. A venit sora mea la mine cu copiii. Mihai implineste 4 ani in mai iar Miruna are 1an si jumat. Maria i-a lipit lui Mihai un sticker cu o inimioara pe tricou. La masa Mihai incepuse sa faca mofturi ca nu vrea sa manace. Maria ii zice: Sa stii ca-ti iau inimioara! Crezi ca eu sunt blanda blandelor, zana cea buna? Eu nu sunt zana cea buna, eu nu sunt blanda ca o oaie pe care poata sa o taie oricine. Asa ca Mihai a mancat pana la urma.


Julia
Tudor Stefan (26.12.2008) si Maria (26.12.2002)
http://family.webshots.com/album/569840607QnUwJU




Ce tareee. Hotarata fata nu gluma.



Olivia de www.flickr.com/photos/24386067@N08/sets/72157610614218627/detail/" target="_blank">David, barbatelul mamei - 5 noiembrie 2008

Made in the Holy Land
Sunt baiat mare Poze de la 3 luni

Yesterday is history, tomorrow is mystery but today is a gift, that's why we call it present!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleinad.g spune:


Dandusa, cred ca esti tare mandra de cei doi pui ai tai chiar daca acum iti e greu cu ei. Sa vezi peste vreo 2-3 ani cand se vor juca impreuna ce bine va fi. Diferenta dintre ei e ideala, aproape 2 ani fix, fix.

Malinas, Julia si mamicile care-i babaciti pe bebei in cada cum rezistati cu spatele? As incerca si eu daca n-as ramane blocata, dar eu si cand o schimb deabia ma indrept.

Otiliav ce dulce si grasunica e Elisa, o papusa.

Flowers, ai grija, incearca sa te ridici mai lent, s-ar putea sa ai pe langa lipsa de vitamine si oboseala si caderi de tensiune si de aici ameteala.

Julia, imi place fata ta, stie sa puna punctul pe i.

Olivia, nu vom scapa de birocratie si incompetenta nici in 2000 ani asa ca stai calma ca se transmite stresul la bebe.

Ginye, ce grasunic scump in maieu ai tu acolo.

Amalia, gata ai baieti mari, se joaca singuri. In curand David o sa gateasca pentru amandoi.

Anca_27, nici nu stii cat adevar e in povestirea ta ... te uiti la el cat de mare este si te gandesti cand a crescut asa de repede ca parca ieri era un ghemotoc.



Mamica de bebelina Teodora (1.12.2008) & adolescent Bogdan (24.05.1995)

Teodora la 2 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns julia16 spune:

aleinad.g .
Intr-adevar, spatele e o problema. Dar nu ma las. Pana acum n-am ramas blocata. Sper sa nu o patesc.


Julia
Tudor Stefan (26.12.2008) si Maria (26.12.2002)
http://family.webshots.com/album/569840607QnUwJU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Flowers spune:

Multumesc fetelor, va pe toate.
Lorellay, si Julia a avut patutz tarc ca al tau s i-am pus 2 saltele,dar am avut noroc ca nu a prea stat in el, altfel pateam ca tine sau ca Julia.Doamne ,ce sperietura.
Ramo,
Amalia,m-a amuzat tare nepoata ta.
Dandusha , ma bucur ca esti hotarata in privintza alaptatului.Am vazut poze, ai dreptate, nu pare slabutz Raducu.Edit:cu ochii te da pe spate, dar buzele...i le-ai rujat!!!!?
Olivia, nu mai fi supi.D-asta au deschis astia ambasada in fiecare tzara sa conserve spiritul birocratiei... a la Romanica, sa nu fie prea grea acomodarea ...la intoarcere.Lasand gluma la o parte -sunt niste nemernici.
Tinea si la Julia faza cu stranutatul .Deocamdata BB ranjeste, dar fara sunet.
In o data la multe lunitze pentru David.Ati facut vaccinul?
Brie nici eu nu am familia in Bucuresti, ma "descurc" aproape la fel ca tine, exceptand evadarea voastra in Grece.
Otilia, mi-a placut mult suportul pentru baie.Am si eu doar partea aceea pe care se sprijina.A mai pus cineva un link cu un suport ce avea un covoras antiderapant.Da' avetzi caditza destul de mare daca incapetzi toate 3...!
Julia , am vazut pozele si Tudor iti seamana mai mult decat Maria.

Flory mami de Brianna Theodora (7.11.2008) si Julia Alessandra (5.07.2002)

http://community.webshots.com/user/flowers1978

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

Malinas,
nu vad nimic in neregula daca le faci la steamer si amesteci cu un pic de apa sau lapte...sau suc de leguma respectiva(sau una din ele).dupa parerea mea este mult mai sanatos asa...decat fierte chiar si 15 min.
sfatul meu,daca-mi permiti,nu cumpara de pe net ceva de genul asta.mergi in magazin si studiaza-l.pe net sant lustruite,aranjate si d-zeu stie ce chitibusa gasesti...
Otilia,
chiar vroiam sa te intreb ce cada ai de incapi cu ambele fete?la mine-i tare micaaaa.suportul meu este pentru 6+,cum este si cel din poza ta pozitia 2-a.as fi vrut sa-mi iau unul in care sa stea la 45 de grade pana face 6 luni,pentru ca facem baltoaca in sufragerie.da din picioare ceva de speriat si stropim tare,in plus ma ajuta si Crinuta la spalat...si-ti imaginezi ce iese acolo...
Olivia,
sa-ti traiasca baiatul zambaret,scump foc


..................................................
Raducu(31oct2008) si Crinuta(1nov2006)
poarta-ma mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns julia16 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Flowers

Julia , am vazut pozele si Tudor iti seamana mai mult decat Maria.

Flory mami de Brianna Theodora (7.11.2008) si Julia Alessandra (5.07.2002)

http://community.webshots.com/user/flowers1978


Flowers, merci. Sunt curioasa cum o sa arate cand va fi mai marisor.


Julia
Tudor Stefan (26.12.2008) si Maria (26.12.2002)
http://family.webshots.com/album/569840607QnUwJU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

Aleniad,
ai dreptate,sant mandra de ei si jurrr ca abia astept sa creasca 'cucu' si sa ne jucam impreuna,va fi muuult mai usor
Julia,
Maria ta este scumpaaa frate...,mai spune-ne de ea,ca asa-mi placeeee


azi sant de neopritttt


..................................................
Raducu(31oct2008) si Crinuta(1nov2006)
poarta-ma mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivia26 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Flowers
Olivia, nu mai fi supi.D-asta au deschis astia ambasada in fiecare tzara sa conserve spiritul birocratiei... a la Romanica, sa nu fie prea grea acomodarea ...la intoarcere.Lasand gluma la o parte -sunt niste nemernici.
Tinea si la Julia faza cu stranutatul .Deocamdata BB ranjeste, dar fara sunet.
In o data la multe lunitze pentru David.Ati facut vaccinul?


Multumim si noi inca data, pupam inapoi bucuta Inca nu, cred ca sambata mergem la ca sa nu mai piarda tati o zi de la serv ca noi mergem numai in gashca.



Olivia de www.flickr.com/photos/24386067@N08/sets/72157610614218627/detail/" target="_blank">David, barbatelul mamei - 5 noiembrie 2008

Made in the Holy Land
Sunt baiat mare Poze de la 3 luni

Yesterday is history, tomorrow is mystery but today is a gift, that's why we call it present!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivia26 spune:

Yupiii mi-a venit cartea ("What to expect - the first year") , ma pun pe studiat dar nu inainte de a www.topsanatate.ro/articol/lucreaza-ti-posteriorul-prin-5-exercitii-simple-28151-slide-1.html" target="_blank">lucra posteriorul (malinas) acum cat doarme grasu ca e obosit de la drum.

Dandu



Olivia de www.flickr.com/photos/24386067@N08/sets/72157610614218627/detail/" target="_blank">David, barbatelul mamei - 5 noiembrie 2008

Made in the Holy Land
Sunt baiat mare Poze de la 3 luni

Yesterday is history, tomorrow is mystery but today is a gift, that's why we call it present!

Mergi la inceput