America (154)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Faini ghioceii Bianca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuf spune:

Delia, imi pare tare rau ca nu fuse nici de data asta. Intr-o zi o sa vina si al doilea bebelus mult asteptat .
AB, vreau si eu poze cu mica bucatareasa.
Crismir, ti-am admirat pozele aseara ca nu prea aveam ce face. Robert al tau e tare scump . Ti-am vazut si noua coafura. Imi place mai mult cand iti intorci parul catre exterior. Ti se deschide fata mult mai mult, pare mai luminoasa.
Sanzi, faine pozele de la ski. Copiii astia invata al naibii de repede cate un sport. Mai greu e cu noi, astia mari, ca prea punem raul in fata si fizicul ne mai creeaza probleme. Pacat ca sportul asta e scumpicel. La noi, in statiunile de ski, a scazut considerabil traficul de skiori.
Un abonament te ajunge la $450/luna. Daca cumperi pentru o familie cu un copil peste 6 ani ajungi la $1350. Nu tocmai ieftin. Iar daca te duci o singura zi la skiat si platesti la baza te ajunge $92/zi de pers.
Oricum, snowboardul mi se pare cumplit de greu. Nu m-as vedea decat in fund . Ce-i drept e mai usor sa te ridici in picioare.
De dimineata trasei o fuga pana la magazinul de-un dolar sa imi iau un test de sarcina. M-au pocnit niste scurgeri maronii, exact ca atunci cand eram in primele luni de sarcina. Din fericire iesii negativ. Acum sa vedem cand imi fac programare la medic, ca le cam am de o saptamana.
Altceva ... nimic vizibil nu facui azi. Liste peste liste cu organizarea muncii si rezultate ioc . Misc aerul de colo-colo . Urcai si coborai scarile astea de ametii.
Bine ca gatesc . Sa nu zic ca trecu ziua pe langa mine. Fac ardei umpluti.
Despre florile de primavara de acasa... ce sa spun ca la noi sunt scumpe la vedere. Aici, la altitudinea ce o avem, cresc flori montane.




Ciuf, Luca (11.11.2003) si Eva Maria (21.04.2006)
Camera lui Luca/Finding Nemo si Camera Evei-Gradina cu flori vesele
www.onetruemedia.com/my_shared?z=15dde712e107702b2ad340&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Binecuvantarea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISMIR spune:

CIUF,hihihi,mersic,cred ca esti singura care zice chestia asta..desii si mie tot asa imi place,toti prietenii mei de aici mi-au zis ca imi sta mult mai bine cu parul indreptat,cu noua freza..a fost o proba de schimbare,ca de fapt e la fel frizura doar ca am intins parul..eu de fapt vreau sa ma tund ca ma termina parul asta asa,e si foarte ros,trebe tuns la varfuri plus ca m-am saturat de el

DELIA,imi pare rau de pierdere

ADRIANA_M,cum te simti,ce mai face sotul?...cum mai este cu job-ul?...ah,da,ce dor imi e si mie de schiat...de aia as vrea doua saptamani zapada,sa pot schia si eu,apoi poa' sa fie tot cald...poate iarna viitoare sa apuc..acu' s-a dus..mei,dar ce coincidente la noi,baietelul tau e tot Robert Cristian,hahaha,ce m-am distrat...si tot balanta!!

BIANCA,frumosi ghiocei,multumim




Mirela si puiul scump, Robert Cristian(19 oct.2004)
Pozele noastre: http://community.webshots.com/user/CRISMIR1001
http://community.webshots.com/user/CRISMIR100

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

La noi sint 84F, am fost afara vreo trei ore. De fapt copiii inca se joaca pe afara.
M-am uitat pe lista asta
http://food.yahoo.com/blog/edlevineeats/22683/the-top-foods-people-love-or-hate/

Mie numai cilantro nu-mi place de acolo (asta chiar nu-mi place deloc).

AB, spor la treaba. Daca iti sar in cale bulbi, seminte, eu nu spun niciodata nu. Thank you ca te-ai gindit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

1. cioco alba bleah bleah ptiu ptiu
7. Licorice idem bleah
11. Sfecla rosie numa' cand ii simt mirosul imi amintesc cum am zacut 3 saptamani cu febra mare in liceu de la o intoxicatie, sau cum ii zice, cu o conserva de sfecla rosie bleah bleah

Nici mie nu-mi placea cilantro, m-am obisnuit cu el pana la urma.

ps: comentariile sunt funny de diverse.

Oana_B
www.fertilityfriend.com/home/ysatis" target="_blank">vesnica aspiranta
I love pink!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Acum am reusit sa recuperez si eu cat de cat

Cenia, frumoase poze, imi place ca buni e mereu "focalizata" Ce dulci sunt cei mici, unul cu gropitza ta unul cu gropitza lui tati!!!

ABurel, trebuie sa le facem cunostinta copiilor, ca tare imi place de fetita ta!! Mai e si gospodina...dar nu ai fotografiat rezultatul framantarii....la anu promit ca va luam si pe voi la snowboard (ne-am facut relatii) haha!!! Cum ii fundu?? Al meu inca doare


CamiM, nu cred ca se asteapta sa spui nimic, doar sa sari cu cadoul de la iepurash (uite ca am uitat ca vine si iepurele asta, credeam ca am scapat de cadouri pe anul asta!!!)

Miere, Blaze a fugarit o pisica la hotelul unde l-am lasat!!! Cred ca are amintiri neplacute...haha!!! Dar toata lumea l-a indragit si a fost tare rasfatzat!!!

Ramona, si David e fan Jules Verne..noi am gasit si niste dvd-uri cu desene tare frumos realizate si ne uitam la ele...(el inca nu isi poate citi singur Jules Verne si nu am gasit editii mai simplificate...)

Alintaroma...ma simt ca un teenager...dar in curand ma duc si io pe panta 30...sper ca merge in sus si nu in jos!!!


Adriana M, am fost si noi in Paltinis, si mi-a placut tare mult...e statiunea mea preferata...linistita, super views...Dar nu am fost iarna...doar vara!!! Tu esti din Sibiu? (ce imi place orasul asta...si Deva!!)

Delia, imi pare tare rau....

Bianca, ce ghiocei frumosi ai gasit!!!

Ciuf, noua ni s-a parut convenabil...dar cred ca e diferit cand mergi de 1-2 ori pe an la ski, si cand stai acolo si poti skia in fiecare weekend!!! Scoala lui David a costat 80$ de la 10-16 cu tot cu mancare, echipament si telescaun...(a avut noroc si 2 zile a fost singurul elev..deci un fel de private)...pe noi ne-a costat 60$ pe zi echipamentul si telescaunul si 2 ore de lectii cu un profesor de snowboard...Erau si preturile pt abonamnente...dar nu am retinut ce preturi aveau...
Am vazut si io catelu...e frumos si seamana cu al nostru...asa cu urechile ciulite!!!!
Ce mult seamana Eva cu tine si ce frumoasa e!!! Si...bineinteles...eleganta!!!



Mie imi plac tare mult daliile oare gasesc pe aici??? Si mai erau niste copaci, bunica mea le numea bulgari de zapada...ah...ce frumosi erau!!!





Sinzi, Radu si David psihologul
varsta



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriana_m spune:

Mirela si pe Robertutzu tau il mai cheama si Cristian? Numai ca al meu e fecioara. E nascut in 26 august. Si mie mi-e dor tare de Brasov si de sky.
Adrianaloy, noi suntem binisor, multumesc de intrebare. Sotul mai are de lucru pana pe 31 martie. Asa i s-a spus acum ca aia ar fi ultima zi. Din pacate pana acum nu a fost chemat la nici un interviu. Nu stiu de ce si nici nu intelegem. Ghinion. Un alt prieten de aici deja l-au luat unii si incepe serviciul la celalalt job inainte sa il dea astia afara. Dar noi mai speram inca ca poate, poate de undeva va aparea ceva.
Sanzi, nu sunt din Sibiu dar am multe neamuri acolo si bunicii la tara in judetul Sibiu. Am petrecut si vreo 2 ani de studentie acolo si alti vreo 2 ani cand a lucrat sotul in Sibiu. Noi ne-am tot mutat cam ca tiganii cu cortul intre Brasov si Sibiu. Ambele orase mi-au placut mult de tot. Paltinisul e foarte fain intradevar si foarte linistit. Partia e foarte lunga dar nu foarte abrupta. Adica chiar si eu am coborat-o pe schiuri. Numai ca sunt multe, foarte multe damburi. Poate acum arata mai bine.
Delia ce rau imi pare sa aud ca vestile nu sunt asa bune. Sper sa-ti revi cat mai repede si sa o luati d ela capat. sa sti ca si eu am patit asta anul trecut in noiembrie. La fel test pozitiv si toate cele si apoi mi-au venit uratii de rusi. Dar noi nu am asteptat asa mult dupa asta. M-am gandit ca ceva nu a fost in regula si poate e mai bine ca s-a intamplat asa.

Adriana 9+ si Robert Cristian (08.26.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISMIR spune:

ADRIANA_M,ce toanta sunt,da asa e,nu am vazut bine,al tau Robert e in august...dar si al meu e Cristian,hahaha,asta m-a amuzat tare...ambele nume sa fie coincidenta,tare!!!





Mirela si puiul scump, Robert Cristian(19 oct.2004)
Pozele noastre: http://community.webshots.com/user/CRISMIR1001
http://community.webshots.com/user/CRISMIR100

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Am intrat sa va salut! Nu am citit de prin urma, sper ca toata lumea e bine. La noi e ok cat de cat. Noutati de bine pe unele fronturi nu prea sunt, doar laudarosenii cu fi-miu as putea pune vreo doua La Kumon fi-miu a atins Honor Roll si la pian merge bine, se pregateste pt un concurs si a castigat un premiu de $25 de la profa ca cica e primul ei elev participant in concurs care si-a invatat pe de rost cantecele pt. concurs. Concursul este pe 18 Aprilie. Din pacate eu nu voi fi in oras si avem emotii dc tata va sti sa ajunga la locul faptelor. S-ar putea sa aranjam ceva cu profa, ca ea a zis ca vrea neaparat sa fie Matt in concurs si nu vrea sa riste.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Felicitari Ruxij pentru asa copil destept si studios!

Mergi la inceput