Alegerea numelui copilului si destinul ...

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Madygibrica spune:

e foarte greu cu alegerea numelui. noi vom avea un baietel am ales un nume dupa nas, d sfant pt k se zice k e bine pt bb,dar mai vrem unul. insa e foarte dificil pt k il va folosi toata viata si vrem sa-i placa si lui sa fie mandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirumati2002 spune:

Pe fetita mea o cheama Miruna Bianca si pe baiat, Mathias Andrei. Peste 2 luni il asteptam pe bebe 3, care va fi baietel, dar inca nu ne-am hotarat in privinta numelui. Mie imi place Patrick...dar inca nu sunt sigura ca va ramane acesta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jadesy spune:

Noi i-am pus Cleopatra, sa fie o luptatoare in viata asta plina de surpirze, pana acum s-a dovedit a fi o mare fitoasa :))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

voi avea un baietel...o sa-l cheme Flavius Cristian
Flavius l-am ales dintr-o lista cu mai multe nume acre ne-ar placea atat mie cat si sotului, iar Cristian...asa il cheama pe sot...iar la mine se pare ca tori oamenii apropiati mie in viata...cei acre mi-au ramas aproape de-a lungul timpului, pe toti ii cheama Cristina sau Cristian.

Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

17+ Darius mi-a trimis de ziua mamei cel mai frumos cadou, un bebe!

bebe Flavius Cristian

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OneFineDay spune:

hello fetelor!

sunt insarcinata in sapt a-6-a , dupa multi ani de asteptari..... Noua ne plac mult numele Noah (de baiat) si Leah(de fata). dar nu stiu cum suna numele astea "in urechile romanilor" ? Eu sunt de la 15 ani in Suedia si nu prea mai avem legatura cu Romania, dar eu as vreau totusi mult sa fie niste nume care si bunicii mei din Romania sa le poate zice....si prieteni din Romania samd...

Cum vi se par aceste nume - Noah si Leah? Ce va inspira cand auziti aceste nume?

Merci mult de rapsuns!

ps. un alt nume frumos care-mi place mult e Louise.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

Citat:
citat din mesajul lui OneFineDay

hello fetelor!

sunt insarcinata in sapt a-6-a , dupa multi ani de asteptari..... Noua ne plac mult numele Noah (de baiat) si Leah(de fata). dar nu stiu cum suna numele astea "in urechile romanilor" ? Eu sunt de la 15 ani in Suedia si nu prea mai avem legatura cu Romania, dar eu as vreau totusi mult sa fie niste nume care si bunicii mei din Romania sa le poate zice....si prieteni din Romania samd...

Cum vi se par aceste nume - Noah si Leah? Ce va inspira cand auziti aceste nume?

Merci mult de rapsuns!

ps. un alt nume frumos care-mi place mult e Louise.


Sunt niste nume foarte frumoase! E de inteles alegerea ta. Si eu am o finuta ,care are un baietel si urmeaza al doilea si ei locuiesc in Canada,asa ca le-au pus niste nume care sa se incadreze mediului..

miany
18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

Noi se pare ca vom avea un baietel..asa ca ne gandeam la David Andrei..asta e prima optiune,oricum mai avem timp sa ne gandim...

miany
18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OneFineDay spune:

merci miany75 de raspuns! David Andrei e un nume foarte frumos!

cu drag

maja

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

noah mi se pare fainutz, in schimb leah e cam ciudatel, cel putin pt. romani.



Ramonika si pisicile www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550848/" target="_blank">Vladutz www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550510/" target="_blank">Maritza www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550608/" target="_blank">Fulgushor www.flickr.com/photos/11125714@N02/2227425419/" target="_blank">Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simona9999 spune:

eu am 19 sapt, am aflat ca vom avea baietzel, dar inca nu ne-am hot asupr numelui, de fapt, nu prea am discutat. Sotzul meu a zis ca mai incolo, ca avem destul timo sa ne genadim, iar cand i-am zis ca unul din nume vreau sa fie Mihai, el a zis ca vrea un nume deosebit..... deci inca suntem in cautari de surse de inspiratie. Imi place si david Andrei, mai ales ca sf Andrei e in noiembrie.....
dar e ine ca avem si aici surse de inspiratie, poate cele mai multe. De aici m-am inspirat cand am alaes nume de fata care mie imi place sara maria

19+

Mergi la inceput