Pacientele optimiste si gravidutze dr.Tutunaru 93

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sarrah spune:

scuze, am trimis de 2 ori !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Sarah yamii yamii , ce bine miroase...pina la bucuresti a venit mirosul de mancare buna....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felix76 spune:

Fetele, sa-nteleg ca asta este capitolul cu postari de doua ori, adica al gemenilor???? Sarah, ai grija ca ai 2 bebei la purtator! Mmmmm, bun curcanu naturel de tara. Si somonu!

Aditu, eu is bine, ma tincturesc cu gynex si astept sa vina perioada fertila. Si sotu asteapta

Felix



Pot ... pentru ca eu cred ca pot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamaryllis spune:

Fetelor, chiar daca sunt super ocupata, azi tot am intrat putin pe aici!
Am o stare f ciudata, sa va spun si de ce: am vorbit cu o colega despre faptul ca vrea sa faca FIV si era in dubii daca in Romania sau in afara! Ideea e ca nu imi vine sa cred cu cata usurinta vorbea despre acesata problema, cu toata lumea, ca si cand spunea ceva banal! Eu nu o sa fiu niciodata in stare sa spun cu seninatate, da fac FIV si nu ma intereseaza parerea lumii! Chiar mi-a spus ca ar vrea sa incerce in alta parte, dar nu stie nicio adresa a clinicilor din afara tarii! Deci probabil ca nu intra pe forum!
In rest, imi fac curaj sa ma programez pt a doua laparo!
Si ma bag si eu daca e vorba de o intalneala!
Bella, imi pare tare rau! Sper sa te ridici repede si sa iti faci ceva analize pt depistarea cauzei! Fetele zic bine, ca ar trebui sa faci si o histero!
Andreuk, felicitari! Noua luni minunate iti doresc! BB sanatos!
fetele, "naturale" sau nu!

2009 este anul in care voi reusi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Tamy inteleg de ce ai starea asta ciudata asa.
si eu am o prietena f buna care desi isi doreste copil, mereu o vad mai relaxata, linistita, nu sta mereu cu sufletul la gura, si mereu imi spune ca daca ii da d-zeu un copil, f bine, dar daca nu e sa fie, asta e, viata ei merge inainte. Si doamne cit as vrea si eu macar un strop din detasarea ei, sa stau si eu linistita si relaxata ...
EU am momente in care ma gindesc ca daca d-zeu nu imi va darui un copil, as fi distrusa, viata mea nu va mai fi niciodata fericita, nu as mai avea vreun scop pe lumea asta....nu ma certati, stiu ca gresesc, dar uneori asa ma cuprinde cite o disperare si nu stiu ce sa mai fac....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamaryllis spune:

of, mai Aditu, am fost toate de acord ca 2009 e anul nostru! Deci asa va fi! Pana la sfarsitul anului vom fi la odisee!

2009 este anul in care voi reusi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Stiu tamy draga mea, dar din pacate am si mom cind clachez si ma apuca disperarea..... dar promit sa imi revin si sa o iau pe urma fetelor optimiste pt ca ceva stiu sigur, la odisee nu va duceti fara mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Fete dragi,sunt ok!Ca si Sarrah , am semne de ovulatie,asa ca ma duc sa profit de moment!
Bella...e cumplit!Sa ai forta sa o iei de la capat!
Pup fetele dragi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mada23 spune:

Sara buna, fete dragi
Eu sunt bine, cu greturi mici, dar le suport cu placere, ca de, le-am dorit , sunt tot mai ocupata la munca si nu reusesc sa intru, iar cand ajung acasa non-stop
Marti incerc sa ajung la tutu sa vedem cat a mai crescut ghiocelul
Ilenush... mergi cat poti de des, ai sa descoperi multe lucruri fara explicatie,adica minuni, ai incredere
Elly... nu-l mai plange pe ala micu, creste el, ca fat frumos, putin optimism iar prinde bine voinicului, sa vezi tu ce flacau grasan ai faci
Sarah...cheia si lacatu' e relaxarea, ti-o spune moa, patita , gandeste-te la mine si se poate si la voi, doar un relaxat trebe atat
Magditzule... stiu ca esti nerabdatoare sa te apuci de treaba, dar lasa sa vina rusu cand vrea el, nu-l chema, cu cat trece mai mult timp cu atat el actioneaza mai bine, la mine a durat 80 zile pana a venit.Anul asta e anul tau o simtzesc
Ana... ma bucur ca micutza ti-a facut din mana
Felix, Georgi, Ady, Tamy....multi si pentru voi
Bella...

numai bine tuturor!

madutz

miracolul a venit pe stradutza mea
Sf Nectarie si Maicutza Sfanta mi-au binecuvantat pantecul cu un mic ghiocel
asa de optimista am fost
www.pregnancy-layouts.com/style-Binky-Catalina%20Maria.jpg" target="_blank">www.pregnancy-layouts.com/style-Belly-Catalina Maria.jpg" target="_blank">

"Te simti neincrezator, ingrijorat si nu esti sigur pe ce drum s-o apuci? Lasa-L pe Dumnezeu sa te calauzeasca. El cunoaste drumul. "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dutulica spune:

Inca un capitol din odisee a fost publicat!

Va asteptam sa-l savurati:
http://infertilitate.wordpress.com/2009/03/04/captolul-6/


Va multumim!

Mergi la inceput