Bobocei de septembrie - octombrie 2008 (71)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Tzitziri multumim de capitol nou Sa fie plin de soare si voie buna

La multi ani Felicia !!!! Iti doresc sa te bucuri de familia ta , sa fi fericita si sa ai un an minunat !!!!

Ce botic are Falkoneeeee E un dulce , sa mai pui poze cu el

M-ati omorat cu povestile cu jucarii

Nerantula ce ii place lui Gruia in apa

Ada felicitari de dintisori Da, am facut Rotarixul prima doza, iar la 6 luni o facem si pe a doua. Nu stiu sa iti spun daca am avut reactii la el, ca noi suntem fitosi rau la papa. Si nu putem sa ne dam seama daca a fost de la el , sau asa e piciul cu papa. Vedem la doza 2, sper de fapt sa nu vedem nimik
Dar am tinut-o pe mami departe de el in zilele periculoase atunci cand il schimbam de kk. In rest totul a fost ok.

Lidia ce faceti ? Cum e Stefan ? Ati venit acasa ?

Nikolici esti totala cu wrap-ul....asa o sa fac si eu cand o sa incerc sa il pun ????

Irina de Clau geo , Andrei de Dya , Dragos de Babymom La multe luniteeeee !!!!

Boo nu cred ca o sa gasesti la borcanel numai morcov, sunt cu mai multe....Dar sunt unele cu mar si morcov, le poti incerca pe alea dupa ce ii dai si mar.


Printesa mea iubita Valentina Soricelul meu iubit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns preety spune:

Buna dimineata!!! Azi m-am delectat cu o de ness... nu mai bausem de mult!

In primul rand ptr sarbatoritii zilei de astazi:
Irina Alexandra de Clau_geo
Andrei Tudor de Dyanira
Dragos Petru de Babymoom
Felicic76
Xor cu mica intarziere

Mamidestefan noutati? Sper ca sunteti acasa si bine!
Monica ne ptr tine si pentru samburelul tau!
Babytza va sosira produsele? Cum sunt?
Mimihoo... mortal sotzul cu Mulga!!!! Imi dadu Ramo sa citesc si am murit de ras cata imaginatie poate sa aiba!!!
Ada ... 2 dintzoci Ce tare!!!
Ramonzca79 am auzit ca vrei scaun auto... comanzi cu noi?

Luminita eu iau un leagan (balansoar), un scaun auto si niste maruntisuri (accesorii ptr caruciorul meu) si cam atat deocamdata... si noi f prost cu finantele da ... trebuie... si macar dak ne grupam acum cateva sa nu pierd si trenul asta... ca pe cel cu Nausica il pierdui .



Goghosarul meu drag!!!
Mamica fericita de Sorina Gabriela
Ticker Sorina Gabriela
Bazar pentru Mihaita!
Bazar pentru Sonia si Andrei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

gaia, sarumana . De nascut sincer vreau sa nasc la Polizu ca am mai mare incredere ca si spital plus ca dra mea sigur va veni orice ar fi si va sta tot timpul cu mine. AM auzit si eu povesti naspa despre Elias si cum este tratat dr T acolo. Pacat pentru ca face mult bine omul asta. Eu am nevoie de mare sustinere si ajutor avand in vedere prin ce am trecut. In sensul ca la nastere va dati seama ca vor tremura chilotii (pe care nu-i voi avea ) pe mine. Mai ales in momentul expulziei sa il aud pe bebe brrr. Sincer nu-mi trebuie o moasa ciufuta care sa urle la mine. Iar despre Polizu chiar am auzit povesti frumoase.

Mercic inca o data pentru toata sustinerea voastra. Am mare nevoie



POZNICI CU NOI

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 11+
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

Monica, tin si eu pumnii sa fie totul bine pana la capat

Boo, exista borcanele doar cu morcov la Hipp.Sunt bio.Noi cu ele am inceput la sfatul pediatrei,diluate cu zeama de legume fierte in casa.




Oana,mamica implinita de David Paul (17.09.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:

Boo, sunt borcanele numai cu morcovi, de la Hipp, Morcovi tineri se numesc . La noi a fost primul lucru pe care Carla l-a papat cu placere si a deschis gurita. Daca nu gasesti. vezi pe www.babypoint.ro

Mamica fericita de Carla Alexandra (13.08.2008)
Piti mic se face mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

Citat:
citat din mesajul lui babytza
Da, am facut Rotarixul prima doza, iar la 6 luni o facem si pe a doua. Nu stiu sa iti spun daca am avut reactii la el, ca noi suntem fitosi rau la papa. Si nu putem sa ne dam seama daca a fost de la el , sau asa e piciul cu papa. Vedem la doza 2, sper de fapt sa nu vedem nimik
Dar am tinut-o pe mami departe de el in zilele periculoase atunci cand il schimbam de kk. In rest totul a fost ok.


Ti-a explicat cineva care sunt zilele periculoase si ce masuri sa iei? daca da, please zi-mi si mie.

Ada, mama de baieti:
Teo (10 aprilie 2007) si Radu (22 octombrie 2008)
povestea nasterii ; my blog
Topic: mama... de mai multe ori! ; Topic: nu renunta! Informeaza-te!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

Moni, la cezariana te-ai gandit? Sa stai tu linistita ca e totul repede si fara complicatii...
zic si eu...

multi, multi, multi.

Ada, mama de baieti:
Teo (10 aprilie 2007) si Radu (22 octombrie 2008)
povestea nasterii ; my blog
Topic: mama... de mai multe ori! ; Topic: nu renunta! Informeaza-te!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Paula-Laura spune:

Lumi ce tare e vrajitoarea
merg si eu azi in IOR, pe la 1-2, iti iau nr de pe mail si te sun cand ajung.ok?

Nerantula Nici Mihnea nu a fost foarte cooperant de la prima sedinta si nu-i placea sa stea pe spate, nu mai vorbesc de imersii De pe la a4a sedinta a invatat sa dea putin si din manute , la a 5a nu a mai protestat sa stea pe spate si stia sa inchida gura si ochii la imersie
Mie la a 2a sedinta mi-a povestit fata cu care facem noi cum avea ea un copil mai grasut care nu vroia sa innoate deloc, si a venit mama lui cu o galetusa de acasa si a inceput sa ii toarne in cap si copilul sa innoate ...a adaugat ca ea nu i-ar fi turnat chiar cu galeata apa in cap, dar am inteles ca tb sa particip si eu mai mult, sa il stimulez sa innoate. Asa ca, daca ia pauza de innot il stropesc cu putina apa de fata/cap si incepe sa dea imediat din maini/picioare.
In plus e importanta ora la care mergi. Noi mergem la 11, ca se trezeste de obicei pana la 9, mancam, trage un pui de somn si mergem la spa. Daca nu doarme inainte, e obosit si incepe sa planga la masaj. Am schimbat odata ora, am fost la 1 si a plans non-stop, nu s-a putut lucra cu el (in mod normal pe la 1 mananca si apoi adoarme)

Mami de Mihnea (09.10.2008)
poze
www.onetruemedia.com/shared?p=7a2406b2610465e5331ebf&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns preety spune:

Paula_Laura unde faceti innot? Cat costa? Un site ceva ptr mai multe informatii exista?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamona spune:

Evaf Diversificarea inceputa corect si la timpul potrivit nu ar trebui sa faca griji nimanui.
Eu in schimb am mari emotii pentru ca momentul inceperii ei va coincide cu intoarcerea la servici si nu stiu daca voi putea fi prezenta la toate mesele micutei mele bebeline - Emotiile vin si din faptul ca nu pot sa imi dau seama de reactia ei la lipsa mea.
De aceea eu as vrea sa exclud biberonul pentru a evita orice risc de intrerupere a alaptarii pana spre 2 ani . Pastrand masa de seara si cea de dimineata (plus mesele de noapte, sper) ma gandesc ca voi putea compensa emotional lipsa mea de acasa pe timpul zilei.
Chiar si fara motivele mele, alaptarea peste 1 an devine foarte frumoasa. Mi-ar placea sa te razgandesti (nu iti enumar aici beneficiile pt ca stiu f bine cu cine stau de vorba :), le stii poate mai bine decat mine) - evoc doar partea emotionala.
Oricum dupa 1 an va ramane doar masa de seara care incet incet sa va exclude de la sine in mod natural - aici vorbesc din experienta sorei mele care a alaptat fetita pana la 1 an si 9 luni iar baiatul la 1 an si 6 luni inca este alaptat.

Mergi la inceput