*LMA!!*Puiuti de Randunici 2008!! (219)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Simo27 spune:

Mersi,Ioana!sa vad ce zice maine David de ele!o sa i le arat!
gata,merg la nani.

Simo,mami de DAVID- 3 iulie 2002,si de SAMUEL -1 martie 2008




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Nici eu nu suport laptele cu zahar, bleah! sora-mea insa, asa il bea, cu zahar...

Am luat colebil si mi-am facut un ceai de galbenele...mai, am niste crampe ca atunci cand te deranjezi la stomac, doar ca sunt mai sus, nu sub buric cum sunt de obicei...si nu am arsuri...cred ca e de la ce-am mancat, poate nu mi-a cazut bine...sper sa-mi treaca...

Tuchi, ma bucur ca e bine la spital!

Oana, mami fericita de Eric-Stefan (18 aprilie 2008)
si Vlad-Ionut (2 ianuarie 2005)

Bubu mic
Bubu mare
www.onetruemedia.com/shared?p=774cd5d8b8e87294224ee2&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmulete
Poze
www.bucataras.ro/" target="_blank">Bucataras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

bubule si de ceaiul de sunatoare stiu ca e ok la dureri de stomac..

LUNY, mami de bebe MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ccris_ccris spune:

Vad c-ati fugit la nanica toate...
Nici mie nu mi-a placut si nu-mi place laptele indulcit decat daca e cu cacao si n-am sa-i dau Andreiutei decat tot asa, adica ori simplu ori cu cacao si zahar, dar dupa un anisor. In schimb, cand mergeam la nasi-miu/ unchi-miu (fratele maica-mii m-a botezat) si ramaneam peste noapte, nasi-mea ne pregatea dimineata, mie si lui var'miu lapte cu miere, bleah. Nu suportam, s-asa nu ma dadeam in vant dupa lapte, ca facea caimac.
Si daca tot v-am starnit, Cernaianu asta recomanda chiar si la copiii de 9-12 luni lapte indulcit si paine cu unt si gem. Bineinteles ca nu i-am dat Andreiutei, mai ales ca i-am spus si pediatrei ce "prevede" cartea, si a zis sa nu-i dau gem si nici sare deocamdata.
Si, ca sa fiu sincera si sa vedeti ca nu m-am suparat, eu n-am luat cartea ca litera de lege si nu-i dau Andreiutei tot ce scrie acolo. Mi-e utila in sensul ca daca nu stiu ce supa sau ciorbica sa-i mai fac sau ce budincuta sa-i mai dau la gustarica, ma uit acolo si ma inspir. Stiu insa ca nu toate sunt potrivite si, daca eu n-as manca budinca respectiva, in nici un caz nu i-as fac Andreei. Sa va dau un exemplu: el are o reteta de supa de oase cu galuste de ficat sau supa de ou, sau pentru gustare crema de zeamil ori branza cu salata de rosii. Pai Andreiuta nici nu poate manca rosiile crude inca si nici nu m-apuc sa-i dau crema de zeamil sau gelatina de branza de vaci.

Acum va las, ca v-am impuiat capul destul cu Cernaianu. Am zis ca ma fac si eu utila cumva.

Va pupez, noapte buna!

Cristina, cea mai fericita de Andreea Georgiana (18 aprilie 2008)
Iti multumim Doamne pentru mica minune!

POZELE MELE

Chocolate therapy is, oh, so good!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Neata!
Ce frumoasa este viata! (cand dormi tun toata noaptea...)
Eh...mai e putin...
LA MULTI ANI PUIUTILOR CE FAC AZI 1 AN!!!!

Naty
mamica Iuliei Elena-esenta tare in sticluta mica (30.01.2008)
DA-I DOAMNE MINUNII MELE SANATATE, MINTE SI NOROC!
www.onetruemedia.com/shared?p=7f4020c8ca8fe8c9c90c20&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Primul an al Iuliei...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

'Neata Naty! 'Neata tuturor!

EEu tot mai am oarece crampe...mama lor ...cred ca iau un imodium sau un smecta, ca am tot evitat...si sa-mi fac iar ceaiuri...ce naspa.....

Cris, si in Capraru zice sa faci lapte cu zahar si nu mai stiu ce indulcite...eu i-am dat painica cu unt si gem. Ieri am facut paine prajita si am pus unt pe ea si s-a inmuiat miezul si a papat cu putina dulceata de zmeura.

Mai, sa va zic ceva! Vladutul meu curajos cred ca a avut ceva emotii cu gradi si nu a aratat, s-a tinut tare. Ee, cand vine acasa si doarme la pranz se trezeste buimac/speriat, parca viseaza cu ochii dechisi si se comporta putin ciudat cateva minute pana se dezmeticeste...nu facea asa pana sa mearga la gradi...
Azi au teatru de papusi si abia astepta sa mearga Plus ca mereu imi zice cand il iau la pranz sa-l las sa doarma si el cu copiii acolo

Oana, mami fericita de Eric-Stefan (18 aprilie 2008)
si Vlad-Ionut (2 ianuarie 2005)

Bubu mic
Bubu mare
www.onetruemedia.com/shared?p=774cd5d8b8e87294224ee2&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmulete
Poze
www.bucataras.ro/" target="_blank">Bucataras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

neata si de la noi!...fug ca maraie, e ora de alint, iubicit si apoi, mic dejun...

LUNY, mami de bebe MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Neata,

Bubule, inca te mai doare burtica? sa treaca repede, repede!

Bleah, n-as manca lapte cu zahar neam!
Am incercat sa-i dau si eu lui Rebe tartina cu untulet si nu-i place, a scuipat imediat. Ea nu prea se mai omoara cu fructele, nu stiu ce combinatii sa-i mai fac. Mai degraba mananca banana si kiwi pe care i le tai bucatele mici dar nu prea mult, cam jumatate de kiwi sau un sfert de banana. Mi se pare foarte putin si la fel daca-i fac piure de fructe mananca maxim jumatate de castronel. In schimb masa de pranz o mananca in totalitate dar doar un fel, niciodata n-a putut doua feluri. La 18 mananca iaurt cu biscuiti sau cereale cu lapte iar la 20 la culcare 250 de lapte.

Cris, e o scumpa Andreuta!

Trebuie sa-i fac ciorbita lui Rebe, dar mai bag cate-un ochi si pe aici...

mami de 2 minuni, Razvan si Rebecca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sovietica spune:

Neata!
Simo, daca esti pe receptie, sa iti povestesc ce am visat.
Cica vazandu-ma eu cum imi tot creste burta, mi-am luat rucsacul in spinare si am plecat intr-un ultim pelerinaj, inainte sa nasc, constienta ca apoi n-as mai avea timp. Merg eu merg, si ajung in Bv si m-am gandit sa iti cer tie gazduire. Aratai tare bine. Ma cazezi intr-o camera care avea multi baloti de paie peste tot, paturile, masa -tot din baloti de paie, aratau super, mai ales ca intra lumina aurie pe mai multe ferestre. Prin camera, multe panere imbelsugate cu fructe, legume, pastrame.... Mai sa fie ce bine o duce Simo!... Ies eu in curte, alta feerie, un peisaj demential... Si iti zic: moama ce te invidiez! La care tu: ba eu te invidiez pe tine, ca uite esti libera ca pasarea si mergi pe unde vrei! Si ne-a trecut prin cap sa schimbam rolurile. Am schimbat pana si hainele de pe noi, mi-ai dat o rochie draguta de casa. Buuuun... tu pleci, eu imi fac un ceai si ies in curte sa admir un rasarit de soare superb, din munti. Stau eu asa tolanita, vine soacra-ta cu un platou de placinte la mine! Nu stiu cum a vazut in casa, si stramba din nas ca nici macar nu i-am gustat placintele de ieri! si pleaca imbufnata.
Intru in casa sa gust placinta, si ce vad! Baietii au intors casa cu fundul in sus! David isi punea tricourile mele unu peste altul, iar Sam era facut ghem in toate cablurile casei!
Mi s-a ridicat parul. ma bag in baie cu o ciocolata (nu vroiam sa le dau si lor ca sa nu ii tulbur si mai mult), mananc din ea si ies sa infrunt zurliii. Cand colo, mai aparuse unu! Era varul, prietenul lui David! Care urla la mine: ai mancat ciocolata!! te miros! si s-a apucat sa imi faca o teorie de imi venea sa il bat! Atunci mi-am dat seama de ce ai vrut sa pleci si in ce am intrat :)), se pare ca aveam multa treaba de facut.
Mai departe nu mai zic ca tine de suflet, mai ales de spiritual.

am scris cat de pe scurt am putut, sa nu fie prea plictisitor, amanunte sunt multe, si parca era pe bune!

(\/) pozici www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5a33b72a1a20de458aef69&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">MONTAJE
(='.'=) nasterea lui Sasha, 17.04.08
(")_(") si acum cu tiker DPN 7 sept

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

Clau, mango ai incercat? la noi merge ff bine, cu ananas si cereale, cu mar si cereale..
si eu am bucatele de fructe prin casa si, mai nou, asta e gutsrica lui! na, ca am si eu gustarica, intre masa de pranz si cea de seara..batatele de portocala(daca tot nu bea sucul), banana, kiwi, ananas

LUNY, mami de bebe MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput